"To kluczowy moment dla tej rewolucji. Jesień patriarchy?" - Marquez pomocny w politycznej diagnozie

- Kaczyński ma problem z zarządzaniem bałaganem. A w państwie jest teraz ogromny bałagan i on nie daje rady - ocenił w TOK FM prof. Wiesław Władyka z "Polityki". - Wszystko jest na głowie jednego człowieka, który nie jest w topowej fizycznej formie - dodał Tomasz Lis.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem szefa "Newsweeka", jesteśmy świadkami " kluczowego momentu dla rewolucji" Prawa i Sprawiedliwości. I nie chodzi tylko o trwający od miesięcy klincz wokół TK, który może skutkować poważnymi konsekwencjami nie tylko w kraju.

- Gdzie nie spojrzeć, to widać, jak marne są kadry PiS. Prezes nie ma już w partii żadnego Dorna, z którym można byłoby po partnersku porozmawiać. Nie wiem, czy to etap jesieni patriarchy, ale na pewno patriarcha ma kłopot - mówił w TOK FM, nawiązując do tytułu powieści Gabriela Garcii Marqueza opowiadającej o losach fikcyjnego dyktatora.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (26)
"To kluczowy moment dla tej rewolucji. Jesień patriarchy?" - Marquez pomocny w politycznej diagnozie
Zaloguj się
 • Irena Laszczyk

  Oceniono 8 razy 6

  Mściwość i chęć posiadania władzy absolutnej niszczy pomału Kaczyńskiego także psychicznie!!!Łamanie prawa,wyrzucanie i zmienianie ludzi na bezwzględnie gorszych wszędzie ! Nawet zrujnowali nasze ''dziedzictwo narodowe'' Stadninę w Janowie i Puszczę Białowieską. Szyszko który chce wycinać drzewa pod pozorem korników.Las który już istniał p.n.e.i nie jedną inwazję korników przetrwał...Ziobro który jest tylko mgr.prawa ,którego nie chcieli w żadnej prokuraturze w Krakowie!!!!!!!Chory z urojenia Macierewicz ,który pójdzie na wojenkę z szabelką na wschód i zachód...Pani Pawłowicz ! LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM

 • rbik53

  Oceniono 10 razy 4

  .... patriarcha Kaczyński, Pasztetowa i tzw. Duda... trzy gwoździe do trumny RP...

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 15 razy 3

  Walory intelektualne i zdolności polityczne Kaczyńskiego od zawsze były przeceniane i dlatego nie tylko jesień patriarchy jest trudna. Pozostałe pory roku były równie nieobiecujące. Wielokrotnie, od lat, jego wypowiedzi zdradzały słabe zrównoważenie psycho-intelektualne.

  Np. to, że nie zareagował na nieprawdopodobnie kretyński występ telewizyjny Maja i Zielińskiego skutkuje tym, że żaden doświadczony, rozumny i etyczny policjant nie zgodzi się zostać komendantem głównym policji. Szczególnie, że Zieliński nadal pozostaje wiceministrem ds. policji.

  Itp. i itd.

 • szpung

  Oceniono 25 razy 3

  Tacy jak wiesiu sa przyczyna tego iz ten kontynent tonie, kontynent ktory niegdys stworzyl silna cywilizacje i jesli trzeba bylo to wprowadzal sila swoje zasady. Obecna cywilizacja jest pomiatana na wlasnej ziemii, wyśmiewana obszczywana przez obce prymitywne plemienne kultury mogące tu robic wszystko wprawiajac w ekstaze takich wiesiow czy ostatnio polityka z Norwegii ktory czuej wyrzuty z powodu ekstradycji jego gwalciciela. Panujacy obled wysysya cala energię z organizmu zywiciela. Co z tego iz poszczegolne narody nadal maja silne armie skoro sluza one glownie do spotkan z mlodzieza parad i misji pokojowych, agdy zagrozone sa granice armia zamiast salw ostrzegawczych zajmuje sie wylawianiem obcych nam w kazdej dziedzinie najezdzcow.. Kazda przybleda moze teraz wjechac na teren niestrzezony tworzyc swoje getta zadac socjalu i dzialac na czarnym rynku, zabijac cywili gwalcic dzieci i nieletnich i zadac wprowadzenia swoich praw. To przez takie umysly jak umysl wiesia i jemu podobnych, ktore od 26 lat tlocza ideologie iz konsekwencja demokracji i wolnosci jest naturalny wzrost przestepczosci i trzeba sie do tego po prostu przyzwyczaic czy polityka z Brukseli ktory po zamachcach powiedzial iz teraz bedziemy musieli sie przyzwyczaic do zamachow w imie praw czlowieka i tolerancji to ja sie pytam o czyich on prawach czlowieka i jakiej tolerancji te wiesie pieprz. od 26 lat i ile jeszcze bedziemy musieli to znosci.

 • szpung

  Oceniono 29 razy 3

  Skoro wiesiu tak uwaza to spokojnie mozna przejsc nad tym do porzadku dnia.

 • jezierskiadam

  Oceniono 19 razy 3

  Czego możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości?

  Idy Marcowe w nazizmie, jego odmianach i parodiach, nazywamy Nocą Długich Noży.

  Po Nocy Długich Noży uroczystości na Wawelu poprowadzi kapciowy abp Dziwisz.. Jeden z wulkanów na Islandii znowu wybuchnie. - Nikt nie przyjedzie oglądać jak wnoszą następne skrzynki na Wawel.

  Historia, która jest tragiczna, lubi powtarzać się jako farsa.

 • xymeon_x

  Oceniono 6 razy 2

  przestańcie w końcu tego nieudacznego konusa nazywać prezesem ... to zwykły szeregowy poseł, on jedynie i aż, manipuluje władzami Polski dla uzyskania własnych partykularnych korzyści... to człowiek, którego nie interesuje los Polaków tylko jego własna chora wizja.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 28 razy 2

  Super. Takie stwierdzenia pokazują jak bardzo oderwana od rzeczywistości jest tokfefemowa trzódka. A swoją drogą to straszne, że taaaakie kadry marnuja się na codziennych pogadankach tokfm.
  Może jednak marsze KODu powinny odbywac się codziennie. Zawsze łyk świeżego powietrza jest lepszy niż duszenie się w ciasnych i pełnych papierosowego dymu pomieszczeniach przy Czerskiej.

 • jezierskiadam

  Oceniono 17 razy 1

  IV RP może zakończyć się na dwa sposoby:

  1) Śmiercią Kaczyńskiego.

  2) Klęską polityczną i rozpadem PiS.

  W obu przypadkach najistotniejsze jest pytanie:

  - CO PO Jarosławie Kaczyńskim???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX