"Męża Szydło jakoś nikt nie pyta o zdanie". I mocna riposta Renaty Kim

Milczenie Agaty Dudy poróżniło publicystów w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Pani prezydentowa odkąd zamieszkała w Pałacu odmawia wszystkim mediom wywiadów. Stoi to w sprzeczności w hucznymi zapowiedziami pisowskich PR-owców - komentowała w TOK FM Renata Kim, dziennikarka "Newsweeka".

Agata Duda konsekwentnie milczy, nawet "wywoływana" do tablicy - Pierwsza Dama, w przeciwieństwie do byłych żon prezydentów, nie wypowiada się. Nie zareagowała ani na list posłanek Nowoczesnej, ani na pytania protestujących przeciwko zaostrzeniu przepisów ws. aborcji.

- A czy ktoś pyta męża Beaty Szydło o opinie polityczne? Nikt nie pyta, nikomu to nie przychodzi do głowy - zapytał Tomasz Sawczuk z "Kultury Liberalnej".

- Beata Szydło nie ma żadnej opinii politycznej, więc po co jej męża pytać? - odpowiedziała Kim.

Zdaniem Sawczuka Agata Kornhauser-Duda jest osobą prywatną ma prawo wypowiadać się i nie wypowiadać.Czy Agata Duda powinna zabierać głos jako Pierwsza Dama?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (357)
"Męża Szydło jakoś nikt nie pyta o zdanie". I mocna riposta Renaty Kim
Zaloguj się
 • moriach

  Oceniono 117 razy 103

  Zdaniem Sawczuka Agata Kornhauser-Duda jest osobą prywatną ma prawo wypowiadać się i nie wypowiadać

  Agata Kornhauser-Duda przestałą być osobą prywatną w dniu, kiedy jej maż Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie.

 • hb6

  Oceniono 65 razy 57

  Wozi dupsko na wizyty zagraniczne nie prywatnie -więc jest prywatną osobą czy publiczną?

 • brigante32

  Oceniono 51 razy 47

  od kiedy jest żoną prezydenta nie jest osobą prywatną. Za nasze żre, lata samolotami, odwiedza papieża etc. Daj coś od siebie paprotko, a nie tylko łapę wyciągasz.

  Jak trzeba było wspierać męża w kampanii to była wszędzie. Teraz przyczajka i zawinięcie w liście. Nawet jak jest za aborcją w każdym przypadku, to powinna zabrać głos.

  Wiele razy historia śmiała się w twarz, bo bywa, że jest złośliwa. Hipotetycznie: ustawa wprowadzona, córka Pana prezydenta zachodzi w ciążę, życie jest jej zagrożone i co? Będą się modlić rodzice, czy wykonają aborcję na boku?

  Ceaucescu też wprowadzili zakaz aborcji, ale gdy ich syn zapłodnił kobietę, z którą nie chcieli, aby się związał, to aborcję wykonano na boku, łamiąc ustanowione przez siebie prawo.

  Tak to działa. Oby orędownicy tego aborcyjnego zamordyzmu nie musieli przekonywać się o tym na własnej skórze. Wystarczy chwila refleksji.

 • maaac

  Oceniono 48 razy 40

  >Zdaniem Sawczuka Agata Kornhauser-Duda jest osobą prywatną ma prawo wypowiadać się i nie wypowiadać.<

  Z prywatności pani Prezydentowa zrezygnowała sama dobrowolni i świadomie na początku kampanii wyborczej włączając się w sposób aktywny w jej udział. Nie można uprawiać seksu i zachować cnoty. Jeśli pani Prezydentowa naprawdę ceniła by prywatność nigdy by nie uczestniczyła w działaniach politycznych męża. Teraz jest za późno. Potrzebna jest chociaż JEJ osobista deklaracja wycofania się z polityki.

  Coraz bardziej podejrzewam, ze prawda o małżeństwie państwa Dudów bardzo przypomina prawdę o pierwszym małżeństwie córki Lecha Kaczyńskiego. Istniało w trakcie kampanii już tylko na plakatach (a tak naprawdę nigdy go nie było).

  Tu tez trzeba zwrócić uwagę, że podkreślając tak uparcie "wartość rodziny" w trakcie kampanii wyborczej państwo Dudowie sami dobrowolni i świadomie zrezygnowali z prawa do nie oceniania ich problemów małżeńskich.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 48 razy 36

  Panie Sawczuk. Rozumiem, ze zacznie mnie pan utrzymywać ponieważ jestem osobą prywatną. Gdzie mam przesłać panu mój numer rachunku bankowego aby ułatwić panu regulowanie moich rachunków?

  Czy pan Sawczuk załapał ?

 • andysie

  Oceniono 37 razy 33

  Sorry. Ale w kampani wyborczej to była wygadana. Teraz zamilkła. Moze ja zatkało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX