Kim: Byłam przerażona przemówieniem prezesa. Słyszałam zapowiedź zemsty

Mocna przemowa Jarosława Kaczyńskiego w rocznicę katastrofy smoleńskiej przeraziła Renatę Kim. Co najbardziej? Zemsta, pomniki i prawdziwa wersja historii...

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Słuchałam przemówienia Jarosława Kaczyńskiego z narastającym przerażeniem, ponieważ słyszałam tam zapowiedź zemsty - powiedziała w Poranku Radia TOK FM Renata Kim. - Wreszcie zmieni się to, co działo się przez sześć lat - dodała. - Gorączkowo próbowano ukryć prawdę na temat Smoleńska, ale my teraz ją odsłonimy - mówiła o motywach PiS.

- Potem padła zapowiedź ukarania winnych i sformułowanie "wyniki nowych śledztw będą odpowiednie" - kontynuowała Kim.- Pan prezes szybko się zmitygował, ale ja mogę się domyślać, jakie będą odpowiednie, ponieważ wiem, jakie teorie snuto przez ostatnie lata. Słyszeliśmy o zamachu, spisku, zdradzie - wymieniała.

"Czego będą uczyły się nasze dzieci?"

- Jeśli są w tej chwili powołane dwa nowe ciała , które mają raz jeszcze ustalać to, co ponad wszelką wątpliwość zostało ustalone przy pomocy najwybitniejszych polskich specjalistów od badania wypadków lotniczych, a zastępuje się ich pseudospecjalistami, to o jakie wyniki i o jakie dowody nam chodzi - drwiła Kim.

- Przeraziła mnie zapowiedź ukarania domniemanych sprawców zamieszania, zapowiedź zasypania całego kraju pomnikami, obeliskami, miejscami pamięci - mówiła publicystka. - Ale najbardziej przeraziło mnie, że w podręcznikach znajdzie się prawdziwa wersja historii. Jaka ona jest? Czego jeszcze nie wiemy, czego będą uczyły się nasze dzieci? - pytała Kim.

"Opowieść o odpowiedzialności przeciwników politycznych"

- Mam wrażenie, że fakty zostaną z grubsza jakie były, tylko zostaną trochę inaczej opowiedziane, zostanie dodany inny kontekst polityczny - mówił Tomasz Sawczuk. - Teraz ten język zostanie zmieniony - dodał. Jego zdaniem, "kiedy Kaczyński mówi, że prawda zostanie odkryta, to ma na myśli, że będzie powiedziane jasno, że Lech Kaczyński był dobrym prezydentem, był niesłusznie szykanowany i w związku z tym służby państwowe lekceważyły obowiązki związane z jego ochroną".

- To będzie ta opowieść o odpowiedzialności jego przeciwników politycznych za to, że ta tragedia się wydarzyła. Ale to nie jest odpowiedzialność tego rodzaju, że oni doprowadzili do niej bezpośrednio - zakończył.

Jak katastrofa w Smoleńsku zmieniła Polskę? O tym przeczytasz w tych książkach >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (136)
Kim: Byłam przerażona przemówieniem prezesa. Słyszałam zapowiedź zemsty
Zaloguj się
 • kapitan_rzbik

  Oceniono 92 razy 80

  ekipa kóra poleciała na obchody mordu katyńskiego poleciała tam sie bawić. W samolocie panowała zabawowa atmosfera. Był alkohol i śmiechy , a pojechali przecież upamietnić ofiary mordu. Teraz tym ludziom stawia sie pomniki.
  Za katstrofe odpowiadają piloci którzy lądowali we mgle mimo ostrzeżeń kontrolerów ze smoleńska. W drugim rzędzie za katastrofe odpowiada gen błasik króry sie nawalił i naciskał na pilotów aby lądowali. W trzcim rzędzie za katastrofe odpoiwada Kaczyński bo naciskał na Błasika.
  Piszę te oczywista oczywistość bo obecna władza chce zmieniać historie.
  Wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu
  10 kwietnia 2006 r. - nieobecny
  17 wrzesnia 2006 r.- nieobecny
  10 kwietnia 2007 r. - nieobecny
  17 wrzesnia 2007r. - obecny (wybory do sejmu)
  10 kwietnia 2008 r. - nieobecny
  17 wrzesnia 2008r. - nieobecny
  10 kwietnia 2009 r. - nieobecny
  10 wrzesnia 2009 r. - nieobecny
  10 kwietnia 2010 r. - zbliżające się wybory prezydenckie
  A tak wygląda wypowiedz Lecha Kaczyńskiego przed wizytą w Smoleńsku
  Cytuję :
  " Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku , Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać " .
  Ta wypowiedz jest prawdziwa a MANIPULACJĄ jest to co teraz wygadują PiS dzielce i cała strona sceny politycznej oskarżając rząd i Tuska o " zamach " .

 • xymeon_x

  Oceniono 99 razy 79

  prezesie Kaczyński WSZYSCY wiemy, że ta katastrofa wydarzyła się przez CIEBIE ... zamiast kary śmierci dla Tuska może powinien pan sobie w zaciszu sypialni palnąć w łeb?

 • endrju1521

  Oceniono 75 razy 59

  Kaczyński wszelkimi dostępnymi metodami

  musi doprowadzić do zrealizowania swojego

  fanatycznego gniewu i zemsty za śmierć Brata,

  do apokaliptycznej dintojry !

  A potem, choćby potop...

 • arvelli_net

  Oceniono 64 razy 54

  ... człowiek bez dzieci, bez rodziny... samotny, głupi i zgorzkniały starzec ktory NICZEGO w życiu nie osiągnął, nie zbudował (choćby i wychodka!) co on ma do stracenia? Co ma do stracenia szydło, kamiński, macierewicz i inni? NIC! Bo i są niczym!

 • hersz_grycmann

  Oceniono 41 razy 37

  A było tak:
  Pismo min. W. Stasiaka, które wyjaśnia kto był organizatorem wylotu do Smoleńska:

  „Warszawa, 5 marca 2010

  Pan Bronisław Komorowski
  Marszałek Sejmu RP

  Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta. Liczba miejsc w samolocie jest ograniczona. Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuje udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli parlamentu, po trzech z każdego klubu. W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.
  Władysław Stasiak”

  I jeszcze kilka cytatów:

  "Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy."
  Jarosław Kaczyński

  I przyszedł marzec 2010r, I w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem.
  Do sprawdzenia w archiwach TVP.

  Oto co powiedział:

  Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać.
  Lech Kaczyński.

  w uzupełnieniu:
  Gdzie jest kopia podania Kancelarii Prezydenta do Kancelarii Rządu w sprawie
  zgody Ministerstwa Spraw Zagranicznych na OFICJALNĄ wizytę Prezydenta w Smoleńsku?
  Prezydent RP nie ma żadnego prawa do uprawiania własnej polityki zagranicznej.
  Lech Kaczyński jadąc do Gruzji , Brukseli czy Smoleńska bez pozwolenia, był po prostu zwykłym przestępcą i siedzieć w pierdlu a nie leżeć na Wawelu.

 • getz54

  Oceniono 46 razy 36

  Pani redaktor, proszę się nie obawiac Kaczyńskiego. On od zawsze zachowuje się jak pijany schizofrenik. Pod palącą się kukłą Lecha Wałęsy tez wykrzykiwał rózne grozne hasła rewolucyjne, straszył, i obrazał. Przeszło mu na chwilę, zaczął znowu atakowac WSI, ta obsesją zaraził równiez Macierewicza. Następnie ten wariat zaczął tropic układ, tropił go tak zajadle, ze nawet nie zauwazył ze juz nie rządzi. 17 miesięcy i na drzewo. Teraz tez nie porządzi długo, moze do czerwca, Orban wsadził go na straszną minę. Zastanawia mnie dlaczego mały Duda nie wysłał jeszcze swoich bojówek na ulicę ? W obronie górników z ,,Wujka,, obnizenia kwoty wolnej od podatku, wieku emerytalnego ? Za obiecane 12,- zeta za godzinę. Gdzie są ci dzielni kierowcy kolorowych Lamborgini w gumiakach i kufajkach, z petami w ustach ? Zabronili im ziemią handlowac, dokupowac jej, nie wypłacają im kasy z dopłat unijnych, a oni nic. Jak za pół roku zabraknie kasy na 500+ i chleb będzie po 20,- zeta za bochenek na zapisy, moze się ruszą. Tak ze pani redaktor cierpliwości, w czerwcu ponownie będą drugie wolne, demokratyczne wybory. Po nich Kaczyński pojedzie do Orbana paprykę sprzedawac i walic głową w mur z rozpaczy, ze znowu mu nie wyszło.

 • pysio62

  Oceniono 39 razy 33

  Kaczynski uprawia propagande nienawisci, oparta na klamstwach, insynuacjach, pomowieniach, roznego rodzaju bredniach. Jatrzy, judzi, dzieli Polakow. Wyraznie, przy pomocy Dudy i PIS-u dazy do wprowadzenia w Polsce dyktatury, ktora bedzie zagrozeniem dla Polski, Polakow, demokracji, wolnosci i naszego dobrobytu.

 • henyk

  Oceniono 36 razy 32

  Za obecne zachowanie Kaczyńskiego obwiniam PO i PSL. Kaczyński z Ziobrą mieli być postawienie do odpowiedzialności i osadzenie w więzieniu, Nie zrobiono tego i dzisiaj mamy tego owoce. On nie będzie się pieprzył chociaż ponosi największą odpowiedzialność za śmierć brata. Cynicznie zrzuca winę na przeciwników politycznych a siebie uniewinnia. To jest bardzo niedobry człowiek.

 • hetmanwiechu

  Oceniono 37 razy 29

  Kaczynski ma tylko jeden sen: POLSKA W RUINIE.

  Na obchody 1050 chrztu Mieszka, powinnismy klechom i wadzy zrobic powtorke powstania z 1038 roku.

  Sprawy ida w tym kierunku, kiedy to nasi pra-ojcowie nie mieli wyjscia tylko powstac przeciwko klechom i wadzy. Pamietajmy ze Sw. Wojciech scial swiety dab, za co zostal ukarany przez naszy pra-ekologow. Dzisiaj ta sama sekta sciana nam Puszcze Bialowieska.

  Do broni rodacy jak w 1038 roku inaczej Jaroslaw Klamliwy zostawi Polske w ruine.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX