Ostaszewska: Wolałabym zajmować się sztuką, ale... Wydaje się, że żyjemy w koszmarze, że jesteśmy w rękach szaleńców

Aktorka wyjaśniała w TOK FM, czemu pojawia się na manifestacjach i prezentuje swoje poglądy. - To z poczucia wściekłości i niezgody obywatelskiej - wyjaśniała w rozmowie z Mikołajem Lizutem w ?A teraz na poważnie?.
Maja Ostaszewska w "A teraz na poważnie" w TOK FM mówiła o tym, że artyści coraz częściej zabierają głos publicznie i komentują rzeczywistość. - Czy aktor jest tylko do grania? - prowokacyjnie pytał prowadzący audycję Mikołaj Lizut. - Dzieje się to z poczucia wściekłości i niezgody obywatelskiej. Każdy ma prawo mówić, kiedy czuje, że naruszane są jego prawa i wolność - mówiła aktorka w TOK FM.

- Jesteśmy osobami publicznymi. Mamy ten przywilej, że ludzie są ciekawi naszego zdania. Można im przypominać, że mają prawo upominać się, wychodzić na ulice i pisać petycje, Na tym polega demokratyczne państwo - mówiła aktorka w programie "A teraz na poważnie".

Ostaszewska zaangażowała się w ostatnie manifestacje aborcyjne, wcześniej chodziła na protesty KOD.

#popieramdziewuchy #dziewuchydziewuchom

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Maja Ostaszewska Official (@majaostaszewska_official)

- Wolałabym zajmować się sztuką. Polityka mnie nigdy nie interesowała. Ze zgrozą dowiedziałam się, jak ma wyglądać nasze życie, jakie są granice naszej wolności. Jest kolejny po zamachu na TK czy media publiczne, zamach na kobiety i ich prawo do stanowienia o sobie. Przerażające jest to, co się dzieje. Bywa to niemal komiczne, bo wydaje się, że to rodzaj koszmarnego snu, że jesteśmy w rękach szaleńców. Zatruwa się nas chorą wizją zamachu smoleńskiego odbierając prawo do wspomnienia w smutku i ciszy zmarłych w tragicznym wypadku - komentowała Ostaszewska.

- Ten galop zawłaszczania przestrzeni jest straszny, w pewnych dziedzinach przypomina to komunę - dodała.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (130)
Ostaszewska: Wolałabym zajmować się sztuką, ale... Wydaje się, że żyjemy w koszmarze, że jesteśmy w rękach szaleńców
Zaloguj się
 • kowalska-kowalska

  Oceniono 61 razy 43

  Szanowna Pani, Pani się nie wydaje, że jesteśmy w rękach szaleńców. My jesteśmy w rękach szaleńców.
  Znamienne jest to, że byłe trzy pierwsze damy będą uchodzić za rozumne i wolne kobiety, ponieważ opowiadają się za "kompromisem", który w rzeczywistości jest inkwizycyjnym batem na kobiety.
  No, różni sie tym od piekła szykowanego przez m.in. Beatę Szydło i Jarosława Kaczyńskiego, że nie morduje kobiet w ciąży, którym zdrowie nie pozwala donosić ciąży i nie nakazuje kobiecie nosić w sobie jajo zapłodnione przez gwałciciela.

  A tak propos gwałciciela. Niebezpieczna społecznie wariatka, Wanda Półtawska, autorka „Deklaracji Wiary Lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej” napisała w niej :
  „ … człowiek został wyposażony w narządy, dzięki którym ludzie przez rodzicielstwo stają się współpracownikami Boga Samego w dziele stworzenia … powołanie do rodzicielstwa jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim.”
  Jak trzeba mieć porąbaną mózgownicę, żeby podejrzewać, że gwałciciel jest współpracownikiem Boga Samego w dziele stworzenia.

 • zunia10

  Oceniono 55 razy 35

  świetna aktorka, wrażliwy CZŁOWIEK - szacunek!

 • chri-s48

  Oceniono 53 razy 33

  Słuchałem całej rozmowy - popieram w całej rozciągłości i życzę powodzenia w negowaniu rozprzestrzeniania się polskiej głupoty narodowej.

 • aeromonas

  Oceniono 41 razy 27

  Jestem dokładnie tego samego zdania i dlatego też chodzę na wszystkie demonstracje. Nie rozumiem tylko jednego - dlaczego tych szaleńców wciąż popiera tak dużo ludzi. Niestety - wstydzę się tej myśli - ale podejrzewam, że jednak duża część Polaków to bezmyślne przeżuwacze (wolałabym uniknąć tego słowa, ale samo się nasuwa - motłoch).

 • skandy5

  Oceniono 29 razy 15

  Ludzie, nie wiedzieliście, że tak będzie?

  "Nie straszyć PiSem!"???

 • xouveyer11

  Oceniono 23 razy 11

  No jesteśmy. Pewna część Polaków ( w stanie pomroczności jasnej ) na nich zagłosowała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX