"Prezes Polski Kaczyński prowadzi nas w kierunku wyjścia z UE. Putin rączki zaciera i tylko na to czeka"

- To jest potwornie niebezpieczny kierunek - mówiła w TOK FM Róża Thun. - Plany wychodzenia z Unii niezwykle nas osłabiają. W bardzo szybkim tempie stajemy się krajem nieważnym i marginalnym - oceniła posłanka Parlamentu Europejskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Prezes Polski pan Kaczyński prowadzi kraj w kierunku, żeby się w ogóle wyłączył z Unii Europejskiej - powiedziała w audycji Mikołaja Lizuta Róża Thun. - To jest kierunek, który oni obierają, gadając o jakichś durnych biznesach - dodała posłanka Parlamentu Europejskiego.

Odniosła się tu do słów Beaty Szydło w wywiadzie dla TVP Info. Na pytanie, dlaczego politycy UE zajmują się Polską, premier odpowiedziała, że "po pierwsze chodzi o te pieniądze. Ja wiem, że to brzmi fatalnie, ale nazywamy rzeczy po imieniu". -Po drugie, politycy starej UE, oni lubią pouczać. Jest takie poczucie wyższości - mówiła Szydło.

"Gramy razem i tylko wtedy wygrywamy"

- Będzie polxit? - pytał Lizut. - To byłby dramat, musimy się przed tym wszelkimi siłami bronić - podkreśliła Thun. - Plany wychodzenia z tej organizacji niezwykle nas osłabiają, nikt sam nie może funkcjonować w świecie globalizacji - dodała. - Jeżeli PiS nas wyprowadzi z UE, jeden Putin rączki zaciera i tylko na to czeka. To jest potwornie niebezpieczny kierunek - oceniła polityk PO.

- Wyobraźmy sobie, że piłkarze wybiegają na murawę i nagle jeden z nich mówi "a to ja będę grać według swoich zasad" - ciągnęła europosłanka. - Gramy wszyscy razem i wtedy tylko wygrywamy. Tylko wtedy jesteśmy silnym zespołem, jeżeli gramy według tych samych zasad - zaznaczyła.

"Biedny PiS uważa się za zaszczuty"

- W bardzo szybkim tempie stajemy się krajem nieważnym i marginalnym - zauważyła Thun. Zdaniem eurodeputowanej, "niedługo będziemy mieli przynajmniej dwie unie: tę, która w dalszym ciągu kieruje się zasadami poszanowania prawa i wartości europejskich, oraz margines, do którego powoli zaczynamy się zaliczać".

W środę PE przyjął rezolucję w sprawie Polski. Eurodeputowani stwierdzili, że paraliż Trybunału Konstytucyjnego "zagraża demokracji i prawom człowieka" i wezwał polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji Weneckiej.

- Rezolucja rezolucją, ale tu chodzi o rządy prawa - powiedziała Thun. - Wszyscy w Polsce mówią, że wyrok TK musi być opublikowany, a sędziowie zaprzysiężeni. Poza biednym PiS, który uważa się za zaszczuty - dodała.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
"Prezes Polski Kaczyński prowadzi nas w kierunku wyjścia z UE. Putin rączki zaciera i tylko na to czeka"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 26 razy 14

  Wygodnie jest być takim prezesem. Mści się za swoje nieudane życie i chce, żeby to Polacy właśnie poniesli karę za jego nieudacznictwo. Jemu już bliżej na drugą stronę, ale efekty prezesiej działalności wiele pokoleń będzie naprawiać. Ot, taka zemsta za cenę zapisania prezesa na kartach historii.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 23 razy 9

  Do czego zmierza Kaczyński ? Rozpętanie "Sprawy Wałęsy" to tylko fragment większej całości podobnie jak ostatnio rozpętanie przez PIS sprawy Zamachu Smoleńskiego, czy rozpętanie przez Kościół od nowa Sporu Aborcyjnego.To takie same fragmenty większej całości jak ostatni marsz Kaczyńskiego na „”Zderzenie Czołowe” z Unią ...Widać że odpowiedź na pytanie dokąd naprawdę zmierza Kaczyński nie mieści się nawet w głowach opozycji… Trudno w to uwierzyć , bo prawda jest zbyt sprzeczna z kanonem całej dotychczasowej polskiej polityki… Ale prawda jest właśnie taka, że najwyraźniej celem…s t r a t e g i c z n y m… Kaczyńskiego jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej bo prawdopodobnie nie zamierza z nikim…d z i e l i ć… władzy…Do czego nie posunął się nawet Orban. Trudno mu odmówić skuteczności w osiąganiu celów pozornie niemożliwych, (jak np. wygranie wyborów na kanwie opowieści o „Zamachu Smoleńskim” albo opowieści o „Ruinie Polski”). Wszystko wskazuje na to że przygotowywana jest nowa opowieść o Unii Europejskiej dla ciemnego ludu, jako przyczynie całego zła, jakie niewątpliwie spotka Polskę za kilka lat skutkiem kryzysu spowodowanego nieudolnością tej władzy, oraz brakiem możliwości pokrycia nierealnych obietnic wyborczych, która właśnie „rzuciła Polskę na kolana”. W czym będzie sekundował mu Kościół regularnymi „wrzutkami” o aborcji, i o deprawowaniu Polaków, czyli całym tym „złu” jakim jest „bezbożna lewacka Europa”… W tym aspekcie wszystkie bieżące i przyszłe uchwały Parlamentu i Komisji Europejskiej, protesty KOD, oraz awantury sejmowe są Kaczyńskiemu na rękę…Co zresztą widać po jego zadowolonej minie na sali sejmowej…Na dziś Polacy nie zgodzą się na wystąpienie z Unii. Ale jeszcze w tej kadencji kolejna „opowieść” o potrzebie jedności Polaków, o powstaniu z kolan, oraz o obronie „wiary ojców” może przynieść skutek w postaci wygranego r e f e r e n d u m…w tej sprawie... Zwłaszcza gdy zacznie brakować kasy i gdy się wmówi ludziom że więcej na Unię płacimy niż od niej dostajemy.…Bo zdolność do rządzenia krajem tej ekipy w warunkach ograniczeń narzucanych demokracją jak już widać jest niewielka, (bo została dobrana do zupełnie czego innego)… Jeżeli na politykę PIS-u spojrzeć z tego punktu widzenia, wiele dotąd niezrozumiałych zdarzeń okaże się częścią tego planu, od którego prawdę mówiąc cierpnie skóra.. Bo o swoim rozumieniu geopolityki „jagiellońskiej”, czy „międzymorza”, prezes już raz po raz półgębkiem napomyka…

 • szarak1111

  Oceniono 15 razy 7

  Obywatele UE zapewne poprą pomysł wyjścia Polski z UE. Po co im kraj, który nie chce dać nic od sienie (ostatnio: uchodźcy), ssie kasę, a Polacy poprzez dumpingowe wynagrodzenia odbierają miejsca pracy obywatelom Zachodu. Ostatnio społeczeństwo Holandii, w referendum w sprawie akcesji Ukrainy, pokazali, że nie życzą sobie więcej dzikich Słowian.

 • haja12

  Oceniono 8 razy 6

  uwazam i pisze to z pełna odpwoiedzialnoscia ,po długich analizach ,ze TO JEST ZEMSTA TEGO DZIADA NA POLAKACH ZA całe jego zycie za to ,ze TO ON WINIEN JEST SMIERCI 96 OSOB NA POKŁADZIE samolotu do Smolenska Znam ten typ osobowosci,bo przykro powiedziec ale mam podobe typy pisiorow w rodzinie, Oni mszcza sie na innych tym bardziej kiedy czuja koniec zycia Chcą wtedy nisczyc wszystko Kaczor chce na 100 % wyprowadzic Polskę z Unii bo widac to po wpisach na Wirt,POlska - jakie sa wpisy opłacone bo oni za to im płącą Tam widac ze daza do wyjscia z Unii Nie ma co czekac na poparcie pospolstwa bo ono jest ciemne a pisiory zamkneły iom usta ochłapem 500+ Musimy ten rzad obalic wyjsc na ulice zamknąc ich w wiezieniu Nie ma na co czekac

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 20 razy 6

  Prezes Polski za nic nie będzie odpowiadał. Nikczemnie wyręcza się prezydentem,panią premier i PiS-owską częścią parlamentu. W jaki sposób tych ludzi zdołał do tego zmusić, że porzucili rozsądek a nawet instynkt samozachowawczy, że o honorze nie wspomnę. No chyba, że celowo ich wybrał, dobrze wiedząc, że ani honoru ani instynktu samozachowawczego nie posiadają i ślepo wykonają każdy jego szatański plan.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 15 razy 3

  "Prezes Polski Kaczyński prowadzi nas w kierunku wyjścia z UE"

  Otwarte jest tylko jedno pytanie: jakim trzeba być idiotą, by ten bełkot wziąć za dobrą monetę? To jest wszak nieskończenie głupie nawet jak na polskie układy, a przecież "Polacy to idioci" [J. Piłsudski].
  Przecież ten babon z fotki powyżej śmieje się wam w pysk, nadwiślańskie clowny.

 • 2mimoza

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ONA , ta brzydka, ryża kobita , to śpi w tym niebieskim uniformie na MĘSKIEJ koszuli, okutanym różowym szalem , bo od 10 lat widzę ją wciąż w tym samym.

 • eski57

  Oceniono 2 razy 2

  Europa i pół ŚWIATA wie i uznaje , że aktualny rząd łamie konstytucyjne prawa , a ONI – rząd i „śmietanka” partii PiS wypiera się , kłamie , że TO nieprawda ! Głównym sprawcą tego poniżającego POLSKĘ widowiska , jest wg obserwatorów J. Kaczyński . Ten sam J. Kaczyński 6 lat temu rzucił ohydne posądzenie , że premierzy Putin i Tusk maja krew na rekach , co przerodziło się w twierdzenie , że przyczyną katastrofy smoleńskiej był ZAMACH i TA ocena trwa do dziś NIE udowodniona . Pseudo fachowcy i pseudo naukowcy o prawicowej orientacji naprodukowali dziesiątki irracjonalnych przyczyn , wreszcie komisja Macierewicza się skompromitowała , no to powołano następną , bo przyczyna musi być TAKA , żeby można było ; przede wszystkim Tuska POSADZIĆ i dopiero wtedy prezes dozna satysfakcji , że ON jest w sprawie śmierci brata i brat wobec własnej i … są czyści jak łza dziewicy !! A opisane prawdziwe przyczyny przez prawdziwych fachowców i urządzenia pokładowe samolotu , leżą NIE wykorzystane !
  I tak TO BARDZO pobożni ludzie partii , a za nimi sympatycy chodzą do kościółka , modlą ?się …, będąc na bieżąco w kłamstwie i w nienawiści , a świątobliwi biskupi TO i TAMTO KAŁMSTWO błogosławią .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX