Kwiatkowski o mediach narodowych: Co po tym szaleństwie, co po PiS? Zostanie skorupa, a widownia odpłynie

- Abonament jest, misja jest skopiowana ze starej ustawy medialnej łącznie z wartościami chrześcijańskimi, tylko mediów publicznych już nie ma - komentował w Poranku TOK FM założenia tzw. dużej ustawy medialnej Robert Kwiatkowski. Były prezes TVP przestrzegał, że po ?dobrej zmianie? telewizja może stracić to, co najcenniejsze, czyli widzów.
Robert Kwiatkowski, były członek KRRiT, b. prezes TVP "dużą" ustawę medialna nazywa wprost "szwindlem konstytucyjnym", który doprowadzi do zaduszenia organu konstytucyjnego jakim jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, oraz da bardzo duże pieniądze dla mediów "dobrej zmiany".

Autor słynnej frazy "tyle misji ile abonamentu", obawia się, że telewizja narodowa zasilona blisko dwoma miliardami wpływów z opłaty audiowizualnej może spocząć na laurach, rozleniwić się i nie zwracać uwagi na oglądalność.

Media powinny wyznaczać standardy. Nie tylko dziennikarskie

- Media publiczne, media narodowe, w dobry tego słowa znaczeniu, powinny wyznaczać standardy nie tylko w dziedzinie etyki, czy zawodu dziennikarskiego, ale także standardy technologiczne czy cywilizacyjne. O tym w ogóle nie ma słowa w "dużej" ustawie medialnej. A TVP ma potężne archiwa, kontent, który można pokazywać, na tysiące sposób. Przecież jest internet. O tym się nie mówi, nie robi, jakby to nie miał żadnego znaczenia - podkreślał Kwiatkowski.

Były prezes TVP zwrócił uwagę, że to co najbardziej niepokoi po zmianach w mediach publicznych, to odpływ widzów do komercyjnych stacji.

Zostanie skorupa, a widownia odnajdzie się w mediach komercyjnych

- Co po szaleństwie jakim jest "dobra zmiana", co po PiS? Dzisiaj media publiczne padły ofiarą IV RP. Po zmianach zostanie struktura. Ale pytanie, co z widzami, co z ich przywiązaniem, z tradycją? A w mediach najważniejsi są nie dziennikarze, nie produkcja tylko widownia, a ta odpływa do mediów prywatnych. Za kilka lat zostanie skorupa, a widzowie będą się odnajdywać gdzie indziej - ostrzegał Robert Kwiatkowski.

Na tzw. "dużą" ustawę medialną składają się projekty ustaw: o mediach narodowych, o składce audiowizualnej i przepisy wprowadzające obie ustawy - złożone w Sejmie, jako propozycje posłów PiS.

Ich celem jest przekształcenie TVP, Polskiego Radia i PAP ze spółek prawa handlowego w instytucje mediów narodowych, a także zastąpienie abonamentu rtv powszechną składką audiowizualną w wysokości 15 zł miesięcznie, ściąganą wraz z opłatą za prąd.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (45)
Kwiatkowski o mediach narodowych: Co po tym szaleństwie, co po PiS? Zostanie skorupa, a widownia odpłynie
Zaloguj się
 • wunderwaffen

  Oceniono 10 razy 6

  Media SLDowskie nie były obiektywne, ale przy PISlamskich załganych szmaciarzach to nawet Kwiatkowski wygląda jak wzór cnót.;)

 • hiromata

  Oceniono 16 razy 4

  Mam w tej chwili podpisane trzy umowy na prąd mieszkanie garaż i działka, telewizji tzw. publicznej od czasu zawładnięcia przez PiSlamistów nie oglądam wcale i nie zamierzam oglądać tej tuby propagandowej PiSlamistów , dlaczego rocznie mam płacić 540 złotych haraczu za coś z czego nie korzystam, jest to złodziejstwo w majestacie bezprawia ustanowionego przez PiSlamistów. Nawet T.K. nas nie obroni bo został sparaliżowany przez PiSlamistów. Dobra zmiana tylko pytam się dla kogo.

 • wlomat1

  Oceniono 12 razy 4

  W okresie "Afery Rywina" to ale były "media publiczne".
  Aż tak publiczne jak dom publiczny >!>!>!>

 • xymeon_x

  Oceniono 11 razy 3

  płacę za prąd ok 50pln miesięcznie nie mam telewizora to jaki Ku*&wa prawem mam płacić za zabawy Kurskiego w politruka telewizyjnego?? jak dla mnie to mogą całą tą telewizję zlikwidować i nawet nie zauważę..... dziękuje naziPisiorom za podwyżkę rachunków ... czy przewidują jeszcze jakąś składkę na Prezesa Polski doliczaną np. do rachunków za wodę?

 • ch3heg

  Oceniono 11 razy 3

  Gosc ktory handlowal ustawą mówi występuje jako ekspert - takie to lewica ma autorytety.

 • kaktus-2

  Oceniono 6 razy 2

  kto jak kto ale akurat Kwiatkowski powinien siedzieć cicho w sprawie TV publicznej....za jego rządów było nie lepiej niż teraz za Kurskiego....

 • astrolog-2

  Oceniono 6 razy 2

  PZPR-owscy kanciarze ekspertami ?????!!!! Czy to jeszcze Polska ?

 • si-si2

  Oceniono 8 razy 2

  Towarzysze od 25 lat powinni być na Kołymie , a oni wciąż w Radio i telewizji grają pierwsze skrzypce.
  Co jest grane ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX