"Ci panowie". Słowa Szydło zirytowały Paradowską. "Pewnie uważa, że ona sama jest demokracją"

- Trwa ustalanie, kto jest demokracją, ważką dyskusję rozpoczęła wczoraj Szydło, ożywiona po powrocie z USA - mówiła w TOK FM Janina Paradowska. Uszczypliwości nie brakowało.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Trwa ustalanie, kto jest demokracją, ważką dyskusję rozpoczęła wczoraj premier Beata Szydło, ożywiona po powrocie z USA - mówiła Janina Paradowska w Radiu TOK FM. - Uznała, że "ci panowie" - czyli byli prezydenci, opozycjoniści, od których pani premier może mogłaby się jednak czegoś jeszcze nauczyć - myślą że są demokracją, a ona nie uważa, że oni są - mówiła publicystka. - Pewnie uważa, że ona jest - dodała.

Paradowska odniosła się do listu, w którym prezydenci i opozycjoniści apelowali o mobilizację społeczeństwa i opozycji. "Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zejść z drogi niszczenia porządku konstytucyjnego, paraliżowania pracy TK i całej władzy sądowniczej. Polska zmierza do autorytaryzmu i izolacji w świecie" - grzmieli w liście.

"PiS od rana miał ustalony przekaz medialny w tej sprawie. Politycy partii dostali wytyczne, by mówić o tym, że 'list całkowicie pomija wybór, jakiego dokonali Polacy w maju i październiku 2015 r., a Polacy chcieli dobrej zmiany'" - napisała dziś "Gazeta Wyborcza".

- Marnie jest z tworzeniem przekazów dnia w PiS - oceniła Paradowska. - To przekaz dnia, który jest powtarzany od wielu miesięcy, ale karni wszyscy są - skwitowała.

SPRAWDŹ KSIĄŻKĘ: "A chciałam być aktorką..." - pierwszy biograficzny wywiad z Janiną Paradowską >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (627)
"Ci panowie". Słowa Szydło zirytowały Paradowską. "Pewnie uważa, że ona sama jest demokracją"
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 216 razy 174

  Kisiel powiedziałby, że PiS to Dyktatura Ciemniaków.
  Dziś trzeba prościej PiS to DEBILOKRACJA.

 • krynolinka

  Oceniono 175 razy 151

  Demokrację pani premier chciała do USA zawieźć i pokazać chłystkom jak ta "polska demokracja" wygląda i z czego Ameryka ma wzór czerpać . .Ale nikt się nie pofatygował żeby cokolwiek od niej przyjąć .Zostało tylko wygrzewanie kości na ławeczce u Janka Karskiego ,ale wycieczka ogólnie się udała. Tylko ,że pani Szydło nie służą takie długie loty bo jakoś i oczka podpuchnięte przywiozła (pewnie zemsta Amerykanów ) i cerę nieświeżą w poniedziałek prezentowała .. Trzej panowie w łódce zwanej Polską nie robią na pani etnograf wrażenia .No cóż jaki szacunek ma dla byłych prezydentów również kiedyś wybranych przez suwerena świadczy jaki ma szacunek do nas wszystkich .

 • ciemny_lud

  Oceniono 142 razy 116

  "Ci panowie" - komuniści tymi samymi słowami usiłowali zbyć zachodnich polityków.
  "Ci panowie" to nie tylko tekst peerelowskiej propagandy ale i Kremla. Po prostu.
  Niezłą lekcją jest dzisiejsza TVP Kurskiego. Beztalencia zajęte propagandą chcą "dobrej zmiany", czyli, żeby nie było jak dotąd, zachodniopodobnie, ale wymyśleć umieją jedynie powtórki z PRL. Skoro tak, to Kurski powinien się co wieczór modlić do Macieja Szczepańskiego o natchnienie. Szczepański jaki był, taki był, ale miał talent.

 • al48

  Oceniono 115 razy 89

  Jak ktoś chce szacunku dla siebie to przede wszystkim powinien szanować ludzi, którzy na szacunek zasługują .
  Sygnatariusze listu są ludźmi wybitnymi i zasłużonymi dla Polski .

 • 92ilme

  Oceniono 105 razy 85

  Takich "deokratow" jak Szydlo, Duda, Kazynski, Maciarewicz czy Ziobro Unia Europejska olewa cienka strozka. Pokazalo to spotkanie prezydentow USA, Niemiec, UK, Francji i Wloch. O ciolach z PiS-dolandu nawet nikt nie wspomnial, a jesli to w kontekscie chorob psychicznych jak schizofrenia i paranoja. Aleluja i do przodu

 • przemkowroclaw

  Oceniono 91 razy 75

  Premierem jest Kaczyński. Po co komentować słowa kury domowej z Brzeszcz.

 • munaciello

  Oceniono 84 razy 64

  Ależ pani Becia ma rację, mamy w Polsce demokrację.
  Mogę nawet podać jej adres: ul. Mickiewicza 49, Żoliborz, Warszawa.
  A jak tam demokracji akurat nie zastaniecie, to szukajcie jej w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej lub przy Wiejskiej. Tam również demokracja bywa.

 • panbies

  Oceniono 71 razy 47

  Obrzydza w Szydło jej arogancja i brak szacunku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX