Sąd Najwyższy to "zespół kolesi"? Cimoszewicz: To coś więcej niż chamstwo i głupota

Zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza, wczorajsza wypowiedź rzeczniczki PiS o sędziach Sądu Najwyższego to "haniebne słowa" i przestępstwo. - Konia z rzędem temu, kto w prokuraturze podjąłby się postawienia jej w stan oskarżenia - dodawał polityk.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Chciałoby się powiedzieć "chamstwo i głupota" - tak były premier Włodzimierz Cimoszewicz skomentował słowa rzeczniczki PiS. - Ale to już jest coś więcej - dodał.

- Sędziowie Sądu Najwyższego to zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy - powiedziała Beata Mazurek, rzecznik PiS, komentując wczorajszą uchwałę SN. Sędziowie ogłosili, że będą uznawali nieopublikowane przez rząd wyroki Trybunału Konstytucyjnego.

- Ewa Siedlecka słusznie zwraca uwagę, że to jest przestępstwo znieważenia konstytucyjnego organu państwa - ocenił Cimoszewicz. - Publicznie ogłasza, że jej tekst jest jednocześnie zgłoszeniem do prokuratury - dodał.

Polityk zaznaczył, że "to jest pisowska rzeczpospolita". - Prokuratura została już upolityczniona, podporządkowana politykowi PiS. Konia z rzędem temu, kto podjąłby się tam postawienia rzeczniczki w stan oskarżenia za te haniebne słowa - powiedział.

Słowa Mazurek skomentował również były prezes Sądu Najwyższego, Adam Strzembosz. - Jakby zareagowali jej koledzy, gdyby rzecznik SN powiedział, że posłowie PiS to jest grupa kolesi, którzy dorwali się do żłobu. Niech w sumieniu sobie odpowiedzą i porozmawiają potem z panią rzecznik - mówił.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (302)
Sąd Najwyższy to "zespół kolesi"? Cimoszewicz: To coś więcej niż chamstwo i głupota
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 108 razy 90

  To przecież nie są słowa pani Mazurek... To są słowa prezesa w...s t u g ę b n y m... powieleniu...Przez prezydenta, premiera i setek urzędników oraz działaczy różnych szczebli... Tam po prostu tak mają...Że rządzą "opowieściami"...Skoro im "smoleńska" i "ruinowa" (z kelnerami w tle) tak pięknie...w y p a l i ł y

 • biesczad1

  Oceniono 85 razy 63

  Święta prawda: człowiek kulturalny i wykształcony w rozmowie używa argumentów, cham i prostak potrafi tylko obrażać...

 • inder

  Oceniono 79 razy 61

  Sąd Najwyższy - jak wieść niesie -
  Według PiS-u to kolesie.
  A ja na to: PiS to druzja
  Iz Sowietskowo Sojuza.

 • kroliklesny

  Oceniono 68 razy 60

  Polacy bijcie na LARUM i ROBCIE cos, bo bo bedzie syf jeszcze wiekszy i piekny kraj banda zlobow u koryta rozpieprzy!!!

 • serfwe erwr

  Oceniono 73 razy 55

  PiS to SEKTA schizofreników i kmiotów rodem z samoobrony

  Partactwo i Schizofrenia zbudowało swoje rządy na mitach i urojeniach ze wsparciem szamanów sekty katolickiej

  Precz z tymi zdziczałymi uzurpatorami!!!!!!!!!!!

 • ziaburek

  Oceniono 60 razy 46

  Jak widać Trybunał Konstytucyjny był pierwszym zespołem kolesi, następnym jest Sąd Najwyższy. Oczywiście tzw czwarta władza, czyli media publiczne zostały już zawłaszczone. To co nam zostało ? - Kaczyński + dwie pacynki ( władza wykonawcza ) oraz Kaczyński + Sejm ( władza ustawodawcza ). Summa sumarum - Kaczyński Jarosław...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX