"To nie była 'rada ds. cholera wie czego'. Mamy coraz więcej przestępstw z powodu nienawiści rasowej"

- Jeśli biznesmeni boją się przyjeżdżać do Polski, a mamy takie sygnały z Poznania, to nie można udawać, że problemu nie ma - mówił Adam Bodnar w TOK FM. RPO nie podoba się decyzja premier Szydło, o likwidacji Rady ds. przeciwdziałaniu dyskryminacji rasowej, ksenofobii i nietolerancji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Praktycznie co kilka dni mamy jakieś brutalne pobicie na tle narodowościowym bądź rasowym. Mowa nienawiści w internecie jest wszechogarniająca. Według raportów, mamy coraz więcej przestępstw z nienawiści - mówił rzecznik praw obywatelskich w TOK FM.

Wg Adama Bodnara, zapobieganie nietolerancji i nienawiści to problem, który nie dotyczy jedynie ministerstw sprawiedliwości czy spraw wewnętrznych. Dlatego rada, w obradach której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich resortów, była dobrym pomysłem.

Nic złego w likwidacji rady nie widzi za to "Superexpress". Wg dziennikarza tej gazety, to była "Rada ds. Cholera Wie Czego". - Aż trudno komentować takie słowa - mówił Bodnar w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
"To nie była 'rada ds. cholera wie czego'. Mamy coraz więcej przestępstw z powodu nienawiści rasowej"
Zaloguj się
 • ricci15

  Oceniono 1 raz 1

  ten Bodnar , rzecznik PO szerzy nieanawiść do Polaków swoją głupotą

 • euro67

  Oceniono 7 razy 1

  ISIS to najlepsi biznesmeni swiata tow. Bodnar, handluaj ludzkimi organami i atefakrami i to dobrze ze nie przyjezdzaja!

 • irocx

  Oceniono 11 razy 1

  Kiedy skończycie z mową nienawiści wobec osób, które - skandal - korzystają z wolności wypowiedzi i mówią otwarcie, co sądzą o imigrantach?

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 21 razy 1

  "To nie była 'rada ds. cholera wie czego'. Mamy coraz więcej przestępstw z powodu nienawiści rasowej"
  Tylko co ma piernik do wiatraka?
  W tym własnie problem, że gdzieś na obrzeżach jakaś rada o nieznanym składzie i braku jakichkolwiek sukcesów poza wydawaniem pieniędzy wegetuje, a my "mamy coraz więcej przestępstw z powodu nienawiści rasowej". Beznadziejna "rada" beznadziejnych POkemonów jako lekarstwo?
  No to może Rada ds Zdrowia i już NFZ funkcjonuje?
  Rada ds Przyzwoitości, bęc, i już mamy z głowy Paradowskie?
  Rada ds Rozumu i nie ma więcej takich bredni jak powyżej?

 • szpung

  Oceniono 17 razy 1

  Od 11/9 doszlo do 13690 zamachow bombowych ktorych zrodlem byla nienawisc rasowa, statni wiekszy pamietamy w Paryzu Brukseli i pakistanie,

 • kkes

  Oceniono 10 razy 0

  Skoro co kilka dni mielismy incydent na tle nienawisci rasowej to jest to najlepszy dowd że ta rada ds. "ch.j wie czego" była zbędna

 • check15

  Oceniono 8 razy 0

  Praktycznie co kilka dni mamy jakieś brutalne pobicie na tle narodowościowym bądź rasowym.
  Ale przecież gazeta dzisiaj podawała 6 przypadków od listopada 2015. To kto ma rację, a kto pieprzy głupoty ?

 • zunia10

  Oceniono 20 razy -2

  WSPANIALE, że mamy takiego rzecznika, który rzeczywiście, z wielkim oddaniem i wrażliwością, SŁUŻY obywatelom. Szacunek i podziękowania!

 • aaron.goldstein

  Oceniono 21 razy -3

  Rzeczniku LGBT, zajmij się w końcu prawami ogółu obywateli. I poczytaj sobie antyrodzinne teksty publikowane przez GazWyb i zastanów się czy to nie dyskryminacja i poniżanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX