"List Szałamachy to podanie o nową posadę, skierowane do Kaczyńskiego"

- Moim zdaniem, min. Szałamacha musiał wiedzieć, że rating zostanie obniżony. Napisał list tylko po to, by przyłączyć się do grupy atakującej system państwa prawnego - ocenił w TOK FM Jacek Żakowski. Wg publicysty, pismo skierowane przez ministra finansów do prezesa TK stawia Polskę "na czele takich demokracji jak Libia Kadafiego".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jacek Żakowski jest przekonany, że list min. Pawła Szałamachy to de facto "podanie o dobrą posadę, skierowane do Jarosława Kaczyńskiego".

Bo jak przypomniał gospodarz "Poranka Radia TOK FM", nad głową ministra finansów od jakiegoś czasu zbierają się czarne chmury.

Zdaniem Żakowskiego, szef resortu finansów - pisząc list - musiał wiedzieć, że rating Polski zostanie obniżony. - Napisał list tylko po to, by przyłączyć się do grupy atakującej system państwa prawnego. Do czego minister finansów normalnie nie ma szansy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (99)
"List Szałamachy to podanie o nową posadę, skierowane do Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 40 razy 20

  Biedny Monteskiusz... Twórca systemu...t r ó j p o d z i a ł u...w ł a d z y... Fundamentu współczesnej demokracji... Po wiekach nadużyć królów, rządów i parlamentów... Nie wiedział że niezależna władza sądownicza...z a g r a ż a.."suwerenowi" demokracji jakim jest lud, jego reprezentant parlament oraz rząd... Nie zaproponowałby Monteskiusz takiej ..g ł u p o t y..., Gdyby w tamtych czasach żył prezes Kaczyński... Albo przynajmniej posłanka Pawłowicz...Wystarczy aby posłuchał, co ci znawcy demokracji MÓWIĄ DZISIAJ POLAKOM...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 22 razy 12

  Nie wiem o czym myślał Szalamacha, jedno jest pewne ekipa "dobrej zmiany" systematyczne, krok po kroku rozwala polską gospodarkę, jeszcze tego nie odczuwają zwykli ludzie, ale prędzej czy później przyjdzie im zapłacić fakturę za pisowskie nierządy

 • jezierskiadam

  Oceniono 32 razy 12

  Główna cecha, która odróżnia nas od innych narodów nazwana została już w XVIII wieku, przez zachodnich historyków i filozofów, Polską Anarchią. Jest to specyficzny rodzaj kłótliwości, zapamiętania w sporach, wypracowany na Szlacheckich Zjazdach i Sejmikach, na których wszyscy byli „równi” i każdy, kto chciał, mógł wykrzyczeć swoją „rację”. A potem ta „racja” miała takie samo znaczenie jak każda inna „racja”. Jeśli konieczna była jednomyślność dla podjęcia jakiejś decyzji. Równość była najważniejsza.

  Inne cechy Polskiej Anarchii, zwanej też Polskim Piekłem, wynikały i wynikają z tej głównej przyczyny.

  Pozostałe narody, mające swoje korzenie w Rzeczypospolitej Szlacheckiej, mają dokładnie te same wady. Z wyjątkiem Białorusinów, którzy są narodem o chłopskich korzeniach. Żydzi są jeszcze bardziej kłótliwi, choć z drugiej strony bardziej solidarni w nieszczęściach, które spotykały ich częściej niż Polaków.

  Kiedyś uważano, że Polacy et consortes dają zły przykład innym narodom. Dlatego upadek Polskiej Anarchii wywołał radość wśród elit intelektualnych XVIII-wiecznej Europy.

  A gdzie tu jest pozytywny wkład do dorobku Ludzkości?

  Dokładnie w tym samym.

  Jesteśmy niezwykle odporni na wszelkie próby wprowadzania w Polsce jakichkolwiek form dyktatury !!!

  - „Musi, to na Rusi, a w Polsce to jak kto chce”.- Mówi stare polskie porzekadło.

  A historia XX wieku jest na to doskonałym dowodem.

  Przeczytaj: >>> Adam Jezierski - Polityka jest sztuką

 • antykwarium

  Oceniono 15 razy 11

  ja rozumiem, to ten minister napisal do tego sedziego, zeby go pograzyc, bo jak juz przyjdzie to obnizenie rankingu, to sie zwali na TK, bo jezyki mieli za dlugie.
  Respekt! Takiej prowokacji to nawet Kaczor by nie wymyslil!

 • men_53

  Oceniono 14 razy 10

  1. Próba wciągnięcia Rzeplińskiego w manipulację - oszukanie UE co do faktycznego stanu Polski.
  2. Kompletny brak wyczucia, dyplomacji, taktu. To chyba oczywiste, że jeśli się chce coś od kogoś uzyskać, to głupota jest poniżanie go. A tym dokładnie była odmowa spotkania i rozmowy w sprawie tego listu.
  3. Próba uzależnienia TK od woli ministra - to złamanie zasady trójpodziału władzy, a wiec i Konstytucji RP.

 • ks.pedofil

  Oceniono 25 razy 9

  RESORTOWE dziecko to kaczynski. Az nadto resortowe. Tesknota za PRL wciaz nie daje mu spac. Teleranek, Sonda, teraz UB czyli urzad bezpieczenstwa. To resortowe dziecko prace pisalo na temat socjalizmu i w otoczeniu Tajnych Wspolpracownikow uczylo sie donosic na kolegow. To resortowe dziecko i jego tatus i mamusia dostali super mieszkanie i udzial w filmie. Ile istnien ludzkich kosztowal ten luksus niedostepny dla innych nie resortowych dzieci? Za cztery lata bedziemy mieli stan gospodarki i miejsca na politycznej mapie swiata jak przed 1989 rokiem. Lech Kaczynski byl uczestnikiem Okraglego Stolu ( jarusia nikt nie chcial ) a wy chcecie stawiac mu pomniki? Przeciez Okragly Stol to zdrada! WIec pomnik z napisem: Lech Kaczynski jeden ze zdrajcow - uczestnik Okraglego Stolu.

 • plutoniczna

  Oceniono 21 razy 7

  Szałamacha tym listem jednoznacznie wskazał, że to co mówi Prezes Rzepliński jest dużo ważniejsze niż to co mówi prezes Kaczyński.

  Co na to nasz Narcyz Suweren??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX