"Prezes TK będzie siedział cicho, a świat nie będzie wiedział, co się dzieje"

- Nie można się umawiać z prezesem TK, że będziemy przed światem ukrywali prawdę o sytuacji konstytucyjnej - mówił europoseł PO w TOK FM. Wg Lewandowskiego, pomysł uciszenia prof. Andrzeja Rzeplińskiego nie mógł się udać. Tym bardziej, że milczenie prezesa TK nie ukryłoby przed światem prawdy o sytuacji w Polsce. Bo "świat doskonale to wie"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Janusza Lewandowskiego, list min. Pawła Szałamachy w ogóle nie powinien powstać.

- List jest świadectwem mentalności rządzących: umawiamy się z prof. Rzeplińskim, że ukryjemy prawdę przed światem. A świat doskonale wie, co się u nas dzieje. Mam codziennie pytania, prośby o wyjaśnienie sytuacji. Nie do końca potrafię, bo to coraz bardziej psychologiczna interpretacja a nie polityczna - mówił były komisarz UE w "Poranku Radia TOK FM". 

"List Szłamachy to podanie o pracę, skierowane do prezesa PiS" - komentuje Żakowski>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
"Prezes TK będzie siedział cicho, a świat nie będzie wiedział, co się dzieje"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 9 razy 3

  Ten list... To jest przecież...n i e w y o b r a ż a l n y...i d i o t y z m... Władza... w y k o n a w c z a...pisze do władzy...s ą d o w n i c z e j... Aby włożyła "Mordę w Kubeł"... Jeżeli jakaś agencja ratingowa jeszcze miała.,.,.w ą t p l i w o ś c i...co do zamiarów polskich władz w sprawie trójpodziału władzy... Jako fundamentu współczesnej demokracji... TO TERAZ WĄTPLIWOŚCI JAK RĘKĄ ODJĄŁ... Jest już pewność...

 • jezierskiadam

  Oceniono 7 razy 1

  Jest takie (mylne przekonanie, że to czego nie ma w mediach nie istnieje.
  Wielu już się na tym przejechało. NA ŚMIERĆ !!!

 • wlomat1

  Oceniono 2 razy 0

  W Czechach była tzw. "Kuponówka". Każdy obywatel mógł kupić kupon prywatyzacyjny o jednakowej wartości i wziąć udział w prywatyzacji.
  U nas była Ustawa o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Nieliczni otrzymali akcje o kosmicznych niekiedy wartościach, a miliony innych bezwartościowe Świadectwa NFI.
  I był też TK. Nie przypominam sobie żeby coś miałknął w temacie tej absurdalnej niesprawiedliwości.
  A Konstytucja RP mówi m.in. że nikt nie może być dyskryminowany w życiu społecznym i gospodarczym.
  To jak to jest p. Lewandowski?
  A może powinien się pan bardziej wyciszyć jako jeden z odPOwiedzialnych za prywatyzację w wydaniu III-ciej RP.
  No chyba że chce pan coś POlakom wytłumaczyć w/w temacie ?>?>?

 • maciekk77

  Oceniono 11 razy -1

  A dla wystarczy że wspomni się w Tok fm o bardzo podobnym konflikcie w USA gdzie republikanie blokują wybór Merricka Garland mianowanego przez Obame. Nominacja sędziego Garlanda wymaga zatwierdzenia przez Senat, gdzie większość mają Republikanie. Politycy tej partii zapowiadają, że nawet nie zajmą się jego kandydaturą, argumentując, że decyzję o obsadzie stanowiska sędziego Sądu Najwyższego Barack Obama powinien pozostawić swemu następcy. Ciekaw jestem dlaczego nikt z tych "obrońców demokracji" ani żaden z dziennikarzy nigdy nie porównał tej sprawy na falach tok fm? Ton nie jest dziennikarstwo, lecz propaganda.

 • jezierskiadam

  Oceniono 7 razy -1

  Jest takie (mylne) przekonanie, że to czego nie ma w mediach nie istnieje.
  Wielu już się na tym przejechało. NA ŚMIERĆ !!!

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 6 razy -2

  a mozna umawiac sie z prezesem NBP na ministra finansow?!
  a mozna pod stolem umawiac sie za ile sprywatyzujemy polskie dobra narodowe?!
  kolaborantow nalezy wieszac czy rozstrzelac?

 • harry_kallahan

  Oceniono 4 razy -2

  lumpendziennikarz i lumpenpolityk spotkali się rano przy mikrofonie i pie... ile wlezie. Jeszcze Michnika kasę ma to da więc pie...y od czapy a jakże hej i się kręci, a co? ja jestem pojebany ty jesteś pojebany więc razem jesteśmy nie do wyjebania, hura! niech żyje demokracja liberalna, w górę serca w polsce dobrze jest na bogato nie za drogo i w pizdu. alleluja przecież bolek nie był agentem! i ch...

 • 66kropek

  Oceniono 4 razy -2

  Tak ., tak Lewandowski nigdy, nigdy nie powinno się kłamać albo ukrywać prawdy! No chyba, ze to są akurat wybory, ale to oczywiste. W gronie obrońców prawdy brakuje mi jeszcze Piskorskiego na przykład.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX