Takiego porównania jeszcze nie było: KOD powinien być jak polski Hamas

Wg Jacka Żakowskiego, porównanie ruchu przeciwników PiS do palestyńskiej organizacji ?jest może ryzykowne, ale efektywne?. - Z różnych względów mam nadzieję, że KOD nie będzie Hamasem - odpowiadał Tomasz Lis.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Komitet Obrony Demokracji zrobił pierwszy krok w stronę zinstytucjonalizowanej polityki. Powołano koalicję z ugrupowaniami opozycyjnymi, m.in. Nowoczesną, Zielonymi, SLD. - KOD musi być obywatelski, ale jest nieuniknione, że taki ruch musi nabrać charakteru politycznego - ocenił Tomasz Lis w "Poranku Radia TOK FM". Wg redaktora naczelnego "Newsweeka", "bez tego komponentu obywatelskiego szeroko rozumiana opozycja wyborów nie wygra".

- Wyobrażałem sobie, że Komitet Obrony Demokracji będzie czymś w rodzaju...polskiego Hamasu - ruchem społecznym, który buduje przedszkola, szpitale i uzyskał tożsamość polityczną dopiero mając społecznie masowy charakter. Dziś problemem KOD jest to, że to elitarna grupa - stwierdził Jacek Żakowski.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (199)
Takiego porównania jeszcze nie było: KOD powinien być jak polski Hamas
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 62 razy 38

  Niektórym na starość coś się robi niepokojącego z głową i coraz częściej widzę to po red. Żakowskim.

  A wracając do porównań, to PiS raczej powinien zaczynać się bać, by KOD nie wyrósł na taki ruch społeczny jak Solidarność w 1980 roku.
  Bo jak się ludzie naprawdę wkurw..., to nic nie wiadomo

 • alfalfa

  Oceniono 37 razy 21

  Pierwsze skojarzenie z ruchem społecznym to Hamas? Nieźle, panie Żakowski :P
  A.

 • smiki48

  Oceniono 22 razy 14

  źle wróżę inicjatywie KOD, po tym jak do niej przyłączył się wspaniały polityk Paweł Piskorski, znany ze swojej wyjątkowej uczciwości.

 • glit64

  Oceniono 27 razy 13

  Polski Hamas?? cóz to za durne stwierdzenie! i po co takie rzeczy nagłasniać?
  Rzadko kiedy mozna wysłuchac albo przeczytać TAKIE BREDNIE.
  A dlaczego nie polska Frakcja Czerwonej Armii?

 • jasiuapud

  Oceniono 14 razy 12

  Za takie wypowiedzi publiczne , przylegające do "opozycji" oficjalnych parti w demokratycznym państwie ten pan powinien zostać wykluczony z życie publicznego. Po niemiecko-brukselskiej idei prowadzenia polityki dochodzi do wprowadzania tematów które powinny PRZERAŻAĆ polityków a nie o nich dyskutować.
  A może się komuś "marzy" wykorzystanie wprowadzonych przez Merkel sympatyków terrorystów i sympatyków Hamasu do rozbijania Europy od wewnątrz? Trzeba być kompletnie nieodpowiedzialnym aby przytaczać takie wzorce jak Hamas!

  Ja bym się bardziej zastanowił nad tym co dzieje się w Londynie przy wyborze mera. Może to ma związek z idea tak astronomicznie chorą jak przykład Hamasu!

 • mojko3099

  Oceniono 21 razy 11

  Jeszcze kilka takich wypowiedzi,a PIS będzie rządził wiecznie.

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 33 razy 11

  Mało wam było Cyby Lisie i Żakowski? I wy jeszcze śmiecie pouczać innych o nienawiści?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX