Czarnecki do Wielowieyskiej: Amber Gold i SKOK to nieporównywalna materia. Proszę takiego zabiegu "na żywca" nie czynić

- Jestem za powołaniem komisji śledczej w sprawie niebywałej afery jaką była sprawa Amber Gold. Nie widzę powodu do powołania komisji ws. SKOK - mówił Ryszard Czarnecki w TOK FM. Powołanie komisji ws. Amber Gold zapowiedziała premier Szydło. Wniosek w piątek pojawił się w Sejmie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Ryszardowi Czarneckiemu wyraźnie nie podobają się jakiekolwiek porównania spraw Amber Gold i spółdzielczych kas.

Na argument Dominiki Wielowieyskiej, że przecież SKOK kosztował podatników ponad 3 mld złotych, wyraźnie europosła PiS zirytowały.

- Afera Amber Gold to była wielka afera, a SKOK-i nie. To absolutnie nieporównywalna materia. Proszę takiego zabiegu "na żywca" nie czynić - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (131)
Czarnecki do Wielowieyskiej: Amber Gold i SKOK to nieporównywalna materia. Proszę takiego zabiegu "na żywca" nie czynić
Zaloguj się
 • maura4

  Oceniono 42 razy 32

  Porównywanie obu afer wypada niekorzystnie dla SKOK-ów. Po Amber Gold należało spodziewać się, że to przekręt.Takich cudów, jak oferowała ta firma, po prostu nie ma.
  Natomiast SKOKI "żyrowane" przez PIS ( widziałam wiele ulotek, ich gazetki, w których występowali politycy PiS) wielu ludziom na pewno mogły wydawać się wiarygodne. Ci mniej zorientowani uważali zapewne, ze to bank i podlega takiej samej kontroli.
  Skandalem jest i jedno i drugie, a przede wszystkim to, że państwo polskie pozwala na istnienie podmiotów, które z zasady nastawione są na oszustwo lub pozbawione kontroli łatwo mogą przekrętów dokonywać.

 • azteci

  Oceniono 41 razy 27

  Oczywiście, panie Ryszardzie, jak zwykle ma pan rację. Hipokryzja jest waszym znakiem rozpoznawczym.

 • iksior66

  Oceniono 32 razy 22

  Oczywiście że nie można porównywać.
  W końcu SKOK to prawdziwi patrioci więc na pewno nic nie ukradli, wszystko to wymysł wstrętnych cyklistów i innego lewactwa. A nawet jak coś ukradli to na pewno nie dla własnej korzyści tylko ku chwale "Dobrej Zmiany".

 • dirk.gently

  Oceniono 23 razy 21

  SKOKi to nasza sprawka, więc to nie była afera.

 • leszek.30

  Oceniono 29 razy 21

  Amber Gold, to przekręt na 800 mln... Przekręt SKOK-ów, to około 7 miliardów i nadal trwa ..!!!

 • jasna0ster

  Oceniono 25 razy 19

  Bez znieczulenia Czarnecki można tylko Ciebie i tobie podobnych pisiorów kopnąć za przeproszeniem w tyłek, niech was zaboli, za tę butę, chamstwo i arogancję wobec Polaków, za wciskanie im kitu i nazywanie białego czarnym

 • joly.roger

  Oceniono 17 razy 17

  Wyjątkowo się zgodzę z PiS. To nieporównywalna materia. Amber Gold to drobny pywatny przekręt na którym straciła grupa pazernych głupców. SKOKi to zorganizowane oszustwo na wielką skalę za które płacimy wszyscy. (oprócz Jarka on nie ma konta... ;)

 • lukamipisze

  Oceniono 16 razy 16

  Afera Amber Gold to była wielka afera, a SKOK-i nie. To absolutnie nieporównywalna materia. Proszę takiego zabiegu "na żywca" nie czynić - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

  Dokładnie, zgadzam sie jak nigdy.
  Amber Gold to ok 850 mln strat, a SKOK to od kilku do kikudziesieciu MILIARDÓW.
  AG to pikus przy SKOKACH.

 • panbies

  Oceniono 20 razy 14

  Ma rację.
  Amber to prywatna firma a SKOK działa przy PiSie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX