"To Clinton sprawił, że jesteśmy członkami NATO. Trochę powagi!" - apeluje Kraśko

- Dwa razy Bill Clinton przemawiał w Polsce i wygłosił pean na część naszego kraju. Można różnie oceniać wiedzę o świecie amerykańskich prezydentów, ale akurat wiedzę nie tego prezydenta - mówił Piotr Kraśko w TOK FM. Przypomniał politykom PiS - z prezesem Kaczyńskim na czele, że Clinton znowu może odgrywać kluczową rolę w amerykańskiej polityce.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jeśli mówimy o byłych prezydentach USA, to może jednak trochę powagi. W połowie lat 90. wcale nie było oczywiste, że Stany Zjednoczone zgodzą się na poszerzenie NATO. Na początku Bill Clinton miał co do tego ogromne wątpliwości. Ale to on w końcu sprawił, że jesteśmy częścią najpotężniejszego sojuszu wojskowego świata, i ze spokojem mówimy, że Stany Zjednoczone i NATO są gwarancją polskiego bezpieczeństwa - mówił Piotr Kraśko w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem dziennikarza, politycy Prawa i Sprawiedliwości nie mają podstaw, by kwestionować wiedzę Clintona na temat polityki zagranicznej. Mimo, że polityk od lat jest "tylko" byłym prezydentem.

- Clinton nie tylko był świetnym studentem na Yale, ale też studiował na Oksfordzie. A tam jego opiekunem naukowym był prof. Zbigniew Pełczyński. Trudno uważać, że Bill Clinton jest źle zorientowany sprawach świata

Były prezydent USA stał się obiektem bohaterem politycznych komentarzy w Polsce, po krytycznej wypowiedzi na temat obecnej sytuacji w naszym kraju. Bill Clinton stwierdził, że "Polska i Węgry teraz zdecydowały, że demokracja to dla nich zbyt wielki problem i wolą przywództwo na wzór putinowski".

Według Jarosława Kaczyńskiego, "jeśli ktoś twierdzi, że dzisiaj w Polsce nie ma demokracji, to znaczy, że jest w stanie, który trzeba by zbadać zbadany metodami medycznymi".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (47)
"To Clinton sprawił, że jesteśmy członkami NATO. Trochę powagi!" - apeluje Kraśko
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 22 razy 8

  Jeśli były prezydent USA nie jest dobrze zorientowany, to jak zorientowany w świecie jest były premier z Żoliborza?

 • lucjank510722

  Oceniono 9 razy 5

  Kogo jeszcze ten kurduplowaty cham i prostak obrazi? Teraz kolej na Papieża.

 • insmy

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczyński należy nie tylko za kratki, ale również przywiązany do łóżka!!!!!!!!!!!!!!

 • Irena M Varela

  Oceniono 6 razy 4

  To juz nie tylko pogardliwy komentarz kaczora, ale takze zenujacy. On ciagle utrzymuje, ze w Polsce jest demokracja, bo wybory byly demokratyczne. Tylko, ze wybory byly ostatnim objawem demokracji w Polsce. Tego nie dodal. A z tym komentarzem to nie mogl gorzej trafic. Bill Clinton jest uwazany za wybitnego mysliciela naszych czasow, a politykiem jest intuicyjnym, jak tu mowia. I pomimo swoich paskudnych wad jest uwielbiany na calym swiecie.

 • depepoz

  Oceniono 9 razy 3

  Skąd "premier" z Brzeszcza (czy jakoś tak) może wiedzieć jaka była rola Clintona, skoro w tamtych latach zmywa stoły w knajpie dworcowej?

 • Marcin Mucha

  Oceniono 5 razy 3

  "który trzeba by zbadać zbadany metodami medycznymi". - co to znaczy?

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 2 razy 2

  "To Clinton sprawił, że jesteśmy członkami NATO. Trochę powagi!"
  A Clinton sra na Kraśkę i bez powagi dalej robi z siebie idiotę do potęgi.
  Clinton tak ma, że Kraśko mu niestraszny.
  Zgroza!

 • burn74

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Kraśko,proszę się nie wstydzić i napisać,że to było za rządów SLD i Prezydenta Kwaśniewskiego.

 • ateofi

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kraśko, właśnie straciłeś szansę, żeby siedzieć cicho!!! Na kłamstwa i oszczerstwa należy odpowiadać stanowczo! Poza tym, jeśli już mówimy o powadze, to jak mam traktować prezydenta USA, który wkładał cygara w intymne miejsca swojej młodej kochanki za co groził mu impeachment?!! Jak mam poważnie traktować byłego już prezydenta, który najwyraźniej zapominał o Jałcie i 1945 roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX