Czy Kaczyński to mąż stanu? Rzecznik KRS nie ma wątpliwości, mówi o "spisaniu na margines historii"

- Od początku ostrzegaliśmy, ale nas ignorowano. To smutne, że z pozycji lidera jesteśmy sadzani do oślej ławki. Wszyscy dobrze wiemy, wystarczy zaprzysiąc trzech sędziów i ogłosić wyrok TK i kryzys się skończy - mówił w TOK FM sędzia Waldemar Żurek. Rzecznik KRS nie ma wątpliwości, że dla polityków PiS ważniejsze niż przywrócenie "ładu konstytucyjnego" są "buńczuczne zapowiedzi".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Przestrzegaliśmy od samego początku, że UE nie może przeoczyć działań dotyczących tak ważnej instytucji jak Trybunał Konstytucyjny - mówił sędzia Waldemar Żurek w "Poranku Radia TOK FM". Rzecznik KRS podkreśla, że wystarczą dwie decyzje, by Polska zyskała w oczach UE.

- Ale Jarosław Kaczyński mówi, że to byłaby kapitulacja - przypomniała Janina Paradowska.

- Dla mnie polityk, który popełnia błędy, ale się do nich przyznaje i wycofuje, to mąż stanu. A jak się nie wycofuje, to spisuje się go na margines historii - ocenił sędzia Żurek.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (117)
Czy Kaczyński to mąż stanu? Rzecznik KRS nie ma wątpliwości, mówi o "spisaniu na margines historii"
Zaloguj się
 • markiz48

  Oceniono 60 razy 50

  W kwestiach prawa nie może być kompromisu !!!!! Prawo jest prawem !!!! Dlaczego nikt nie zgłosi Pis-u do delegalizaccji!!!!????

 • szaja25

  Oceniono 44 razy 38

  Przepraszam, ale Kaczyński jest Kawalerem Stanu, stanu wolnego.

 • markiz48

  Oceniono 44 razy 32

  Działanie na szkodę Polski i skarbu państwa powinno skutkować wszczęcie procedury karnej z Urzędu !!!!!! Gdzie są SN-e ????
  prokuratorzy już pokazali że potrafią być nie zawiśli !!!! Więc do dzieła !!!!

 • kotmiki

  Oceniono 33 razy 27

  Kaczyński przejdzie do historii jako tchórz i zdrajca ,tchórz bo boi się zostać Premierem ,zdrajca bo wpycha Polskę w łapy Putina.
  A jeśli chodzi o jego stam cywilny to jest wdowcem bo mąz mu umarł a próby romansu z oficerem SB Polaszczykiem okazały się zbyt trywialne

 • div00

  Oceniono 31 razy 25

  Mąż Stanu??? - chyba Naczelny Psychopata i Terrorysta!

 • harimau666

  Oceniono 58 razy 24

  ,, Oto jak wygląda Kaczyński z zza oceanu.

  Niski, otłuszczony człowieczek o zepsutych zębach, zaniedbanym zdrowiu i wyglądzie. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow.

  Jest bratem tragicznie zmarłego, jednego z najsłabszych prezydentów Polski, który kompromitował kraj za granicą, przepychał się o władzę z premierem kraju, miał hopla na własnym punkcie i był pośmiewiskiem zachodnich dziennikarzy. Dziś wynoszony na pomniki człowiek bez większego dorobku, którego brat bliźniak chce podkolorować i uwieczniać za pieniądze państwowe. ...
  ... Jest drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit. Kierowany żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata. Jako polityk nie odnotował większych sukcesów. Został usunięty z grona wspołpracowników Lecha Wałęsy po objęciu przez niego prezydentury. Krótko i bez sukcesów premierował koalicyjnemu rządowi. ...
  ... Prezes promuje swoimi politycznymi zachowaniami nacjonalizm, rasizm, homofobię, mowę nienawiści. Kokietowane są faszyzujące organizacje skrajnej prawicy.
  Otoczony ludźmi o podobnym kalibrze, którzy uznali jego duchowe przywództwo mimo ewidentnego braku dorobku intelektualnego.Widziany jako szansa na wybicie sie dla nieudaczników, którzy winą za swoją mierność obarczają innych. Kadry rządzącej partii tworzą czwartoligowi politycy bez doświadczenia, wykształcenia i walorów intelektualnych niezbędnych w zarządzaniu państwem.

  Firmuje działania ograniczające trójpodział władzy i wolność mediów. Przekierowuje Polskę w kierunku autorytarnego putinowskiego systemu.
  Oceniony negatywnie i krytykowany przez Unie Europejską i Stany Zjednoczone, które nawołują do zmiany polityki i poszanowania demokracji.
  Cyniczny, niedowartościowany lider politycznej formacji, który cierpi na brak uznania od liczących się na świecie osób i organizacji.

  Stary kawaler podejrzewany o ukryty homoseksualizm.

  W działalności politycznej stosuje retorykę goebbelsowką i putniowską oraz wdraża praktyki reżimu komunistycznego."

  jolantasacewicz.natemat.pl/180211,kaczynski-ktory-siedzi-wiezieniu

 • justas32

  Oceniono 20 razy 18

  A czy Hitler to mąż stanu ? Tacy ludzie jak Kaczyński nigdy nie będą dla Historii istotni. To że udało mu się zastraszyć prawicę i oszukać elektorat niezadowolonych - to jego osiągnięcia. Podobne ma Kukiz. Czy to oznacza że jest mężem stanu ?

 • wunderwaffen

  Oceniono 22 razy 18

  NAWET LEPIEJ, ŻE PIS NIE IDZIE NA KOMPROMISY.
  Dzięki temu szybciej zostanie obalony, zakazany jak komunizm a polityczni przestępcy nie będą mieli szans na łagodne wyroki. Gdy groźna choroba powoduje ból, zmusza do wcześniejszej terapii i dzięki temu szkody dla organizmu są mniejsze.

  Polska kato-komucha Kaczyńskiego = Chile kato-komucha Allende

 • zelalem

  Oceniono 28 razy 16

  Kaczyński co najwyżej może być mężem kota!
  (biedny kot...)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX