"Krzysztof, mi jest wstyd, że mam takiego kolegę. "Jacek, bo wyjdę ze studia". Emocjonalna rozmowa Żakowskiego z Czabańskim

Krzysztof Czabański i Jacek Żakowski znają się od lat. Podczas rozmowy starły się dwie wizje Polski i oceny tego, co się dzieje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Czy Ci nie wstyd, Krzysztof, że Polska staje się czarnym ludem Europy? - zapytał Jacek Żakowski swojego gościa. - Patrzę na to diametralnie inaczej niż Ty. Polska walczy o swoje miejsce w Europie. To walka o pozycję polityczną - odpowiedział Krzysztof Czabański, wiceminister kultury, autor projektu nowej ustawy medialnej.

Obaj rozmówcy spierali się. "Krzysztof, mówisz językiem Jaruzelskiego" - irytował się Żakowski. "Komisja Europejska różne poglądy wygłasza" - mówił Czabański o krytyce, jaka spadła na polski rząd w związku z patem w Trybunale Konstytucyjnym.

Na koniec Żakowski wypalił: wstyd mi, że mam takiego kolegę! Czabańskiego te słowa zabolały: Jacek, ja przepraszam. Wyjdę ze studia, jak będziesz tak mówił. No nie mów w ten sposób, bo ja też mógłby się odwdzięczyć mało sympatycznymi opiniami - odpowiedział.

Cała rozmowa do wysłuchaniaWięcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (137)
"Krzysztof, mi jest wstyd, że mam takiego kolegę. "Jacek, bo wyjdę ze studia". Emocjonalna rozmowa Żakowskiego z Czabańskim
Zaloguj się
 • crueltruth

  Oceniono 102 razy 64

  Bezmyslna sekta pislamska prowadzi Polske prosto ku katastrofie. pis dzielce maja "swoj" czas i w ciemnej DUDZIE dobro Polakow. Walutowcow juz zrujnowali (EUR znowu pow. 4,4PLN a CHF zbliza sie do 4) a cala reszte zrujnuja w najblizsze miesiace. Na samych zwiekszonych kosztach odsetek od obligacji bedziemy rocznie tracic grube miliardy. Na arenie miedzynarodowej jestesmy juz kompletnym posmiewskiem a obnizki ratingow od Moodys and Fitch przy najblizszej okazji. Czas juz odsunac tych targowiczan, tych agentow putlera od wladzy. Czas sie wreszcie obudzic!
  Teraz jeszcze te tumany chca przeprosin od Clintona i twierdza, ze UE chce Polsce odebrac suwerennosc. Suwerennosc sie tym jelopom z pislamska samowola pomylila.
  Schizofrenia i Paranoja, nic wiecej.

 • stenrw

  Oceniono 118 razy 60

  Polska wstała z kolan, zatoczyła się w pijanym widzie i rypsnęła na mordę w błoto.

 • 1kom1

  Oceniono 41 razy 27

  z trochę innej beczki.., dziennikarz i człowiek kultury a "Czy Ci nie wstyd, Krzysztof, że ...", "Jacek, ja przepraszam. Wyjdę ze.."
  kastracja mowy, likwidacja 7 przypadku - wołacza, dlaczego? FATALNIE, tylko jeden przykład złej mowy i braku kultury...., dlaczego nie "Krzysztofie" czy "Jacku"?, krótko mówiąc, dlaczego nie poprawnie?

 • zgryz3

  Oceniono 52 razy 20

  Też się rozstałem z kolegą, z którym znam się 45 lat. Trzy razy większy pisowiec niż Kaczyński, choć też kurdupel. W sporach okazało się, że się intelektualnie zablokował na poziomie przedmaturalnym i dalej ani rusz. Niech mu ziemia lekką będzie.

 • pater66

  Oceniono 42 razy 12

  Przestańcie dzielić Polaków i skończcie z mową nienawiści. Przemysł pogardy w akcji.

 • vanad48

  Oceniono 37 razy 9

  Czabański to PRL-owski działacz...mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. -
  były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych' i 'Zarzewia'.
  W latach 1967-1980 należał do PZPR.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 8 razy 6

  A Kaczyński zaciera rączki. Wkrótce ludzie zaczną się bić.

 • przyjemny_gosc

  Oceniono 23 razy 5

  Ja bym sobie życzył więcej obiektywizmu i profesjonalnego dziennikarstwa. Słucham TOK FM/TVN i wiem, że będzie narzekanie na PiS, oglądam Wiadomości TVP i wiem, że będzie narzekanie na PO. Jesteście panowie strasznie przewidywalni.

 • szpung

  Oceniono 22 razy 4

  Ida zmiany jacku i juz nie bedzie takie wszystko jasne i oczywiste, unia euro dobra korupcja grupy interesu u wladzy zblatowane z mediami, ten rejs dobiega konca czasy w ktorych nic sie nie dzialo i nuda byla tez nie wroca, wiemy iz ogladnaie filmow ktore sie zna jest prostsze tera jednak bedziecie musieli obejrzec rowniez filmy ktorych nie znacie, takie czasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX