Wałęsa: Pokrzykiwanie "nadprezydenta i nadpremiera" Kaczyńskiego nie robi w Brukseli wrażenia

- Nie załatwia się spraw samym krzykiem, trzeba mieć argumenty. A PiS nie ma argumentów - ocenił w TOK FM Jarosław Wałęsa. Wg eurodeputowanego PO, PiS chce tworzyć "nowy ład", ale na razie "nie widać żadnego ładu i spójnej myśli".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas wizyty komisarza Fransa Timmermansa w Polsce, przedstawiciele rządu zapewniali, że zależy im na rozwiązaniu kryzysu wokół TK. Ale prezes PiS już straszy KE.

W wywiadzie dla "Do rzeczy" ostrzegł, że rząd będzie chciał zaskarżyć do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości procedurę przestrzegania praworządności, którą KE wszczęła wobec Polski.

- Pan Kaczyński jako 'nadpremier' i 'nadprezydent' ma prawo mówić takie rzeczy. Takie pokrzykiwanie nie robią tutaj w Brukseli wrażenia. Nie załatwia się spraw samym krzykiem, trzeba mieć argumenty. A rząd PiS nie ma argumentów - komentował Jarosław Wałęsa w rozmowie z Mikołajem Lizutem.

Europoseł PO zwraca uwagę, że kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego to zaledwie jeden z problemów na linii Warszawa-Bruksela. UE przygląda się przecież sprawom m.in. wycinki Puszczy Białowieskiej i ustawy antyterrorystycznej.- Pytanie, jak ta ekipa chce rządzić, jeśli konfliktuje się w każdym sektorze... To się wpisuje w ideologię PiS: negowania wszystkiego, co było wcześniej i tworzenia nowego ładu. Tylko nie widać żadnego ładu i spójnej myśli. Widać tylko destrukcję. Chciałbym kogoś mądrego, kto powiedziałby mi, gdzie ten sens i logika rządzenia. Bo jej po prostu nie ma - uważa Jarosław Wałęsa.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (27)
Wałęsa: Pokrzykiwanie "nadprezydenta i nadpremiera" Kaczyńskiego nie robi w Brukseli wrażenia
Zaloguj się
 • zelalem

  Oceniono 27 razy 19

  Pokrzykiwania prezia robią wrażenie wyłącznie na jego przydupasach partyjnych.
  Sądzę, że i tak już nie długo spowszednieją, a przydupasom strach zajrzy do tyłka!

 • peter-321

  Oceniono 14 razy 6

  4 czerwca wszedzie gdzie to mozliwe nalezy palic kukle Kaczynskiego tak jak on palil kukle Walesy. Czas skonczyc z Kaczynskim definitywnie !

 • westgreg

  Oceniono 2 razy 2

  Troszku się panu europosłu od rzeczywistości oderwało. Te pokrzykiwania nie są od robienia wrażenia na Brukseli (a już na pewno nie bezpośrednio). Mają zupełnie inny cel i warto to zauważyć, zanim będzie zbyt późno.

 • lolantypopulista

  Oceniono 10 razy 2

  Ten przykurcz nie pokrzykuje on gdaka po kaczystowski. Nie podskoczy powyzej wlasnych skarpetek.

 • szpung

  Oceniono 5 razy 1

  Pohukiwania Bolca bedem palowal na szczescie przestaly robic wrazenie na kimkolwiek, wlacznie z dankie nie mowiac o matkie boskie klapiastej.

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 1

  Panie prezydencie Wałęso! Kaczyński nie jest ani nadprezydentem, ani nadpremierem, lecz tylko zwykłym posłem pełniącym obowiązki przewodniczącego partii zwanej Prawo i Sprawiedliwość. To pismami i większość posłów dowartościowują kurdupla, mówiąc o nim naczelnik, prezes itd. Powtarzam: To jest POSEŁ K. i nic więcej!

 • 2zero

  Oceniono 1 raz -1

  Jak już mówiłem tylko ogólnokrajowe ( a może i w całej UE ? ) modły o nawrócenie Jarosława Takiegosobie na drogę demokracji mogą coś pomóc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX