Ile osób przyjedzie na ŚDM do Krakowa? 2 mln? 1 mln? Na razie 230 tys. kupiło pakiet pielgrzyma, 600 tys. się zgłosiło

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, o Światowych Dniach Młodzieży. - Wydarzenia, które były w Brukseli i Paryżu sprawiły, że ludzie mają lekkie zahamowania przed przyjazdem na tego typu imprezy - ocenił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

- Ilu pielgrzymów przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży? - pytała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. - Ok. 270 tys. ludzi potwierdziło i wpłaciło pakiet pielgrzyma - mówił Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Pakiet pielgrzyma to opłata, którą wnoszą uczestnicy ŚDM. Do wyboru jest kilka opcji od 190 (sam transport i ubezpieczenie) do 760 zł (zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i plecak pielgrzyma).

Majchrowski powiedział, że chęć udziału w Światowych Dniach Młodzieży zgłosiło ok. 600 tys. osób. - Wydarzenia, które były w Brukseli i Paryżu sprawiły, że ludzie mają lekkie zahamowania przed przyjazdem na tego typu imprezy - ocenił. Prezydent Krakowa szacuje, że będzie to 800-900 tys. osób. Początkowo szacowano, że do stolicy Małopolski przyjechać mogą nawet dwa miliony ludzi.

Zdaniem Majchrowskiego najbardziej problematycznie są kwestie z funkcjonowaniem komunikacji - władze Krakowa nie wiedzą, ilu pielgrzymów i z jakich kierunków będzie się do Krakowa zbliżało. - To jest na razie największe wyzwanie - powiedział prezydent Majchrowski.

Uroczystości ŚDM odbędą się w podkrakowskich Brzegach. - Moje prywatne zdanie jest takie, że one są ładne, piękne, ale nie nadają się na tego typu imprezę - powiedział Majchrowski. Zwrócił uwagę, że jest problem m.in. z drogami ewakuacji (z jednej strony jest Wisła, z drugiej autostrada, a z trzeciej nasyp kolejowy).Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (190)
Ile osób przyjedzie na ŚDM do Krakowa? 2 mln? 1 mln? Na razie 230 tys. kupiło pakiet pielgrzyma, 600 tys. się zgłosiło
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 105 razy 95

  Tak oto z 3 milionów zrobiło się 600 tys. To dobra wiadomość. Tylko Zaśliniony Stasiu jest wkurzony, bo mniej frajerów to mniej piniążków w czarnych, nienasyconych kieszonkach.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 62 razy 56

  W pewnej diecezyji ksiądz niecałkiem młody
  Uczył maturzystki najlepszej metody
  By, nim wejdą w intymne z chłopcami relacje
  Miały już za sobą fachową deflorację

  Pilny był i skory do pracy w tej mierze
  Śpiewał przy tym psalmy i szeptał pacierze
  A jak któraś dziewka bywała zlękniona
  Stawał się Rustic’iem od Dekamerona

  Trwało to latami, aż do pewnej chwili
  Gdy dobrego księdza, źli ludzie namierzyli
  Sąd się oczywiście nie dopatrzył winy
  Lecz go wysłał biskup na zachód Ukrainy

  Godnie znosi klecha to karne zesłanie
  Wejść z dziećmi w relacje - niełatwe zadanie
  Lecz nie ma on zamiaru tu przed problemem klękać
  JotPe2 już to mówił; grunt, aby się nie lękać !

 • jactym

  Oceniono 54 razy 48

  Pakiet pielgrzyma, hahaha. ŚDM powinny być finansowane przez obce państwo Watykan, a nie Polskę. W imię głoszenia ewangelii zawsze będzie kler wyciągał rękę po więcej pieniędzy, nigdy im nie będzie dość.

 • jezierskiadam

  Oceniono 57 razy 43

  "Strzeżonego Pan Bóg strzeże."
  Jeśli nie pozwolisz swojemu dziecku wyjechać na ŚÐM to z pewnością nie stracisz.

 • olerumoren

  Oceniono 50 razy 42

  Trzy plagi współczesnego świata: nacjonalizm, rasizm i fundamentalizm religijny. Nasi PISlamiści pchają nas konsekwentnie w objęcia wszystkich trzech.

 • richb

  Oceniono 45 razy 39

  TVPis "policzy" bedzie 10 milionow

 • contact_front

  Oceniono 43 razy 33

  yyyyy, to trzeba wykupić "wejściówki" jak na koncert jakiś? A jak ktoś przyjdzie się pomodlić bez karnetu to co? Ochrona wyniesie? A czy w trakcie obrzędów będą chodzić partole i prosić "karneciki do kontroli"? :))))) No ubaw po pachy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX