Min. Szyszko chce wykreślenia Puszczy Białowieskiej z listy UNESCO. Resort: nie zamierzamy wnioskować o to

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter TOK FM, minister środowiska chce wnioskować do UNESCO o wykreślenie większej części Puszczy Białowieskiej z listy przyrodniczego światowego dziedzictwa ludzkości. Ministerstwo zaprzecza tym doniesieniom.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sobotę kilkudniową inspekcję Puszczy Białowieskiej rozpoczynają eksperci Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody. Mają sprawdzić, czy zatwierdzone przez ministra środowiska trzykrotne zwiększenie wycinek zagraża tamtejszej przyrodzie, która jest obiektem światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Według informacji, do których dotarł reporter TOK FM, podczas spotkania z ekspertami minister środowiska Jan Szyszko chce wnioskować o zmianę statusu Puszczy Białowieskiej. Jego zdaniem powinna ona zniknąć z listy dziedzictwa przyrodniczego, a znaleźć się na liście dziedzictwa kulturowego. To zmniejszyłoby ograniczenia, jakie wpis na listę nakłada na gospodarkę leśną.Od momentu objęcia stanowiska w rządzie Jan Szyszko konsekwentnie deprecjonuje wartość przyrodniczą Puszczy Białowieskiej, wbrew faktom powtarzając, że las ten posadzili w ciągu ostatnich dwustu lat ludzie.

Dwa tygodnie temu minister stwierdził, że wpisanie całej Puszczy Białowieskiej na listę przyrodniczego światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO było błędem.

Ministerstwo Środowiska w komunikacie na stronie internetowej zapewnia, że "nie zamierza wnioskować o wykreślenie Obiektu Światowego Dziedzictwa "Bialowieza Forest" z listy obiektów dziedzictwa przyrodniczego".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (541)
Min. Szyszko chce wykreślenia Puszczy Białowieskiej z listy UNESCO. Resort: nie zamierzamy wnioskować o to
Zaloguj się
 • rebjot

  Oceniono 252 razy 244

  Mianowanie tego osobnika ministrem środowiska można porównać do zatrudnienia pedofila w charakterze opiekuna dzieci

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 217 razy 207

  Polska to pierwszy kraj na świecie który ubiega się, nie o wpisanie jakiegoś miejscowego "cudu przyrody" na listę światowego dziedzictwa ludzkości tylko na wykreśleniu go w celu łatwego wyrębu i pozyskania drewna!!!
  nawet w krajach trzeciego świata ministrowie środowiska są bardziej rozgarnięci niż u nas

 • lasne

  Oceniono 176 razy 170

  Jedno trzeba im przyznać, są konsekwentni w swojej głupocie. Za każdym razem, kiedy myślę że sięgnęli dna to wyskakują z jeszcze głupszym pomysłem.

 • jandalf

  Oceniono 114 razy 104

  Co?? Nie wierzę?
  Naprawdę powiedział to minister ochrony środowiska?
  Ochrony środowiska?

 • gorillaglu

  Oceniono 92 razy 86

  Nie ma co owijać w bawełnę, jeśli to prawda, to to już nie zwykła głupota, a zdrada interesu Narodowego.

 • kubadziu

  Oceniono 82 razy 74

  Przecież, to jasne, że UNESCO jest żydomasońską-p*dalską-rowerowo-wegetariańską i antykatolicką organizacją, która ingeruje w suwerenność naszego oświeconego narodu. Jak mamy ochotę wyciąć puszczę w pień, to wytniemy i co nam zrobicie???

 • akiraxx

  Oceniono 74 razy 72

  A w kolejnej kampanii wyborczej będzie znowu, że "Platforma chce prywatyzować lasy"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX