"Im szybciej zostanie przeprowadzony atak na samorządy, tym szybciej sparaliżuje się KOD i całą opozycję"

Dr Anna Materska-Sosnowska jest przekonana, że "nalot" CBA na urzędy marszałkowskiej to nie jest przypadek. - Jeśli formacja, która powstanie na bazie KOD wystartuje w wyborach, to najszybciej w samorządowych. A KOD jest zagrożeniem dla PiS - mówiła w TOK FM. Dlatego PiS będzie chciało przyśpieszyć wybory lokalne.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Funkcjonariusze CBA weszli do wszystkich urzędów marszałkowskich w kraju w czwartek Mają sprawdzać wydatkowanie unijnych pieniędzy oraz oświadczenia majątkowe marszałków.

Jak oceniła dr Materska-Sosnowska, jakiekolwiek nieprawidłowości będą wykorzystane do walki z opozycją. Bo afery uderzą w lokalnych działaczy partii opozycyjnych i tworzące się struktury KOD. I spowodują przyśpieszenie wyborów samorządowych.

- Nowoczesna właściwie nie ma lokalnych struktur. Ujawnianie jakichkolwiek nieprawidłowości uderzy w Platformę i PSL. A KOD nie zdąży utworzyć silnych struktur w terenie - mówiła politolożka z UW w "Poranku Radia TOK FM".

"CBA szuka w samorządach haków na opozycję. Żeby "Wiadomości" i "Gazeta Polska" mówiły o aferach" - ocenia Jacek Żakowski>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (65)
"Im szybciej zostanie przeprowadzony atak na samorządy, tym szybciej sparaliżuje się KOD i całą opozycję"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 40 razy 32

  Kaczyński tak dostał w dudę podczas ostatnich wyborów samorządowych, że nie spocznie aż się w końcu zemści (bo to-to po nic innego nie żyje) i wykaże ogólnopolski spisek, przekupstwa i fałszerstwa wymierzone w jego Polskę-zbawstwo i jego wszechpolską partie bolszewików

 • benzyl

  Oceniono 36 razy 26

  Na pohybel PiS-owi przejdziemy do walki podziemnej, chętni się znajdą. PiS jest mi tak obrzydliwy że jak jest ktoś z rządu lub z pałacu w TV to wychodzę z pokoju.

 • marudna.maruda

  Oceniono 38 razy 24

  Przecież KOD to tylko garstka oderwanych od koryta. Reszta to przypadkowi spacerujący. Skąd więc obawa przed KODem?

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 20 razy 16

  Tym razem sie nie uda bo Polska ma juz dosc Kaczysnkiego i spółki. Wielu juz przejrzało na oczy poza fanatykami kim jest ta watacha (agentura Putina). Chyba ze watacha sfałszuje wybory co jest bardzo prawdopodobne. Ale koniec watachy nadchodzi i nie pomogą nic fałszowane przez dojna zmianę sondaże.

 • starykot50

  Oceniono 18 razy 16

  Trudno byłoby się tego nie domyślić! Prezes chce wziąć wszystko. A ułaskawi tylko liżących mu buty. I tych, na których ma "haki". Tylko jawi się jedno pytanie: CO TEMU WINNA POLSKA ?

 • pela_46

  Oceniono 16 razy 14

  nie sądziłem, że będę żył w takiej poje....nej Wolsce! Zabieram zabawki i zmykam stąd razem z rodziną. Na stałe!

 • westgreg

  Oceniono 17 razy 13

  Raczej nie o KOD to chodzi (obecne działania specjalnego zagrożenia dla PiS nie stanowią), ale o kasę, której w samorządach jest dość sporo, a można nią będzie budżet centralny odciążyć (bo pewności co do jego stabilności w rządzie nie ma żadnej).

 • wpac

  Oceniono 13 razy 11

  Kończą się posady w Spółkach Skarbu Państwa, a jak mówił Kurski:
  Żaden działacz PIS nie będzie cierpiał biedy".

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 11 razy 9

  Ciepły Jaruś obsesyjnie nienawidzi wszystkiego, nad czym nie panuje, na czym nie trzyma łapy. To typowe dla paranoików.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX