Brexit? Prezydent Trump? Polska nie jest na to gotowa. Rostowski: Cała filozofia rządu jest taka, że "wszystko będzie dobrze"

Jacek Rostowski krytykuje rozdawnictwo PiS. Jego zdaniem Polska nie jest gotowa na wstrząsy takie jak Brexit czy wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Politycznie obecny rząd nie jest przygotowany na wstrząsy - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Rostowski, były wicepremier i minister finansów. - Cała filozofia rządu jest taka, że "wszystko będzie dobrze". Polityka gospodarcza jedzie bez rezerw. A będą znaczące szoki - świat jest niebezpieczny. Brexit to jedna rzecz, ale o wiele gorszy dla światowej gospodarki byłby wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA. Polska polityka gospodarcza zakłada, że wszystko będzie idealnie i każdy grosz jest wydawany na to, żeby wyborców kupić na następne wybory - powiedział Rostowski.

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Świat się chwieje. 20 rozmów o tym, co z nami dalej" >>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (37)
Brexit? Prezydent Trump? Polska nie jest na to gotowa. Rostowski: Cała filozofia rządu jest taka, że "wszystko będzie dobrze"
Zaloguj się
 • grenlandzki-opos

  Oceniono 19 razy 11

  Przecież w Polsce od lat obowiązuje paradygmat "pod twoją opieką uciekamy się.." i dzięki temu "jakoś to będzie", "damy radę".
  Wygrane to cuda, a porażki są wynikiem klątwy.

 • profesor.kleks

  Oceniono 15 razy 9

  Chyba w ogole naszym (w sensie polskim) problemem jest nieswiadomosc albo ignorowanie konswencji. Pokazac srodkowy palec Unii - a prosze, niech wiedza jacy jestesmy niezalezni, ale dotacje niech nam daja. Powiedziec kilka glupich slow o USA - nie ma problemu, tylko niech nie probuja sie za nami nie wstawic. Napisac jakis hejterski komentarz w internetach pod swoim imieniem I nazwiskiem - jasne, ale potem placz I przepraszanie jak to wyjdzie I mamusia zobaczy. Kibole demoluja miasto albo "popchaja sobie tą ciemną w chuscie" - super, tylko potem na dolku przepraszaja I dzwonia do mamusi. To wlasnie cala filozofia "jakos to bedzie". przez "jakos to bedzie" byl juz Smolensk, za chwile bede zgliszcza demokratycznego panstwa.

 • bihepi

  Oceniono 16 razy 6

  "Brexit? Prezydent Trump? Polska nie jest na to gotowa...."
  I właśnie dlatego nie będzie ani brexitu, ani Tru(m)pa w Białym Domu.
  *
  Jak donosi niepokorny organ "PISdaciWSZYstko", parlamentarny zespół specjalnej troski pod nazwą "zawierzeni w panu, w pani i w tamtym panu" organizuje pielgrzymkę błagalno-dziękczynno-protestacyjną w sprawach :
  *nieodrywania tzw. polskich dzielnic Londynu od macierzy, tj. od świętego unijnego sutka z kasą nasza powszednią,
  *niewybrania Trumpa na stanowisko z powodu, że jest rudy, ma na imię Donald, jest miliarderem, czyli zwykłego Kowalskiego nie zrozumie.

 • rojberek

  Oceniono 9 razy 5

  Taki BREXIT miałby jeden PLUS. PiS zniknąłby z powierzchni polityki w przeciągu 2 lat, jak skończyłaby się kasa z UE :-))))

 • krajidiotow

  Oceniono 5 razy 3

  Filozofia tego bolszewickiego rządu jest taka: Unię trzeba doić, Unia to "Nierządnica Babilońska", samo zło i agresor. Unia ma bulić kasę, a najlepiej niech jej nie będzie. Przy czym ma płacić. Ktokolwiek. Jak nastąpi Brexit to banda głupków zrozumie, że zabraknie dużego płatnika do wspólnej kasy i Pisie Państwo dostanie mniej kasy na bolszewickie rozdawnictwo. Ech ... amatorszczyzna

 • strabologia

  Oceniono 3 razy 3

  Są rzeczy na które Polska nie ma wpływu, bez względu na to kto rządzi. Ale trzeba myśleć pozytywnie. To, że WB może wyjść z UE jest powodem, by sobie żyły ciąć? Trzeba to będzie przeżyć i lepiej myśląć pozytywnie, że damy sobie z tą sytuacja radę, choć nie będzie łatwo.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 9 razy 3

  co tu dużo gadać pisuar już ma gacie pełne towaru

 • TheWierzbionek

  Oceniono 4 razy 2

  A na czym ma polegać ta nasza gotowość? A ktoś jest na to gotowy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX