Brexit to wina Tuska? Zemke: Małostkowe i śmieszne [POSŁUCHAJ]

Janusz Zemke komentował w Poranku Radia TOK FM Janusz Zemke.
- Może się komuś nie podobać Donald Tusk, ale przypisywanie jemu odpowiedzialności za chęć wyjścia większości Brytyjczyków jest małostkowe i śmieszne - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Zemke.

Brytyjczycy zdecydowali w referendum o wyjściu ze struktur UE. Wychodzenie ma potrwać do końca 2018 r.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Brexit to wina Tuska? Zemke: Małostkowe i śmieszne [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
 • azteci

  Oceniono 7 razy 5

  Tragikomiczne jest to, że pisowski elektorat w to wierzy. Jak wielkie obrzydzenie w Kaczyńskim musi wzbudzać lud, który dał mu nieograniczoną władzę...

 • jabbaryt

  Oceniono 2 razy 2

  Tak naprawdę tw polska elita przyczyniła się do Brexitu, ale w inny sposób ni twierdzi Kaczyński. Angole mają dość emigracji zwłaszcza z Polski. Tylko dlaczego mamy tak ogromną emigracje. Ano dlatego, że przez 25 lat tzw reform w Polsce zniknęło 4 mln miejsc pracy w przemyśle. Całe gałęzie polskiego przemysłu zostały wycięte w pień albo sprzedane za grosze tak, aby nie robiły konkurencji zachodnim firmom. Tą politykę zaczął kolega Tuska czyli Janusz Lewandowski, którego polityką przemysłową był brak polityki przemysłowej. Partyjny kolega pana Zemke, Miller pozwolił aby Cupiał za państwowy kredyt wykupił Ożarowską fabrykę kabli po to aby ją zaraz zamknąć, mimo że zakład był rentowny. To deindustrializacja Polski przeprowadzona rękami tzw liberałów i sld-owców doprowadziła do pauperyzacji i imigracji milionów Polaków. Nie dziwota że Angole mają dosyć wygłodniałej polskiej biedoty.

 • ot48

  Oceniono 1 raz 1

  Cała wina leży po stronie biurokratów z Brukseli.

 • westgreg

  Oceniono 2 razy 0

  Na wynik referendum na wyspach złożyło się wiele czynników, ale zdejmowanie całkowicie odpowiedzialności z unijnych urzędników za jego rezultat nie jest dużo mądrzejsze od "winy Tuska".

 • Carolayn de vinion

  Oceniono 4 razy 0

  Kto sokrzysta na BREXIT.Ja uważam że Niemcy bo Polacy którzy pracują w Anglii pojadą do Niemiec.Doświadczeni,prawi,znający angielski i pracowici.Jest to blisko 1000000 ludzi młodych chcący pracować a nie opie...ć się.Niemcą jest na rękę ten scenariusz;bo przejmą totalną władzę nad całą Unią,wprowadzą swoje restrykcyjne prawo wobec innych narodów Unii.TO JEST MOJA OPINIA.

 • szpung

  Oceniono 12 razy -8

  Posrednio tak, upadek UE to owoc odczlowieczonej darwinowskiej wizji neoliberalizmu i globalizmu tego notorycznego wisknia ludziom kitu i nie liczenia sie z rzeczywistoscia. Owocem tej ksiezycowej wizji ekonomii dla ekonomii byl rok 2008, pamietam gdy bedac w Polsce rozmawialem z nieco zleminzalymi kolegami zapytali mnie ile ten kryzys potrwa odpowiedzialem jakies 5-6 lat, chlopcy mnie wybuczeli emocje siegnely szczytu chcieli mnie pobic krzyczac - ty to zawsze jestes pesymista, dzis moge powiedziec iz bylem pierwszy raz w zyciu hurra optymista. Ten kryzys przeniosl sie na konta rzadowe ale wyrwa nie zniknela i nic juz nie jest takie jak bylo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX