Komentarze (178)
Prezesem KGHM jest były skarbnik "mikroskopijnej gminy wiejskiej Ruja pod Legnicą". Wielowieyska: Daleko nie zajedziemy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • SUM OiW

  Oceniono 7 razy 5

  Rzuciłem okiem na zmiany prezesów w spółkach WIG 20 w ostatnich 20 lat. Co zmiana rządu to zamiana zarządów w tych spółkach. Nic nowego. Martwi mnie jednak czy następcy mają jakąś wizję rozwoju tych firm. Ci poprzedni jakoś nie rozwijali swoich firm. A następcy raczej też nie rokują dobrze. Jedynie co trzeba zaznaczyć to ogromne odprawy jakie dostają. Nikt tam z wielkim płaczem nie odchodzi.

 • obidient1

  Oceniono 4 razy 4

  Pisiorki powariowali z zawłaszczaniem stanowisk a jeszcze niedawno krytykowali PSL. Przecież to wbrew demokracji to chamstwo i niekompetencja. Takich kompetencji ten rząd nie dostał, żeby rujnować państwo.

 • mariuszet

  Oceniono 3 razy 3

  Najlepszy jest Sasin. Wczoraj w Trójce tłumaczył jak kompetentne kadry ma PiS. Jemu lojalność z kompetencją się myli.

 • almagus

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież finansista!

  SKOKi mało, obligacje maało, rezerwa maaało, jeszcze z emerytur się zdało!

  Menel z menelką.
  Ma ochotę wielką.
  Na niewydanego.
  Na obligacje złotego.

  Na emerytalne.
  By cele sakralne.
  By zagon buraków.
  By oszuści Polaków!

  SKOki siennikiem.
  Jesteś wspólnikiem.
  Kraść z immunitetem.
  OFE z przekrętem!

  Będą latały drony.
  Z napisem ogony.
  „Poległemu” Lechowi!
  I Maryja krajowi!

  2016-07-04 almagus

 • Sławek Kucharczyk

  Oceniono 7 razy 3

  Co by nie powiedzieć Wirth nie był 'sprzątaczką' i wizje rozwojowe miał. To za jego czasów kupiono dostęp do Sierra Gorda i złóż kanadyjskich. chciałzrobić firmę globalną i zrobił. Oczywiście można dyskutować o tym czy te inwestycje mają sens czy nie, ale zarzucanie, że teraz jest tak samo jak przedtem i Wirth to taki peowski skarbnik z Ruji to duże nadużycie. Na razie obecny prezes wsławia się jedynie rozdawaniem politycznych synekur swoim kolegom.
  Problem generalny jest taki, że za poprzednich rządów takie zachowania były jednak niezdrowym marginesem i patologią, za rządów pis to już cały system, w którym im kto wierniejszy i mierniejszy tym wyżej dochodzi...

 • tetradrachma

  Oceniono 7 razy 3

  Chciałoby się przytoczyc rozpaczliwe słowa Henryka VIII "czy znajdzie sie ktoś kto uwolni mnie od tego klechy" ?! Niestety, Jarosław Cwany idzie jak burza, a "suweren" bezgranicznie go wspiera. Sam już nie wiem. Geniusz czy Łajdak (wielu wie, że "łajdak", ale ...być może...w słusznej sprawie) ? Jak TO się skończy ?! Czy można wygrać mając przeciw sobie UE, Putina, światowy kapitał, lewactwo i pół własnego narodu ?

 • Nick Bezimienny

  Oceniono 13 razy 3

  jest szansa na to, że po rządach PiS nasz kraj wyjdzie bogatszy... wystarczy, że po przegranych wyborach protegowani PiS będą musieli oddać wszystko co zarobili i zmarnowali z ustawowymi odsetkami... i to właśnie o te odsetki możemy być bogatsi :):):):):):):):):):):):):):)

 • stefan-50

  Oceniono 6 razy 2

  My nie, szanowna Pani Dominiko, ale wierni działacze PiS i owszem.

 • 1234qwerty

  Oceniono 4 razy 2

  Przecież to standardowe teraz k**rwa my. Nie wiem czemu się ta pańcia dziwi.Przyjdzie następna lepsza zmiana i zrobi to samo. Są koryta to trzeba korzystać.

 • sailor20170605

  Oceniono 6 razy 2

  Bolszewicy.

 • kurnadziad

  Oceniono 1 raz 1

  Cóż, bolszewia w latacg 40-tych ub wieku działała dokładnie tak samo

 • stefan-50

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystko pięknie ładnie ale wyobrażam sobie ten krzyk polityków i mediów o "prawicowej" proweniencji...............

 • koperchytla

  Oceniono 3 razy 1

  No, a Donald był malarzem kominów. Wałęsa elektrykiem. Kopacz lekarką.

 • Irena Laszczyk

  Oceniono 3 razy 1

  Ratlerki które najpierw podpisały lojalkę i dozgonne posłuszeństwo. Nie ważne są kompetencje ,tylko bezwarunkowe oddanie się ............

 • princealbert

  Oceniono 9 razy 1

  Niestety tak samo bylo za kazdej poprzedniej ekipy. Jedynie konkursy by pomogly, I to tylko jesli bylyby rozstrzygane przez obiektywne gremia ekspertow.

 • kurnadziad

  0

  Jarosłas Kaczyński to ruski agent. Ciekawe, ze jego elektorat tego nie widzi

 • weredyk_pl

  Oceniono 8 razy 0

  Przeżyjemy i to. Przecież jeszcze niedawno za PO było tak, że premierem była pediatra z Szydłowca; ministrem spraw wewnętrznych katechetka z Bydgoszczy (ta od "bezgłowych" samolotów czyt. dronów); a jedna minister swojego zaufanego fryzjera mianowała szefem ośrodków sportowych w Polsce. Minister spraw zagranicznych nie znał żadnego języka obcego. No i nie zapomnijmy o bufonie ministrze spraw zagranicznych, któremu to jaśnie panowi inny kolega minister cyfryzacji załatwił, że tylko dla niego utworzono zupełnie nową miejscowość "Chobielin Dwór" (zamieszkują ja 4 osoby, czyli Sikorski i rodzina). A wybiórcza milczała wtedy, to teraz też wypadałoby :P

 • ryslew2061

  Oceniono 2 razy 0

  Gmina może i mikroskopijna, ale umysłowość człowieka - gigantyczna!

 • kozieradka2012

  Oceniono 4 razy 0

  Z poprzednim prezesem jechaliśmy rzeczywiście w zawrotnym tempie. Kluczowe wyniki koncernu w ujęciu kwartał do kwartału: przychody ze sprzedaży minus 17%, skorygowana EBITDA minus 23%, zysk netto minus 59%, a w stosunku do I kw. 2014 minus 304% (!). Za rok 2015 KGHiM przyniósł pięć miliardów zł straty. Ja wiem, że Herbert Wirth to doktor nauk i doświadczony menedżer, ale w szerokim świecie za takie wskaźniki lepsi i bardziej zasłużeni od niego lecą na zbity pysk. Nic dziwnego, że po jego odejściu akcje poszły w górę.

 • zalep

  Oceniono 8 razy 0

  Pani Wielowieyska zgodnie ze zdobytym wykształceniem (Wiedza o teatrze) robi teart. Jest niewątpliwie specjalistką od ekonomii, zarządzania wielkimi firmami oraz od udzielania dobrych rad. e zdaniem tej Pani należy się liczyć. Litości.

 • timekiller

  Oceniono 6 razy 0

  Pissiorki na szczęście Wasza komusza dojna zmiana kiedyś dobiegnie końca, albo poprzez wybory albo poprzez naturalną selekcję waszych idoli lub waszych wyznawców. Takich partaczy jak Wy jeszcze nie było....

 • nastka250

  Oceniono 6 razy 0

  "Posada wiceprezesa PKO BP dla partyjnego działacza Maksa Kraczkowskiego to tylko epilog skoku, jakiego PiS dokonał na państwowe spółki. W samym tylko KGHM partia dała pracę kilkudziesięciu działaczom z regionu" A pisiory zarzucali poprzedniemu rzadowi obsadzanie na stanowiskach kolesiów. To co robi pis jest wystarczajacym dowodem ,ze takiej zakłamanej partii nie było nigdy. Cała ich kampania wyborcza to było kłamstwo. PZPR to był miodzio przy pisie.

 • verdura2763

  Oceniono 3 razy -1

  Nooo mała świniwa zarz.ąza wielkimi pienię.zmi

 • single_malt

  Oceniono 3 razy -1

  Congratulations , Sir !
  Good news for competitors

 • wunderwaffen

  Oceniono 3 razy -1

  JEŻELI WŁADZĘ PRZEJMIE SKRAJNA PRAWICA,
  to bez zbędnego znieczulenia rozliczy przestępczy układ PIS i kościoła. Zapełnią się stadiony przestępcami oczekującymi na bezwzględne wyroki, stanowiące mocne ostrzeżenie dla przyszłych pokoleń przestępców!

  cytat z Wikipedii:
  "22 sierpnia 1973 koalicja Chrześcijańskich Demokratów i Partii Narodowej w parlamencie wydała tzw. Deklarację upadku demokracji w Chile skierowaną do sił zbrojnych, prosząc o interwencję mającą na celu jak najszybsze zakończenie licznych naruszeń konstytucji i zmuszenie rządu do przestrzegania prawa. (...) Deklaracja ta oskarżała rząd Allende o próbę zdobycia władzy absolutnej, w celu poddania obywateli i ekonomiki państwa restrykcyjnej kontroli, równoznacznej z zaprowadzeniem systemu totalitarnego oraz uznała, że rząd zamienił naruszenia porządku konstytucyjnego w stałą formę utrzymywania swojej władzy.
  Deklaracja dokładnie wypunktowała listę naruszeń konstytucji przez Allende:

  1 rządzenie za pomocą nielegalnych dekretów z całkowitym pominięciem normalnej drogi parlamentarnej ustanawiania ustaw
  2 odmowa egzekucji legalnych procesów sądowych
  3 ignorowanie dekretów i decyzji Trybunału Stanu
  4 łamanie prawa do wolności słowa poprzez pełne przejęcie kontroli nad państwową telewizją i ekonomiczno-prawne naciski na prywatne media, które nie zgadzają się z linią polityczną rządu
  5 zezwalania na zbieranie się własnych, uzbrojonych zwolenników, przy jednoczesnym zabranianiu organizowania zebrań opozycji
  6 wsparcie ponad 1500 nielegalnych przejęć farm
  7 nielegalne represje wobec uczestników strajku
  8 nielegalne limitowanie prawa do przekraczania granicy"

  11 września 1973 roku, NA WYRAŹNĄ PROŚBĘ OPOZYCJI, Augusto Jose Ramon Pinochet Ugarte odebrał władzę znienawidzonemu kato-bolszewikowi Allende.

 • Alojzy Bluszcz

  Oceniono 7 razy -1

  Hmm, ale ten skarbnik to jest jego pierwsza posada w życiu, czy już coś wcześniej robił? I może całkiem odpowiedniego odnośnie tej posady, którą obejmuje teraz? Bo to chyba nie jest wina, że ostatnio pracował tam, gdzie pracował, bo spuściła go na drzewo rządząca wtedy PO za to, że sympatyzował z PiS-em.

  Rzetelny fachowiec wraca na stanowisko odpowiednie do swoich kwalifikacji. Brawo PiS! :)

 • slaynes

  Oceniono 4 razy -2

  Wielowieyska bije dzisiaj rekordy, najpierw skok na OFE którego nie zauważyła wcześniej teraz KGHM > obecny prezes już raz był jej prezesem i uzyskał absolutorium w przeciwieństwie do wychwalanego tutaj nieudacznika Wirtha. AAAale co tam, Wielowieyska RZĄDZISZ xD

 • ms62

  Oceniono 10 razy -2

  Jeden co nosił teczkę, specjalista od zegarków Nowak był ministrem infrastruktury, dlaczego wtedy pani Wielowiejska nie protestowała? Dlatego, że PartiaOszustów płaciła GW haracz za "obiektywne dziennikarstwo".

 • a.ba

  Oceniono 2 razy -2

  Nauka nie idzie w las. Robią taki sam burdel jak PO tylko znacznie szybciej.
  Partyjniactwo od epoki PZPR ma u nas ciągłość - tylko szyldy i sztandary partyjne się zmieniają.

 • gzymek12

  Oceniono 10 razy -2

  a może wielowiejska napisze coś o machlojach przy budowie 2-giej nitki metra przez niejakiego Borysa. (prywatnie ten geszefciarz pełni rolę męża wielowiejskiej)
  👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌

 • gzymek12

  Oceniono 10 razy -2

  do wielowiejskiej
  👌👌👌👌👌👌👌👌👌
  czasami lepiej nic nie pisać na jakiś temat i być uznanym za ignoranta niż napisać coś i rozwiać wszelkie wątpliwości co do swojej głupoty

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy -2

  Jak obserwuję wszystkie wypowiedzi polityków i ich ekonomistów to nigdy nam nie obiecywano, że zajedziemy daleko wię po co ta wypowiedź autora???

 • antykaczysta40

  Oceniono 4 razy -2

  Nie ma sensu nawet komentować tych zmian. Dobrych zmian. Dobra zmiana. Jeśli ktoś niezadowolony to w pysk mogę strzelić, mogę.

 • dryl1

  Oceniono 10 razy -2

  Może i racja, ale Wurth ze swoim bizancjum też się nie popisał. Zabrakło zdrowego rozsądku i PO potraciło kupę szmalu na inwestycjach w Chile i Kandzie. Trochę stąpania po ziemi. Ale na czymś takim najłatwiej znaleść grosza dla siebie.

 • herbalworld

  Oceniono 9 razy -3

  Pani Wielowieyska jest z zawodu teatrologiem, więc jakie może mieć pojęcie o ekonomii?Pan Grad, polityk z PO, z zawodu geodeta budował EA pobierając 100tys złotych miesięcznie.Do tej pory nie wiadomo gdzie, za co,kto i kiedy będzie budował tą elektrownię.Jeśli chodzi o KGHM, to może nowy szef nie będzie idiotą, jak jego poprzednicy z PO inwestujący w Kongo,Chile, czy Kanadzie.

 • zawszezlosliwy

  Oceniono 11 razy -3

  Takie zarzuty stawia osoba której autorytetem jest człowiek po zawodówce który stał się prezydentem ;-)

 • zalep

  Oceniono 13 razy -3

  Słuchając dziennikarki z mikroskopijnej gazetki też nie zajdziemy daleko. Szczujnia znowu nadaje.

 • pitusz

  Oceniono 5 razy -3

  jak ja uwielbiam Wielowieyską tak trzymać Pani Dominiko

 • euro67

  Oceniono 15 razy -3

  A ja pytam na jakiej zasadzie to pewien Borys (prywatnie maz Wielowieyskiej) budowal 2-ga linie Metra w Warszawie na zlecienie HGW?

 • totmes72

  Oceniono 11 razy -3

  a jak skarbnik małej gminy to znaczy, ze głupszy? Jak dobrze rządził budżetem gminy to da radę i większym. Zasady są takie same.

 • rufus-1

  Oceniono 15 razy -3

  Może byc z najmniejszej wioski świata. Ważne jest to, że jest szansa na to że nie będzie chodził na spotkania na cmentarzu, albo przy śmietniku.

 • Alojzy Bluszcz

  Oceniono 13 razy -3

  Zaś nie żyd? Ani ubek? Ani nawet bezpartyjny ekspert wskazany przez Nowoczesną? Faszyzm!

  PS. Kijowski płać alimenty!

 • alojzy132

  Oceniono 15 razy -3

  bo etaty tylko dla Warsiowy? To chyba jakis inny gatunek ludzi. moze wyrozniają sie tym że lepiej potrafią kraść?

 • jedenz1

  Oceniono 23 razy -3

  Pamiętamy ulubionego fryzjera ministry, który został prezesem spółki skarbu państwa. Pamiętamy te tysiące krewnych królika i te wszystkie psiapsiółki,, które szły w dyrektory i w ministry !

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 6 razy -4

  Partyjne skoki na państwowe spółki to nie jest pomysł PiS ale długoletnia tradycja III-ciej RP skrupulatnie celebrowana przez WSZYSTKIE bez wyjątku partie jakie do tej pory rządziły. Firma taka jak KGHM może spokojnie funkcjonować bez prezesa (a nawet lepiej), więc wybranie na to stanowisko przypadkowej osoby NIC nie zaszkodzi.

 • vidi12

  Oceniono 12 razy -4

  A tak było pięknie... wystarczyło być PO-wcem albo na prowincji peezelowcem i kariera w administracji albo w spółkach skarbu państwa była pewna... Teraz to ta legitymacja PO-wska raczej ciąży... I nie ma tak, ze jak Wielowiejska prowadzi audycję to o reklamu w stacji zabiegają PKO BP, PZU, ratusz warszawski itp

 • gzymek12

  Oceniono 10 razy -4

  była tirówka przy wiejskiej drodze "obiektywną" dziennikarką w Gazecie.
  Soros: "daleko nie zajedzie"
  👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX