Zybertowicz w kwadrans mówi o Jedwabnem to, co bała się powiedzieć minister edukacji

- Tworzenie złego wizerunku wokół Polski za granicą faktycznie godzi w nasze bezpieczeństwo - podkreślił prof. Andrzej Zybertowicz w Poranku Radia TOK FM. W jego wywodzie znalazło się miejsce dla sprawy mordu w Jedwabnem, pogromu kieleckiego czy drogi do władzy Donalda Trumpa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Kto zabił w Jedwabnem? - pytał Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. - Sprawcy zabili - odparł Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP ds. bezpieczeństwa.

Prowadzący poruszył kwestię w kontekście niedawnych wypowiedzi minister edukacji Anny Zalewskiej, która w "Kropce nad i" w TVN24 powiedziała, że "dramatyczna sytuacja w Jedwabnem jest kontrowersyjna. Wielu historyków pokazuje jej zupełnie inny obraz". - To kto zabił Żydów w stodole? - pytała Monika Olejnik.

- Analiza książek pana Grossa pokazuje, że jest ona tendencyjna i pełna kłamstw - odparła wymijająco minister. Podobnie mówiła w sprawie pogromu kieleckiego. - Oceniają to Polacy. Ja jestem zwolenniczką dużego dystansu i pozostawienia tych opinii Polakom - stwierdziła polityk.

"Polacy współodpowiedzialni"

- Powstało wrażenie bardzo złe, naruszające wizerunek Polski - oceniał publicysta. - Tworzenie złego wizerunku wokół Polski za granicą faktycznie godzi w nasze bezpieczeństwo - podkreślił Zybertowicz. Nie chciał jednak odnieść się do wypowiedzi Zalewskiej, przyznał bowiem, że ich nie widział.

Zaznaczył, że za mord w Jedwabnem współodopowiedzialni byli Polacy. - Mieli czynny udział w tej zbrodni - podkreślił. Jeśli chodzi o pogrom kielecki, jego zdaniem była to prowokacja służb bezpieczeństwa kierowanych przez Rosjan wykonana "rękoma Polaków".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
Zybertowicz w kwadrans mówi o Jedwabnem to, co bała się powiedzieć minister edukacji
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 27 razy 15

  Zybertowicz nie wypowiedział się w sprawie jedwabnego.
  Kto zamordował? - Mordercy.
  Kto ukradł? - Złodzieje.
  Kto zgwałcił? - Zwyrodnialec.
  Klasyka postmodernistycznego bełkotu w wykonaniu Zybertowicza !!!
  *******************************************************
  Kto Kłamie? - Zybertowicz !!!

  Zybertowicz to "bohater" wzorujący się na Jadwidze Kaczyńskiej, która bohatersko walczyła w Powstaniu Warszawskim na terenie Starachowic. Fuuuuj.

 • jkl54

  Oceniono 13 razy 11

  jak słychać, tytuł profesorski, nie zwalnia od obłudy, wstyd!

 • bihepi

  Oceniono 18 razy 10

  Pan profesor raczył przeinaczyć/podważyć "oczywistą prawdę historyczną", ogłoszoną przez nowego szefa Ministerstwa Prawdy (IPN).
  *
  Pan Dudyń będzie musiał go wymienić na takiego wykształciucha, który nadąża.
  Może dr JOJO-BRUDZIŃSKI ?

 • Jan Nowak

  Oceniono 19 razy 9

  Jeśli chodzi o pogrom kielecki, jego zdaniem była to prowokacja służb bezpieczeństwa kierowanych przez Rosjan wykonana "rękoma Polaków".
  Wygodne.... u nas nijakiego antysemityzmu nima

 • majtrei

  Oceniono 12 razy 8

  jednocześnie obwinił Jana Tomasz Grossa o totalne ogłupienie minister edukacji... odwracanie kota ogonem ta cała rozmowa...

 • adamofsky

  Oceniono 20 razy 8

  Zybertowicz zdrajca. Resortowe dziecko.

 • sgd1981

  Oceniono 9 razy 7

  jejku ale wszyscy sie boja jedwabnego dlaczego sie tego boimy prawda prawda pojawila sie rysa na wizerunku pieknych bohaterskich polakow oficjalnie cacy a za paznokciami kupa brudu

 • Anna Grynczewska

  Oceniono 8 razy 6

  Jak się przychodzi do Radia rozmawiać, to dobrze jest wiedzieć, co się aktualnie dzieje, a nie zarzucać słuchaczy potokiem słów obok tematu i wyższościowo wymądrzać się. Nie zajedzie się daleko, jeżeli wobec dysonansu poznawczego stosuje się zawsze ten sam sposób-unik. Na tym polega problem z PiS-em. Nie potrafią uczciwie i odważnie zmierzyć się z trudnym tematem, więc utykają w jakimś mentalnym zaułku i dalej ani rusz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX