Staniszkis: PiS w formule "demokratyczne rządy prawa" kładzie nacisk na "demokratyczne". Nie prawo, ale uprawnienia większości

- W tej chwili wdrukowuje się ostry konflikt - mówiła Jadwiga Staniszkis w Popołudniu Radia TOK FM. - Wtedy trudno jest "pisiakom" zmienić strony. To sprzyja reprodukcji tego obozu - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Co się stało z Jarosławem Kaczyńskim, który, nienawidząc komunizmu, usiłuje nam go teraz reaktywować? - pytała Karolina Lewicka w Popołudniu Radia TOK FM. - Pani mówi o bolszewizmie - dodała.

- To jest coś głębszego niż komunizm - oceniła socjolog Jadwiga Staniszkis. - Ewidentnie w imię władzy niszczy się państwo - zaznaczyła. - Oni w formule "demokratyczne rządy prawa" kładą nacisk na "demokratyczne". Nie prawo, ale uprawnienia większości - wyjaśniała profesor UW.

- Ludzie pamiętają moment manipulowania strachem i antyelitaryzmem, wydobywania z ludzi z niższych pięter pokrętnej satysfakcji, że hierarchie sa łamane, autorytety niszczone, takie złe emocje - mówiła Staniszkis. Pojawiają się, jej zdaniem, "obietnice awansu, tworzenie klasy politycznej, obietnica stworzenia własnej elity". - To jest śmieszne, elity nie można nominować, to jest efekt wewnętrznej wartości, ale też ciężkiej pracy - podkreśliła socjolog.

- W tej chwili wdrukowuje się ostry konflikt, wtedy trudno jest "pisiakom" zmienić strony i to sprzyja reprodukcji tego obozu - stwierdziła Staniszkis. Jak dodała, to "wyobraźnia bolszewicka, która nie ma nic wspólnego z komunizmem, tylko z mechanizmem kontroli". - I to jest skuteczne - zaznaczyła.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (164)
Staniszkis: PiS w formule "demokratyczne rządy prawa" kładzie nacisk na "demokratyczne". Nie prawo, ale uprawnienia większości
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 103 razy 97

  Adolf H. też zdobył władzę w demokratycznych wyborach: to żaden argument, że po wygranych wyborach można wprowadzać nowy porządek - łamiąc prawo!!!

 • tomtg123

  Oceniono 84 razy 76

  Posłowie PiS mają tarczę zrobioną z bezwstydu, ich nic nie zaboli, żaden cios - nie da się zawstydzić kogoś absolutnie bezwstydnego.
  Tyle tylko, że wielu wyborców PiS nie ma aż takiej "tarczy" i to jest dla Kaczyńskiego niebezpieczne.

 • sailor20170605

  Oceniono 82 razy 76

  Pocieszające jest to, że taka zwolenniczka piSS jak Staniszkis przejrzała na oczy i teraz mocno krytykuje tą bolszewicką zgraje. Może i dla innych jest nadzieja.

 • sailor20170605

  Oceniono 52 razy 46

  Pani profesor Ameryki nie odkryła, że piSS to partia bolszewicka, zapomniała tylko dodać, że ma także zabarwienie faszystowskie, a wszystko jest pokropione przez KK.

 • jacmenos

  Oceniono 61 razy 45

  autentyczny szacunek dla Pani Profesor , która potrafi przyznać się do błędu ! To cecha ludzi o prawym charakterze - odważnie głosić swoje poglądy , tym bardziej ze jest i będzie brutalnie sekowana przez swoich dawnych przyjaciół !
  Kto następny , który z PISowców pójdzie w ślady Pani Profesor i ocali honor ?

 • leszek.30

  Oceniono 39 razy 37

  "" Co się stało z Jarosławem Kaczyńskim, który, nienawidząc komunizmu, usiłuje nam go teraz reaktywować? ""

  J.Kaczyński został tak wychowany. To komunizm dał mu zasobne dzieciństwo i młodość... Wszystko, co posiada, dom, studia, zawdzięcza PZPR, dla którego pracowali jego rodzice..! Jarosław Kaczyński, to nieodrodne dziecko komuny..!!!

 • vomitorium1

  Oceniono 42 razy 34

  "Ludzie pamiętają moment manipulowania strachem i antyelitaryzmem, wydobywania z ludzi z niższych pięter pokrętnej satysfakcji, że hierarchie sa łamane, autorytety niszczone, takie złe emocje - mówiła Staniszkis."
  pan prezes
  prochu nie wymyślił
  (to są sprawdzone sposoby
  np niemcy (hitler) chiny (mao) chile (pinochet)
  czy obecnie turcja (erdogan))

 • dawno.urodzony

  Oceniono 35 razy 29

  szacunek dla Pani Profesor, umieć przyznać się do błędu, to rzecz cenna i twórcza...
  a wywód na temat "bolszewizmu" PiSu bardzo trafny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX