"Fundamentalizm jest cechą wspólną terrorystów islamskich, chrześcijańskich i naszej partii rządzącej"

- Nie chciałbym, żeby ktoś się mnie bał. Wolałbym, żeby ludzie nas rozumieli - tak Mateusz Kijowski komentował w TOK FM wyniki sondażu OKO Press. 11 proc. uczestników badania wskazało, że boi się KOD. To przede wszystkim wyborcy PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Najwięcej Polaków - 42 proc., boi się terrorystów islamskich, 33 proc. rosyjskiej agresji - wynika z sondażu dla portalu OKO Press. 27 proc. pytanych jako zagrożenie wskazało uchodźców, 22 proc. boi się władzy ograniczającej prawa obywatelskiej, a 11 proc. ruchów opozycyjnych takich jak KOD.

- Ludzie się boją przede wszystkim tego, czego nie rozumieją. Kiedy mówimy o terrorystach islamskich, to w Polsce jest to zjawisko, którego nie rozumiemy. Gdybyśmy mieli zdefiniować kategorię, która jest odpowiednia do tego, co się dzieje - to jest to fundamentalizm. A fundamentalizm jest cechą wspólna dla terrorystów islamskich, dla terrorystów chrześcijańskich czy ateistycznych, dla Erdogana, Putina i dla naszej partii rządzącej - komentował Mateusz Kijowski w TOK FM.

Choć wielkich manifestacji organizowanych przez komitet nie widać, to działacze nie mają wakacji. Jak mówił Kijowski w rozmowie z Mikołajem Lizutem, KOD-owcy cały czas organizują spotkania, rozmawiają, przekonują do swoich racji.

- Nie chciałbym, żeby ktoś się mnie bał. Wolałbym, żeby ludzie nas rozumieli.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (452)
"Fundamentalizm jest cechą wspólną terrorystów islamskich, chrześcijańskich i naszej partii rządzącej"
Zaloguj się
 • mietekkowalski

  Oceniono 71 razy 23

  Równie dobrze można stwierdzić: "Nie rozumiemy, dlatego bezrozumnie przyjmujemy!"? No i co z tymi terrorystami chrześcijańskimi?! Czy on kompletnie odleciał?!

 • clamcay

  Oceniono 87 razy 23

  Panie Lizut! Postuluję o jeszcze więcej Mateusza Kijowskiego w mediach!!!

  (nie wiem jak i gdzie Kaczor wymodlił sobie takich liderów opozycji... odwalają dla PiSu kawał dobrej roboty :)

 • Jan Kowalski

  Oceniono 54 razy 22

  Jestem załamany, nigdy nie głosowałem na PiS, mam sceptyczny stosunek do ich polityki gospodarczej i wyrażam się za dezaprobatą wobec "kontrowersji konstytucyjnych", które są moim zdaniem niepotrzebne, ale na Boga - w życiu nie widziałem Kaczyńskiego zarzynającego ciężarną kobietę. Nie mogę uwierzyć, że ktoś taki jak Kijowski robi karierę polityczną i jednocześnie zazdroszczę mu tupetu. Gdybym opowiadał takie brednie, nawet przy wielkich chęciach zbicia kapitału politycznego, to normalnie spaliłbym się ze wstydu. Ten facet nie dorasta do pięt ludziom, którzy by go zjedli intelektualnie na śniadanie, chociaż krygują się i są z siebie niezadowoleni, a taki frajer wychodzi przed kamery i dosłownie pie... głupoty z powagą na twarzy. Nie wytrzymałem.

 • ciuciumorales

  Oceniono 73 razy 21

  Gosc odjechal... Przeciez to wy wskazujecie wroga i zachecacie do walki...

 • zdziwiony6

  Oceniono 53 razy 21

  Mimo szacunku dla pana Kijowskiego muszę powiedzieć, że gada tu od rzeczy.

  Po pierwsze jako ateista powiem, że fundamentalizm chrześcijański w Polsce jest bardziej śmieszny niż niebezpieczny. Nasi toruńscy fundamentaliści pokrzyczą na Jasnej Górze i wezma udział w Miesiączce pod pałacem prezydenckim.

  Fundamentaliści islamscy - wiadomo, Londyn, Madryt, Bruksela, Paryż, Monachium...

  Nie wiem dlaczego pam Kijowski uważa, że my fundamentalizmu islamskiego nie rozumiemy. My go niestety coraz lepiej rozumiemy. Nie tylko z mediów. Podróżujemy po świecie i widzimy co się dzieje. Mamy też rodziny i znajomych w krajach dotknietych terroryzmem. Moi bliscy przyjacieje mieszkali w Londynie podczas tych tragicznych ataków w autobusach. Nie potrafią opisać co przeżyli.

 • bonaventurajankanty

  Oceniono 129 razy 21

  Taa, Kaczyński lata z maczetą po Sejmie, a księża na mszach rozdają granaty wiernym. Idze idze Koiowski bajoku.

 • elasp

  Oceniono 49 razy 19

  Jeżeli mówi to Pan serio, jest Pan kompletnym idiotą.
  Opłacony pajac i marny prowokator.

 • citaobscura

  Oceniono 41 razy 19

  --------------------------
  rocznie z rąk muzułmanów ginie ok 170 tys chrześcian

  według ojca Mateusza, "terroryzm chrześcijański jest groźniejszy niż islamski"
  --------------------
  KURTYNA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX