"Podejrzewam, że Macierewicz manipulował powstańcami"

- Po raz 10 jako prezydent Warszawy będę uczestniczyła w obchodach rocznicy wybuchu powstania i pierwszy raz nie będzie apelu poległych. Skasowano apel poległych - mówiła w TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wg prezydent Warszawy bardzo źle się stało, że podczas apelu pamięci nie zostanie wymienione nazwisko prof. Władysława Bartoszewskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Gronkiewicz-Waltz spotkanie szefa MON z kombatantami skończyło dyskusję wokół obchodów rocznicowych. Prezydent stolicy ustalenia akceptuje, choć nie jest zadowolona z tego, że zamiast tradycyjnego apelu poległych będzie "apel pamięci", podczas którego zostaną wymienione m.in. nazwiska kilku ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Chciałabym, żeby był wymieniony prof. Władysław Bartoszewski , bo napisał 1 500 artykułów i 50 książek na temat okupacji niemieckiej i powstania. Był też powstańcem warszawskim. Bartoszewski to nasza wizytówka - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Jak stwierdziła, kombatanci którzy nie chcieli apelu smoleńskiego podczas swoich uroczystości ulegli min. Antoniemu Macierewiczowi, bo szef MON "manipulował powstańcami".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (52)
"Podejrzewam, że Macierewicz manipulował powstańcami"
Zaloguj się
 • milorex10

  Oceniono 38 razy 30

  Macierewicz ośmieszył powstańców i Powstanie Warszawskie. Dla bieżących interesów i dla lansowania oszukańczej wizji zamachu smoleńskiego, Macierewicz wykorzystał staruszków - powstańców, którzy w wieku młodzieńczym mężnie stanęli do walki o ojczyznę.

 • arcypapa

  Oceniono 36 razy 28

  PiS i kościół wykorzystują każdą okazję aby skłócać polaków co na obecną chwile skala tego jest niespotykane w historii tego narodu ale jak widać to się dopiero rozkręca
  Do czego i komu jest potrzebny ten "apel smoleński"?

 • vontomke

  Oceniono 25 razy 21

  Warszawa ma naprawdę szczęście że zaraza PiSu tam nie dotarła i ma naprawdę nieugiętą prezydent. PiSowcy nie mogą tego zdzierżyć.

 • acer100

  Oceniono 20 razy 18

  to zachwanie macirewicza wstosunku do POWSTAŃCÓW to zwykle sk....stwo,gdzie umieszczac miernotę kaczyńskiego w tak szacownym gronie bohaterów,pisiaki nawet nie wiecie ile przez to straciliscie ,nawet u tych co was bezwarunkowo popierali

 • hastatrespasos

  Oceniono 18 razy 18

  Słowo: podejrzewam, jest tu nie na miejscu. Szmaciany szef szmacianego teraz właśnie przez niego MON zmanipulował warszawskich powstańców tak, jak zawsze wszystkim i wszystkimi manipuluje. Ten gieroj dyktatora DUCKczyńskiego, spec od najbrudniejszych zleceń herszta sPISku, tak samo jak on w życiu nie zrobił nic dobrego, nigdy żaden z nich nie powiedział prawdy! Szmacierewicz pomiata garstką sędziwych kombatantów traktując ich gorzej niż swoich podwładnych! Chce przytłoczyć obchody rocznicy wybuchu powstania idiotycznym mitem ponoć najlepszego, a w istocie najgorszego prezydenta w dziejach Polski. Skąd ta zaciekłość w deprecjonowaniu powstańców kosztem dramatu smoleńskiego? Proste: to dalszy ciąg kampanii herszta bezprawia i niestrawności o odwrócenie uwagi społeczeństwa od właśnie jego osobistej odpowiedzialności za śmierć w katastrofie lotniczej, a nie w żadnym wydymanym zamachu, jego własnego brata, bratowej, i 94 innych ofiar jego szaleństwa.

 • rudy_psesiek

  Oceniono 16 razy 14

  Ja na miejscu powstańców spotkałbym się gdzie indziej, np. na cmentarzu z dala od oficjeli. Przecież nie obiecali, że będą na oficjalnym spotkaniu. Zachowają honor swój i powstańców.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 16 razy 14

  Ale Pan Macierewicz zostanie gromko wygwizdany, wybuczany i publicznie zjechany. Normalnie Minister Wyklęty.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 15 razy 13

  Antoni Macierewicz w moim rozumieniu człowieczeństwa, to odpad ludzki. To najgorsza kanalia z bandy pisobolszewików zapominających, że ja też jestem suwerenem. Nie znajduje słów pogardy dla tej kanalii.

 • biesczad1

  Oceniono 13 razy 11

  Nie trzeba podejrzewać - Macierewicz jest mistrzem manipulacji!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX