Po co min. Ziobro straszy uchodźcami? "Czysty instrumentalny zabieg polityczny. Kreowanie społecznego lęku"

- Jak pokazują badania, Polska jest jednym z najbardziej zamkniętych na innych państw - mówi socjolog dr Robert Sobiech. Zdaniem gościa TOK FM, wypowiedzi min. Ziobry, który straszy "muzułmańskimi dzielnicami" w Polsce, tylko wzmocnią uprzedzenia Polaków wobec innych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dr Robert Sobiech zestawia wypowiedź min. Zbigniewa Ziobry dla "Faktów po Faktach" z przygotowaną przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego "Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju".

- To bardzo silny kontrast. Z jednej strony w strategii znajduję dane dotyczące demografii i jednoznacznie jest powiedziane, że w ciągu kilkunastu lat z rynku pracy zniknie 4-5 milionów Polaków i trzeba będzie tę lukę zapełnić ludźmi z zewnątrz. A z drugiej strony słyszę ministra Ziobrę i... przypominają mi się analizy socjologów brytyjskich, którzy opisywali, jak kreuje się fale społecznego lęku - mówił socjolog w "Poranku Radia TOK FM".

Jak podkreśla dr Sobiech, politycy stosują te zasady zwykle, gdy zaczyna spadać poparcie dla ich partii. W sytuacji Polski - w sondażach PiS ciągle wypada bardzo dobrze.

Dlatego zdaniem socjologa, straszenie stosowane przez Zbigniewa Ziobrę to "wyłącznie instrumentalny zabieg polityczny, dający długotrwałe konsekwencje społeczne". - W świadomości Polaków utwierdza się przekonanie, że powinniśmy być narodem wyjątkowym i zamkniętym.

"To 'brunatny' język" - Tyszkiewicz o słowach min. Ziobry nt. uchodźców>>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (109)
Po co min. Ziobro straszy uchodźcami? "Czysty instrumentalny zabieg polityczny. Kreowanie społecznego lęku"
Zaloguj się
 • cosiedziejetutaj

  Oceniono 38 razy 12

  A to coś złego bycie narodem jednoetnicznym? Czemu zmuszacie każdego (znaczy się tylko białe kraje) do bycia jakimś multi-etniczno-kulturalnym burdelem?

 • wlodzimierz.ill

  Oceniono 40 razy 12

  <Po co min. Ziobro straszy uchodźcami? "Czysty instrumentalny zabieg polityczny. Kreowanie społecznego lęku"

  No jak można straszyć muzułmańskimi nachodźcami, no jak?
  Te parę bomb, wystrzałów,. ciosów nożem, rozjechanych ludzi i poderżnięte gardło księdza we Francji?
  Taka bagatelka!
  Ach ten Ziobro, tak nas straszyć.

 • jeunesse1

  Oceniono 34 razy 10

  Co za kolejne brednie. Jakie straszenie? Lewakom już całkiem pomieszała się w łepetynach. Każdy kto przyjmować uchodźców niech zacznie od siebie, i niech ich przyjmie najpierw do swojego domu. Przyjmujemy już Ukraińców, lewacy udają, że nie wiedzą, że Polska przyjęła już ich około milion .Mamy prawo wybrać kogo chcemy u siebie mieć w Polsce. Nie oglądajcie się lewacy na innych, Polska nie potrzebuje ciapatych...

 • janpe1

  Oceniono 36 razy 10

  I naprawde Dr Robuś Sobiech se mysli, ze my nie mamy ABSOLUTNIE pojecia co wyrabiaja azylanci w zachodniej Europie I ze tym co mowi Ziobro MOZNA NAS WYSTRASZYC ? Naprawde Dr Robuś Sobiech se tak mysli ??

 • zdzisek1949

  Oceniono 25 razy 9

  Panie Robercie Sobiech ja pracowałem z Arabami islamistami przez
  ponad 10 lat,proszę się nie łudzić,że oni będą w Polsce pracowali za
  500 euro ich interesuje praca od 1400 euro wzwyż może im pan zapewni
  takie zarobki w radiu Tok FM z Wielowieyską to co innego.

 • nie-to-on-zaczal

  Oceniono 24 razy 8

  Na Wilanów sobie zmówcie autokar i cieszcie się różnorodnością.

  A przepraszam Szechterowszczyzna ma wille z trzymetrowymi płotami.

 • solussolius

  Oceniono 12 razy 6

  No to trzeba zadbać o to, by Polki rodziły więcej dzieci. Ale nie o to satanistom chodzi, tylko o przyjęcie do kraju dziesiątek milionów islamskich morderców.

 • Adam Kerr

  Oceniono 26 razy 6

  Ziobro nie straszy, tylko dmucha na zimne. I bardzo dobrze, cały czas powinno się o tym egzystencjalnym dla narodu polskiego zagrożeniu przypominać. I cały czas przypominać co w temacie "uchodźców" planowała dla nas PO (i całe to środowisko do którego zalicza się też Nowoczerska i kodomia ), by ci osobnicy już nigdy (a przynajmniej przez najbliższe kilkadziesiąt lat) nie doszli do władzy.

 • 66kropek

  Oceniono 22 razy 6

  Tutaj pojawia się u dr Roberta Sobiecha dialektyczny problem: jeżeli Ziobro jest pisowskim niedocofem to czemu jego straszenie uchodźcami miałoby mieć jakiejkolwiek znaczenie? I nie ma. Kilka milionów Polaków poznało czar muzułmańskich dzielnic osobiście. Recenzje są złe i dlatego nikt nie ma ochoty spróbować tego w Polsce . Ziobro w tej materii nie ma najmniejszego znaczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX