"Obóz IV RP chce pojechać na ostro, przypisać ludziom związanym z Wałęsą śmierć ponad 20 osób. To niegodne!"

- Skandaliczna sprawa. Bo oczywiście nie ma żadnych dowodów na to, że ktokolwiek wysadził blok, gdyż szukał akt "Bolka" - mówiła w TOK FM Dominika Wielowieyska, komentując najnowsze sensacje "GP" powtarzane też przez telewizję publiczną. Jak podkreśla, prof. Sławomir Cenckiewicz, który od którego zaczęła się sprawa, "wystraszył się". - I prostował, żeby nie przypisywać mu zdania, że to wg niego UOP wysadził blok.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- To swego rodzaju szaleństwo, suflowanie rzeczy na które nie ma dowodów. Chodzi tylko o to, żeby uderzyć w Wałęsę raz jeszcze. Nie ulega wątpliwości, że akta Wałęsy zaginęły w skandalicznych okolicznościach. Ale widać, że obóz IV RP chce pojechać na ostro i przypisać jeszcze ludziom związanym z Wałęsą śmierć ponad 20 osób. To niegodne i skandaliczne najzwyczajniej w świecie! - oceniła Dominika Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

Sprawa zaczęła się do wpisu prof. Sławomira Cenckiewicza na Facebooku. Historyk napisał, że znalazł dokument z którego wynika, iż ktoś wszedł do mieszkania byłego funkcjonariusza SB Adama Hodysza, po to, by wynieść akta dotyczące Lecha Wałęsy.

- Stało się to zaraz po wybuchu gazu w wieżowcu w Gdańsku, do którego doszło w 1995 roku. W wybuchu zginęło ponad 20 osób. To co znalazł Cenckiewicz absolutnie nie świadczy o tym, że Urząd Ochrony Państwa wysadził blok, by odzyskać akta "Bolka". To totalna bzdura. Sam Cenckiewicz się wystraszył i napisał na Twitterze, by nie mówić, że to on uważa iż UOP wysadził blok w Gdańsku. Ale co to dla "Gazety Polskiej". Zresztą "Wiadomości" też zrobiły z tego drugą informację dnia - mówiła Wielowieyska w TOK FM.W wyniku wybuchu gazu w wieżowcu w Gdańsku, do którego doszło 17 kwietnia 1995 roku, zginęły 22 osoby. Według śledczych, przyczyną wybuchu było rozszczelnienie instalacji gazowej, dokonane przez jednego z mieszkańców wieżowca. Mężczyzna sam zginął w katastrofie.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (341)
"Obóz IV RP chce pojechać na ostro, przypisać ludziom związanym z Wałęsą śmierć ponad 20 osób. To niegodne!"
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 98 razy 76

  Afirmanci tej władzy już dawno osiągnęli poziom szamba. Smród czuć nawet przez monitor

 • dyskootantka

  Oceniono 72 razy 56

  Ciekawe, ze dopiero teraz ogłasza te swoje rewelacje. Trzeba czymś przesłonić "sukcesy" PiS?

 • wunderwaffen

  Oceniono 62 razy 46

  "To nie godne", "to oburzające", "to nie kulturalne"....

  Takiej frazeologii nigdy nie przestraszy się żaden reżim. W ich głowach należny dokonać projekcji przyszłych konsekwencji łamania prawa, oszustw, podżegania, pomawiania, kumoterstwa i korupcji politycznej. Zamiast wciąż powtarzać "to nie godne", czego zapewne nawet nie rozumieją prymitywy, należy przypominać im gdzie skończą gdy utracą władzę.

  Prymitywne zwierze nie obchodzi moralność, ale bat na plecach...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 56 razy 42

  UOP wysadził w powietrze blok mieszkalny we Wrzeszczu bo szukał akt Bolka.... debilizm i paranoja obecnej władzy przerasta komuchów o kilkaset procent

 • mirarob

  Oceniono 55 razy 33

  czy te brednie mają granice?

 • szach-mat0

  Oceniono 40 razy 32

  „Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą.”

  (Joseph Goebbels (1897–1945) – niemiecki minister propagandy)

 • morfeuszasg

  Oceniono 32 razy 26

  myślałem że synonimem słowa szuja jest jest Kurski i Czarnecki ale Cenckiewicz przebił właśnie sufit.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX