Prof. Łętowska: Zapłacimy za TK. Zniszczeniem zaufania i resztek kultury prawnej. W tym demontażu chodzi o jedno

Prof. Ewa Łętowska tłumaczyła w TOK FM, o co chodzi w awanturze o TK.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziś ogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. pisowskiej ustawy o Trybunale. To ważne orzeczenie, które ma zakończyć trwający od grudnia impas ws. TK.

- Spójrzmy na to, co się dzieje wokół Trybunału. Ustawy naprawcze, orzeczenia. Sprowokowane to wszystko zostało polityczną grą, która ma na celu wyłączenie możliwość korzystania z mechanizmu, który się nazywa podział władzy - mówiła w Poranku Radia TOK FM prof. Ewa Łętowska, sędzia TK w stanie spoczynku. Jej zdaniem chodzi o to, by utrudnić kontrolę władzy wykonawczej, bez TK będzie można robić wszystko. - Zapłacimy zniszczeniem resztek kultury prawnej, zaufania, atmosferą, która się rozlewa - stwierdziła prof. Ewa Łętowska.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (128)
Prof. Łętowska: Zapłacimy za TK. Zniszczeniem zaufania i resztek kultury prawnej. W tym demontażu chodzi o jedno
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 92 razy 74

  Porównajcie teraz tych "prawników", jak Kaczyński, Duda, Ziobro, Piotrowicz...itd..
  z Panią profesor Łętowską.... Osobie o najwyższych kwalifikacjach prawniczych i moralnych, która nigdy nie splamiła się kłamstwem, pomówieniem, propagującą tylko prawdę i szacunek do Konstytucji..!
  A teraz porównajcie Ją , Jej dorobek, z tą grupą zakłamanych , bolszewickich
  chamów z PiS-u..!!!

 • bacowa

  Oceniono 90 razy 72

  Kaczyński (Jarosław) w czasach podziemia za Komuny był ,,zwykłym obywatelem'', na plecach brata wjechał do polityki, od czasu transformacji ustrojowej był wiecznym opozycjonistom (mały epizod w latach 2005 - 2007), wiek ma już dość zaawansowany, maił czas by nabyć krzepy w walce politycznej więc jest żądny krwi by odkuć się za wszystkie czasy i zemścić na tych z którymi dotychczas przegrywał

  za czasów młodości pobierał nauki na komunistycznych uczelniach, pisał prace o komunistycznym systemie, miał komunistycznych promotorów, przodków też komunistycznych, więc coś w jego genach komunistycznego pozostało

  chcąc teraz leczyć kompleksy bo nawet ZOMO nie chciało go spałować ani SB aresztować (najwidoczniej jego wygląd i zachowanie, a także notatki komunistycznych służb wskazywały że to był ,,puch marny'' nie wart kiwnięcia palcem, a wręcz godny pożałowania i litości)

  podczepia sie teraz wokół niego wszelkiej maści tałatajstwo, chcące zrobić za wszelką cenę karierę (czytaj: biznes finansowy), traumatyka odizolowali od rzeczywistości, kadzą jemu na wszelkie możliwe sposoby by zdobyć jego zaufanie i przychylność, bo wiedzą że tylko będąc z NIM są kimś, stosują wszelkie możliwe sposoby by udowodnić że tylko wyznawcy PiSbolszewii mają racje i tylko rację (najczęściej sposobem ,,że czarne nie jest czarne''), a ,,ciemny Naród'' (w większości katolicki, a więc w genach mający bezgraniczne ,,w ciemno'' zaufanie do mentorów)

  odnosi się wrażenie, że PiSbolszewia i jej wyznawcy jest współczesną sektą Świątynia Ludu, a Kaczyński niczym Jim Jones prowadząc ,,ciemny Naród'' do samozagłady (Ziemkiewicz się pomylił, bo to właśnie wyznawcy PiSbolszewii przypominają lemingi idące bezwiednie ku przepaści)

  problem w tym kto to szambo będzie później po nich sprzątał

 • bacowa

  Oceniono 70 razy 52

  Przecież Kaczyński twierdzi, że kultura jest tylko po naszej PiSowskiej stronie

  jak Kargul z Pawlakiem, że sąd sądem ale sprawiedliwość tylko po naszej stronie''

 • andrzej2310

  Oceniono 55 razy 41

  A na mnie zrobiło wrażenie te 200 osób na 76 miesięcznicy smoleńskiej. Dla nich PIS niszczy Polskę.....

 • oloros11

  Oceniono 33 razy 31

  NSDAP i historycznie znane dobrze metody - zawsze o to samo o Władzę Absolutna! - i żeby jeszcze to sprzedać jako akt patriotyczny
  a z tylu jeszcze wielebni zacierają raczki - nareszcie was mamy !!!! i już nie puścimy !!!

 • mirrandel

  Oceniono 28 razy 26

  Zróbmy założenie: PiSowi naprawdę zależy na Polsce, naprawdę mają tak czyste intencje jak to deklarują. Zatem:
  1) czemu dla tych dobrych reform potrzebują kontroli nad TK? Dobre reformy i decyzje będą zgodne z Konstytucją, zatem dlaczego TK miałby je blokować?
  2) załóżmy, że PiS bedzie rządził jeszcze jedna kadencję. No, dajmy im dwie. Są dobrzy (wciąż zakładamy czystość ich intencji) więc nie wykorzystają paraliżu TK do swoich celów. Ale co będzie dalej? Co jeśli przyjdzie naprawdę ultra-prawicowy, ultra-lewicowy lub po prostu głupi rząd, nad którym nie będzie dosłownie ŻADNEJ kontroli? Co jeśli politycy, którzy podczas wyborów deklarowali rozsądne reformy stwierdzą nagle "a, zdelegalizujmy blondynów!" albo "internet to zło- wyłączmy go!". Co na to TK? Bedzie mogł zebrać się po pół roku po tym, jak rozpatrzy milion drobnych spraw itd itp... W międzyczasie rząd w majestacie prawa wytępi blondynów i zablokuje internet.
  Oczywiście przykłady są absurdalne, ale zaskakuje mnie jak krótkowzroczny jest PiS lub jak bardzo jest pewny swojej wiecznej władzy. Przecież nawet jeśli oni nie wykorzystają furtki, jaką daje "kastrowanie" TK zrobi to ktoś inny- niekoniecznie o dobrych intencjach. Czy oni naprawdę nie widzą, że celem TK jest ochrona praworządnego systemu prawnego, a nie robienie im na złość?

 • Ada Par

  Oceniono 27 razy 25

  Może i prawo w Polsce jest mocno wadliwe, ale innego nie mamy, a to co robi PiS dalekie jest od "naprawiania" czegokolwiek, a prawo i konstytucję jawnie łamie i lekceważy.
  Lekceważy też obywateli tego kraju.
  A wszystko w imię prywaty jednego człowieka i nabijania kabzy dla jego podwładnych.

  Na nieszczęście jedna trzecia narodu ma problemy ze zrozumieniem tego faktu.
  Tak to jest gdy jedynymi lekturami w dorosłym życiu są tabloidy i modlitewnik.

 • gacek1947

  Oceniono 27 razy 25

  A wszystko po to, żeby zadowolić przerośnięte ego małego, tchórzliwego kurdupla!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX