"Polska we władzy Kaczyńskiego - dyktator decyduje, które wyroki są wyrokami. Dzień świstaka"

Wg Jacka Żakowskiego najnowszy wyrok TK niewiele zmienia. Bo "nie ma znaczenia, w jaki sposób PiS łamie konstytucję" skoro rządzący odrzucili ją w całości. Oddali Polskę "we władzę Kaczyńskiego - jedynego faktycznego dyktatora decydującego, które wyroki są wyrokami". Żakowski mówi w TOK FM o "świstaku z Żoliborza" nawiązując do słynnej komedii "Dzień świstaka".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak ocenia Jacek Żakowski, "PiS polubił grę w Trybunał Konstytucyjny". I trudno się spodziewać, żeby partia Jarosława Kaczyńskiego grę przerwała. Mimo, że TK zakwestionowała część przepisów kolejnej przygotowanej przez PiS ustawy o trybunale.

Jak stwierdził gospodarz "Poranka Radia TOK FM", sytuację możemy porównać do słynnej komedii - "Dzień świstaka".- Nasz dzień świstaka ma charakter systemowy. Można by powiedzieć: Polska świstaka. Świstak mieszka na Żoliborzu, czasem wychodzi i coś tam sobie zrobi, jak to świstak. A my wpatrujemy się wciąż w niego, chociaż wiemy, że czego by nie zrobił, wiosna daleko i na razie chłód - komentował Jacek Żakowski.

Jako pierwsza, w komentarzu o spór TK-PiS, porównania do słynnej komedii z 1993 roku użyła dziennikarka "Gazety Wyborczej" Ewa Siedlecka.

"Zapłacimy za TK. Zniszczeniem zaufania i resztek kultury prawnej" prof. Ewa Łętowska o działaniach PiS>>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (180)
"Polska we władzy Kaczyńskiego - dyktator decyduje, które wyroki są wyrokami. Dzień świstaka"
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 50 razy 40

  Dlaczego "Dzień świstaka"? Ten film opowiadał o tym jak facet w kółko przeżywał ten sam dzień. Żakowski chyba nie może narzekać na brak nowych wrazeń każdego dnia?

 • mietekkowalski

  Oceniono 63 razy 37

  Sprawa jest prosta: znajdźcie w tej opozycji kogoś, kto porwie tłumy i w przyszłych wyborach zgarnie całą pulę. Wtedy będziecie mogli rozliczyć PiS, Kaczyńskiego, dobrą zmianę itp. itd. Teraz ludzi nie obchodzi spór o TK, no bo chyba nie będziecie przeciwstawiać reszcie społeczeństwa tych kilkuset, czy nawet kilku tysięcy uczestników ostatnich KODowych podrygów. P.S. Nie piszcie mi, że PiS popiera 19% społeczeństwa! Idąc tym samym tokiem myślenia mógłbym napisać, że Konstytucję (z 97r.!) popiera 23% społeczeństwa:)

 • smiki48

  Oceniono 54 razy 36

  panie Żakowski, powiedz to pan Merkel Tuskowi i wielu innym, którzy uważają, że Erdogan przestrzega prawa. W porównaniu do Turcji Polska jest państwem nadzwyczaj przestrzegającym zasad demokracji.

 • szpung

  Oceniono 53 razy 35

  Agora zaliczyla w piereszym polroczu 12 mln straty, a spadek sprzedanego nakladu to 25%, tak trzymac towarzysze.

 • kibolbandyta

  Oceniono 63 razy 35

  A koniec kadencji polityka Rzeplińskiego coraz bliżej. Jak pokazały wczoraj "tłumy" obrońców demokracji pod TK mało kogo to interesuje.

 • tom_58

  Oceniono 79 razy 33

  Ble, ble, ble...
  Łamią, to ci sędziowie z trybunału.
  I wcale nie konstytucję, tylko zwykłe pospolite prawo, które jest jednakowe dla wszystkich.
  Przepisy, nawet wtedy gdy w niektórych sytuacjach są one głupie i utrudniają na wyrost życie, ja muszę przestrzegać. Oni nie!
  Zdaje się, że ci sędziowie mówią nam: Nas przepisy nie obchodzą, nas ustawy nie obchodzą. My sami sobie prawem i bogiem.

 • pandzik

  Oceniono 30 razy 24

  No ale to było wiadomo od samego początku. Wystarczyło słuchać uważnie przemówień nazistowskiego władcy na wiecach brunatnych koszul, 10-go każdego miesiąca.

  każdy kto ma choć cień sumienia, a głosował na ten śmierdzący PiS, powinien się teraz walnąć kilka razy w łeb 3kg młotkiem.

 • joanna1720

  Oceniono 25 razy 15

  Ile jeszcze wystąpień tej "świętej krowy" aby ktoś w końcu uznał je za podżeganie do przewrotu w kraju, za nawoływania do nieprzestrzegania prawa... no ile, kiedy ta czara goryczy się przeleje...

 • do_mappiego

  Oceniono 7 razy 5

  W Polsce jest anarchia. Rządzi jakiś poseł. Nie ma prawa. Czas zaprzestać płacić podatki, bo nie ma komu. A tym bardziej nie ma co utrzymwać koryta tych (p)osłów czy dawać podwyżkę podwładnym (szefowa z nadania polliycznego) Kempy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX