Komentarze (180)
"Polska we władzy Kaczyńskiego - dyktator decyduje, które wyroki są wyrokami. Dzień świstaka"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • eldemon

  Oceniono 34 razy 2

  Według najnowszych sondaży PIS będzie rządził przynajmniej 20 lat, więc po ooooj to wasze jęczenie?
  Starczy wam jadu, skoro PO w rozpadzie, a ośmieszony KOD pod przywództwem alimenciarza zniknął ze sceny!

 • jacekzwawy

  Oceniono 19 razy 1

  Kaczyński jest szefem partii, która wygrała wybory i ma prawo rządzić, a Rzepliński jest nikim, nie ma żadnego mandatu i w grudniu zajmie się nim prokuratura za łamanie prawa i przekroczenie uprawnień (art. 231 k.k.).

 • hasyo

  Oceniono 17 razy 1

  hamasowiec znowu nawołuje do przemocy

  www.rp.pl/Media/160509546-Jacek-Zakowski-KOD-powinien-byc-polskim-Hamasem.html

 • Tadeusz Marczak

  Oceniono 25 razy 1

  W interpretacji Gazety Wyb. Żakowskiego. każde działanie , lub plan PIS jest zły.
  ################################################################
  Identycznie każde działanie Polskiego Kościoła katolickiego jest nienawistnie odbierane.
  Wobec powyższego:
  Proszę Żydów, o szczerą odpowiedź, czy nie jest tak, że widzicie drzazgę , w czyimś oku(katolików)
  #################################################################
  -a nie widzicie, w swoim belki? Czy Wy jesteście zawsze prawdziwymi Judaistami?
  #################################################################
  Czy (z ręką , na sercu) jesteście pewni , że nie można by zastosować klątwy Cherem do każdego , z Was?
  Do Gazety Wyborczej? Żakowskiego?
  Proszę przeanalizujcie....
  Odpowiedzcie szczerze i prawdziwie, czy nie można zarzucić Wam powodów Cherem?
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Znieważenie rabina, posiadanie groźnego psa i niezachowywanie stosownych środków bezpieczeństwa, odnoszenie się do kogoś jak do niewolnika, onanizm, praca w wigilię święta Paschy, nieuzasadnione nałożenie klątwy. Pierwsza wzmianka o cheremie rozumianym jako wykluczenie ze społeczności pochodzi z Księgi Ezdrasza 10, 8: „Jeśli zaś chodzi o każdego, który – wbrew poleceniu przywódców i starszyzny – w ciągu trzech dni nie przybędzie, to cały dobytek jego będzie podlegał klątwie, a on wykluczony będzie ze społeczności powracających z wygnania".

  A więc jak to jest , z Wami? Napiszcie
  #################################################################

  Pozdra
  Tadeusz Marczak

 • westgreg

  Oceniono 21 razy 1

  "A my wpatrujemy się wciąż w niego, chociaż wiemy, że czego by nie zrobił - wiosna daleko i na razie chłód"

  W samo sedno. Świetne podsumowanie działań opozycji.

 • tegepe

  Oceniono 53 razy 1

  Porównanie ze świstakiem niezbyt trafne. Świstak to sympatyczne zwierzę, a poseł Kaczyński?

 • maxim-sn

  Oceniono 28 razy 0

  To nie jest gra. To rzeczywistość. Mamy u władzy przestępczą grupę ignorantów z wodzem o szalonych oczach - i to wy , wyborcy PISU zgotowaliście Polsce taki pasztet.

 • gawor4

  Oceniono 4 razy 0

  a piąteczek - dzień trzody chlewnej albo bandy czworga.

 • gazeta-sorosa

  Oceniono 18 razy 0

  "Czego by nie zrobił - wiosna daleko i na razie chłód" więc nie wszyscy do wiosenki dociągną. Tak zdecydował wyborca.

 • miw.d

  Oceniono 3 razy -1

  A tak swoją drogą, że też ludzkość przez wieki doświadczeń nie wypracowała
  mechanizmów chroniących ją przed Hitlerami, Stalinami, Pinoczetami i tym podobnymi psycholami.

 • 2zero

  Oceniono 3 razy -1

  W razie co to nikt mu nic nie zrobi ale ile dywizji ma Jarek, że się go tak boimy?

 • candid13

  Oceniono 3 razy -1

  do swojego lokaja "Chamstwo należy zwalczać SIŁOM I GODNOŚCIOM OSOBISTOM. Wężykiem, Jedrusiu, wężykiem!”

 • barbarakoss

  Oceniono 5 razy -1

  Uwazam, ze porownanie Kaczynskiego do swistaka nie jest trafne (oczywiscie, ze jest to sympatyczne zwierzatko i nie nalezy go porownywac do Kaczora).
  Tu jest inna analogia: do DNIA swistaka.
  Kaczynski, jak bohater filmu, uznal, ze nie ma juz dnia nastepnego, nie ma przyszlosci i dlatego WSZYSTKO MU WOLNO, nie liczy sie z nikim i niczym, a najmniej liczy sie dla niego PRZYSZLOSC POLSKI.

 • tlen69

  Oceniono 7 razy -1

  APEL DO PiS O PRZESTRZEGANIE PRAWA I PRAWORZĄDNOŚCI. Panie Prezesie i politycy PiS. Mamy dość swawolenia, arbitralnych wadliwych decyzji, manipulacji przedstawicielami władzy wykonawczej oraz gwałcenia prawa i mediów
  Jak Pana wychowała rodzina oraz szkoły ?W Polsce jest bardzo wielu wykształconych fachowców: prawników i ekonomistów, którzy mądrze, bez cynizmu i agresji zgodnie z Konstytucją, ustawami i umowami międzynarodowymi: poprowadzą nasz kraj do rozwoju gospodarczego, poprawy warunków społecznych, profilaktyki zdrowia, innowacyjności, rozwoju nauki i współpracy międzynarodowej w oparciu o pluralistyczny dialog w kraju i na świecie. Premier ma służyć sprawie Polski. Publikacja wyroków TK jest obowiązkiem jako urzędnika państwowego. Ocena i opinia o wyrokach TK nie jest obowiązkiem. Wyroki TK są ostateczne.
  ,Prezes PiS Pan Jarosław Kaczyński , prawnik - wie, że Konstytucja jest najważniejsza i Trybunał Konstytucyjny, który stoi na jej straży. Organy państwowe władza ustawodawcza - sejm (senat) oraz wykonawcza rząd i prezydent są powołane na podstawie Konstytucji RP. Co więcej przy składaniu przysięgi zobowiązują się do przestrzegania jej i prawa (zgodne z ustawą zasadniczą). Nikt nie zmusza polityków do działalności aktywnej dla Polski w oparciu o Konstytucję. Jeżeli są wybrani prezydent, posłowie i senatorowie i złożyli przysięgę, to związani są Konstytucją RP. Prezesowi PiS Konstytucja może przeszkadza ...? Polsce szkodzi Prezes i każda partia, która niszczy podwaliny ustrojowe Konstytucję, trójpodział władzy, prawa i wolności obywateli , demokrację oraz wizerunek Polski, autorytet na arenie międzynarodowej.

 • kurnadziad

  Oceniono 9 razy -1

  Polska we władzy chorego psychicznie karła. Ale skoro ciemny lud tak chciał...

 • kurnadziad

  Oceniono 13 razy -1

  Chorzy psychicznie mają to do siebie, że są zdolni porwać tłumy (Hitler). Kierują się pychą, która jest głównym narzędziem narcystycznych jednostek, które zawsze wymuszają uwagę otoczenia oraz to, ze wszyscy muszą sie tylko z nimi liczyć. Jadwigo Kaczyńska! źle wychowałaś synów!

 • candid13

  Oceniono 9 razy -1

  Dobrze byłoby wie¬dzieć, kto te grę zapla¬no¬wał i kto jest dyry¬gen¬tem. Tym kimś nie musi być Kaczyń¬ski. On się świet¬nie nadaje na twarz PiSu z powodu swo¬jej para¬noi. Ale posu¬nię¬cia PiSu, a zwłasz¬cza kam¬pa¬nie pro¬pa¬gan¬dowe, są praw¬do¬po¬dob¬nie wymy¬ślane przez spe¬cja¬li¬stów. Dobrze byłoby wska¬zać ich pal¬cem po nazwi¬sku. Są odważni, póki są nie¬znani.
  Dobrze byłoby wywlec ich z pół¬mroku. Mogłoby się oka¬zać, ze ich GŁÓWNĄ KWA¬TERĄ JEST MOSKWA. Jeśli tak jest, to dobrze byłoby przed¬sta¬wić dowody, a nie domnie¬ma¬nia.

 • candid13

  Oceniono 11 razy -1

  Większych złodziei jak PIS po 1989 nie było (no może poza Kościołem) Słynne hasło Tera K… My świeci pełnym blaskiem. I w jakim imponującym tempie! Raptem od jesieni ubiegłego roku.

 • krynolinka

  Oceniono 11 razy -1

  Jest śledztwo w sprawie gróźb pod adresem pana prezesa . W sprawie gróźb ,że komuś się należy szubienica śledztwa nie ma . Bo to była polemika .W ciekawych czasach żyjemy . Świstak to ładne zwierzątko .Może nie mieszajmy go w politykę PiS. Szkoda stworzenia na taką brudną grę...

 • getz54

  Oceniono 13 razy -1

  Podobnych nie zdiagnozowanych wariatów pełno na tym świecie. Zadziwiające, ze wszyscy wierzyli lub skutecznie udawali ze wierzą w swoją misję, w swoje powołanie.
  Fidel Castro to najdłuzej obecnie walczący rewolucjonista. Zmarły niedawno Chavez, wierzył w socjalizm do samej śmierci, doprowadził bogaty niegdyś kraj na skraj bankructwa. Kim Dzon Un to psychopata, ale i takich nie brakowało w historii.
  My tez mopzemy się pochwalic Morawieckim z jego pomysłami ,,szklanych domów,, na kredyt, Chavez chociaz miał ropę naftową. Kaczyński bardziej podobny jest do Fidela, ten głos dobiegający z taboretu przypomina płomienne 12-godzinne wystąpienia pana Castro. To wymachiwanie łapkami, ten obłęd w oczach, a moze strach ? W końcu przyczynił się do śmierci brata i 95 osób, normalny człowiek bałby się odpowiedzialności. Kaczyński chciałby móc postąpic tak jak Erdogan, tylko bardziej, wierzę w to.

 • tadjan

  Oceniono 13 razy -1

  szczerbaty ciemniak wykonawcą zawłaszczenia Polski przez watykańskich złodziei.

 • jtby

  Oceniono 13 razy -1

  Spór o TK jest Kaczyńskiemu potrzebny, bo w jego cieniu robi wiele mniejszych zmian prawa, które są w tej chwili bardziej istotne niż kontrola nad TK. Ta kontrola będzie mu potrzebna później, kiedy zacznie majstrować przy prawie wyborczym, żeby zapewnić sobie wygraną w następnych wyborach.

 • bodora73

  Oceniono 13 razy -1

  Prawie wszyscy dyktatorzy konczyli marnie swoj zywot: najczesciej przed plutonem egzekucyjnym lub na stryczku. Tchorze sami odbierali sobie zycie.

 • jerzykkur38

  Oceniono 23 razy -1

  Mały ,zakłamany człowieczek z Żoliborza,nienawidzący tę część Polaków,która nie uważa go za nowego Mesjasza.Traktuje Przenajświętszą Rzeczpospolitę,jak swój własny folwark.W całości wypełniony jadem,trucizną i żółcią.W sposób bezczelny ,arogancki i brutalny,obrzuca swoich przeciwników politycznych obelgami,obscenami,gorszącymi wyzwiskami.Jego rządy autorytarne, zmierzają w kierunku najgorszych doświadczeń Włoch i Niemiec lat dwudziestych i trzydziestych.

 • traceability

  Oceniono 11 razy -1

  My nie mamy waszych płaszczy i co nam zrobicie?

 • james.blond

  Oceniono 11 razy -1

  Przysiegali poslowie i prezydent i wojsko i co ? I nic. Tyle warte sa juz te przysiegi w kulturze plebsu

 • stanislaw.sk

  Oceniono 41 razy -1

  @mietekkowalski
  Był taki ktoś nazywał się Stan Tymiński, spadł z peruwiańskiego krzewu kakaowego i "porwał tłumy" naiwnych do tego stopnia, że doszedł do finału i tam dopiero przegrał z noblistą. Teraz mieliśmy "powtórkę z rozrywki" z rezydentem i znów nikt się nie przyznaje oficjalnie, że głosował w wyborach prezydenckich na tego faceta i jego zaplecze polityczne.

 • je2bny

  Oceniono 39 razy -1

  >>>"Polska we władzy Kaczyńskiego - dyktator decyduje, które wyroki są wyrokami. <<<

  Ciekawe, jak długo ten kretyn będzie jeszcze "mieszał" w Konstytucji ?

  To zwykły żul, którego należy postawić przed sądem karnym - już nawet sam przymierza się i używa stołka - jeszcze musi sobie sam założyć ""krawat"", a znajdzie się ktoś miłosierny i skróci jego męki - wystarczy kopnąć stołek i mamy Prawo i Sprawiedliwość.

  Pozostałych też powinni powiesić, jak tych z Norymbergi - oni też wykonywali jedynie rozkazy.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 37 razy -1

  nie porównujcie Kaczyńskiego do żadnego zwierzęcia, bo to ubliża całej faunie... nawet całe robactwo jest więcej warte od niego, bo jest w jakiś sposób pożyteczne

 • stanislaw.sk

  Oceniono 19 razy -1

  @tegepe
  Redaktor Żakowski pisze nie o świstaku, a o "Polsce świstaka".
  Groundhog Day to doroczne święto obchodzone 2 lutego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie,

 • Piotr Kolec

  Oceniono 39 razy -1

  Nie chcieliście dbać o ludzi
  Co was władzą zaszczycili
  No to macie pana Jarka
  „Dobrą zmianę” i debili…

 • Piotr Kolec

  Oceniono 45 razy -1

  Wywieziemy pana Jarka na taczce i w gnoju
  Wdzięczni za stłumienie w kraju ładu i spokoju

  Wyniesiemy go na kijach wraz z ekipą jego
  I zrzucimy z wysokości jarkowego ego

  Chciałby pewnie z ilorazu pie...ąć na ryło
  Lecz czy z takiej wysokości, coś by się zdarzyło?

  Nic. Bo Jarek, jak wyborcy, co głos jemu oddali
  IQ ma, o którym lepiej głośno się nie chwalić…

 • Piotr Kolec

  Oceniono 31 razy -1

  By pomścić nieziemską głupotę
  Nieuctwo i zwykłe prostactwo,
  Wybrali do Sejmu Polacy
  Najgorsze z możliwych buractwo.

  Grunt siła i grunt wiara w siebie!
  A cała ta reszta to betka.
  Bo nie ma wszak rury na świecie,
  Której by nie można odetkać.

  Dmuchajmy, więc w rurę kochani!
  Dmuchajmy, aż drugim jej końcem
  Wypłyną ci nowo wybrani.
  Dmuchajmy i stójmy im sztorcem!

  Bo ludzką jest rzeczą pobłądzić ,
  Tak jak to nasi zbłądzili
  Co chcieli Platformę utrącić
  A kraj cały rozpie...li…

 • candid13

  Oceniono 6 razy -2

  "Chamstwo należy zwalczać SIŁOM I GODNOŚCIOM OSOBISTOM.
  Wężykiem, Jasiu, wężykiem!

 • andrew-live

  Oceniono 22 razy -2

  SPOŁECZEŃSTWO,POWINO PRZEJĄĆ WŁADZĘ ,GDYŻ RZĄDZĄCY NIE PRZESTRZEGAJĄ KONSTYTUCJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • seiendes

  Oceniono 6 razy -2

  Świstak dopisał do Konstytucji nowe artykuły: 500+, 67-, 12/h, 10.IV. Tera to one obowiązują, innych w ludowej ojczyźnie nie trzeba, bo niby co to ten Trzybunał?

 • norton2

  Oceniono 10 razy -2

  Mam nadzieję, że kaczor jest w tym wieku i Pan Bóg ulituje się nad tym cieciem i zabierze mu życie bo już wcześniej odebrał mu rozum!!!!!!!!!!!!

 • cmochall

  Oceniono 22 razy -2

  i co im zrobicie?srodkowego palca im nie pokazecie bo oni pokazali go Nam .Zamiast biadolic wescie sie za robote ,mobilizujcie spoleczenstw do masowych protestow,jako dziennikarze macie ku temu srodki

 • james.blond

  Oceniono 22 razy -2

  Pan Zakowski to taki przklad intelektualisty madrego po fakcie. Nie mam szacunku dla takiego rodzaju madrosci. Ja mu nigdy nie zapomne brukowania drogi do zwyciestwa dupy i pisu w ostatnich wyborach

 • ggargi

  Oceniono 12 razy -2

  idąc tokiem myślenia pis to ich wygraną w wyborach można zakwestionować, ponieważ głosowało na nich ledwo 19% obywateli a przeciw było 81% !!!!! Czyli ich wybór nie jest ważny i to że zasiadają w parlamencie jest wynikiem błędnej interpretacji prawa wyborczego i prywatnej opinii Pań i Panów z Krajowej Komisji Wyborczej.

 • arabraska67

  Oceniono 10 razy -2

  Panie Żakowski dobrze pan myśli i pisze, Zgadzam się z tym co pan pisze. Ale jest wielki problem ze słuchaniem ,(cmokanie), pana mowy.Brak dykcji ,mówi pan jak z łaski. Czuje się strach w pana głosie.Ubolewania.

 • villk

  Oceniono 16 razy -2

  Na głównej stronie portalu TOK Fm na 16 informacji 5 jest poświęconych posłowi Kaczyńskiemu, a przynajmniej 3 inne są z nim powiązane - uważam to za nadreprezentacje .W sprawie rozwijającej się agresji rosyjskiej na Ukrainę poświęcona jest tylko jedna wiadomość.
  To co dzieje się w kraju jest ważne , ale to tylko element większej układanki , uważam , że trzeba ludzi edukować do patrzenia "szerzej" bo przyszła historia Polski dzieje się właśnie dziś między innymi w Donbasie . A to co wyprawia poseł Kaczyński to polityczny folklor i margines co nie przeszkadza w tym , że drogo jako państwo za to zapłacimy.

 • eski57

  Oceniono 5 razy -3

  „Polska we władzy Kaczyńskiego...” - red. Żakowski przesadza z tą dyktaturą , bo prezes J. Kaczyński , który z pokorą przyznaje że „bez ciebie ojcze nie byłoby tego zwycięstwa” - chodzi oczywiście o ostatnie wybory – samowładcą na pewno NIE jest !
  Czy można sobie wyobrazić sytuację w której twórcy zwycięstwa pozostawili pełną swobodę orędowanemu ?

 • passtorian

  Oceniono 9 razy -3

  Czy Trybunal Konstytucyjny jest w Polsce potrzebny?
  Mysle , ze nie.
  Mysle , ze wystarczy nam Sejm, Senat (tez malo potrzebny), Sad Najwyzszy, rzad krajowy i rzady lokalne, i prezydent.

  Od spraw legislacyjnych - Sejm
  Od spraw sadowych, najwyzsza wyrocznia - Sad Najwyzszy
  Od kierowania sprawami krajowymi i reprezentacja zagraniczna - rzad krajowy
  Od osobowej reprezentacji kraju, stawiania weta,zwalniania wiezniow, i innych funcji wymaganych od prezydenta - prezydent kraju

  Konstytucyjny Trybunal to typowe piate kolo u wozu - koryto zywiace darmozjadow na koszt publiczny.

 • docent55

  Oceniono 7 razy -5

  Stanisław Janecki: „Orzekając” w taki sposób jak 11 sierpnia 2016 r. prezes Rzepliński i wspierający go sędziowie TK wypuścili dżina z butelki, co potwierdzają także zdania odrębne. To „orzeczenie” jest problemem przede wszystkim dla prezesa Rzeplińskiego oraz sędziów je firmujących. Ale jest też problemem dla opozycji, dla Komisji Weneckiej oraz Komisji Europejskiej. Bo nie tylko czyni z TK organ łamiący konstytucję i ustawę, ale prowadzi też do fundamentalnego pata prawnego. Może być więc tak, że większość firmująca „wyrok” z 11 sierpnia 2016 r. strzeliła sobie jednocześnie w stopę, w kolano i w głowę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX