"Konstytucja tylko na papierze. Wszystkie chwyty, które stosuje PiS ws. TK są znane - tak samo było w Austrii w 1933 r."

- Paraliż TK ma na celu zawieszenie działania konstytucji. Bo jeśli się znosi działanie niezależnego sądu konstytucyjnego, to - de facto - nie ma konstytucji. To właśnie dość szybko i sprawnie osiągnął PiS - mówił w TOK FM Jerzy Stępień. Dzięki paraliżowaniu działania TK, PiS może robić, co chce. - Hulaj dusza. Możemy uchwalać dowolne ustawy. A przy okazji zastraszać społeczeństwo, polityków - ocenił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jerzy Stępień przypomina, że byli prezesi TK bardzo wcześnie zaczęli protestować przeciwko działaniom PiS. Po tym jak prezydent Duda nie zaprzysiągł trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji, których kadencja zaczynała się w listopadzie, przygotowali specjalny list.

- Wzywaliśmy prezydenta do zaprzysiężenia sędziów, zwracając uwagę, że łamie konstytucję. Wydawało się nam, że działania prezydenta to jakaś polityczna gra. Ale potem przyszły kolejne działania m.in. ułaskawienie pana Kamińskiego, pierwsza ustawa "naprawcza" autorstwa PiS... Dla kogoś, kto zajmuje się prawem konstytucyjnym te wszystkie chwyty, które zaczęto stosować, są znane. W ten sposób przecież "rozłożono" sąd konstytucyjny w Austrii - przypomniał gość "Poranka Radia TOK FM".

"Nie będzie publikacji. Kompromitacja Rzeplińskiego, opinia części sędziów" - PiS nie zmienia retoryki ws. wyroku TK>>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (163)
"Konstytucja tylko na papierze. Wszystkie chwyty, które stosuje PiS ws. TK są znane - tak samo było w Austrii w 1933 r."
Zaloguj się
 • smurfmadrala

  Oceniono 65 razy 55

  "Profesor" Stępień potwierdza opinie Dody, Salety, Tyma, Szechtera i Sorosa.
  Kijowski vel "Alimenciarz" może tylko przyklasnąć aż mu się
  bransoletki, kolczyki, kucyk i koczek zatrzęsą !

 • ze_swiata

  Oceniono 63 razy 55

  Już nie PROFESOR Jerzy Stępień?

 • tom_58

  Oceniono 81 razy 55

  Cieszą i bawią te porównania do roku 33'.
  Cieszą, bo dzięki temu ekipy Kaczorka nigdy nie pokonacie.
  Bawią, bo dzięki temu społeczeństwo wsadzi was do zakładki "pomyleni".

 • mietekkowalski

  Oceniono 82 razy 54

  Nie jestem zwolennikiem opozycji, ale strzelanie z armaty (czyt. porównywanie obecnej sytuacji do sytuacji Austrii w 33r.) to chybiona taktyka. P.S. Jeżeli na PiS głosowało 19% Polaków i wg opozycji ta władza nie ma legitymacji do rządzenia i zmian, to jak nazwać konstytucję z 97r., którą poparło 23% Polaków?

 • zuuuraw

  Oceniono 77 razy 53

  No to w Holandii rządzić muszą naziści, skoro nie mają w ogóle trybunału konstytucyjnego !
  Żałosny gość, jakoś nie protestował gdy latem zeszłego roku PO obejmowała 14 na 15 miejsc w TK łamiąc wszelkie prawa. Przecież gdyby PAD zwołał pierwsze posiedzenie sejmu tydzień wcześniej, do czego miał prawo, to cała piątka wybranych przez PO sędziów była by niekonstytucyjna w myśl starej ustawy ! Poza tym wybór był sprzeczny z prawem, konkretnie z regulaminem TK

 • burywilk

  Oceniono 76 razy 52

  Ten facet uporczywie podaje się za profesora . Wcześniej wyborcza go tak samo tytułowało . Gość z awansu społecznego , mgr prawa . Coś jak marcowy docent . Na hasło trybunał odpływa w fantasmagorie . Austria a czemu już nie Afryka Środkowa i cesarz Bocassa . Może Rwanda i Hutu contra Tootsie .

 • szpung

  Oceniono 92 razy 52

  Ktos mi wytlumaczy wg jakiego zapisu konstytucji, moze nie byc konstytucyjny wymog kolejnosci rozpatrywania wnioskow, chyba na tej samej zasadzie co peerelowskie czlonkowstwo w spoldzielni mieszkaniowej i przyznawania mieszkan, nie podlug kolejnosci, a podlg uznania priorytetow prezesa.

 • Gustaw Baran

  Oceniono 8 razy 8

  Kaczor nas wszystkich wsadzi do paki.Trzeba z tego nieszczęśliwego kraju uciekać !

 • antypopis2

  Oceniono 43 razy 7

  Bezsilny michnikowy salon szczuje, judzi i bluzga jadem.
  A tymczasem po roku Prezydent Duda cały czas zdecydowanie na czele rankingu zaufania. Szydło druga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX