Kraśko o "dwóch Polskach": Chcemy mieć prezydenta co jakiś czas jednej albo drugiej Polski? Nie, chcemy mieć prezydenta po prostu Polski

- Nie ma dwóch różnych krajów, jest tylko jedna Polska - podkreślał Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. - Jeżeli są dwie, to można być prezydentem tylko jednej z nich. Jeżeli są dwie Polski, to może są jakieś dwie różne konstytucje, a jest tylko jedna - mówił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie jest dobrze, żebyśmy się przyzwyczajali do mówienia o dwóch Polskach - stwierdził Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. - Nie ma dwóch różnych krajów, jest tylko jedna Polska, bo jeżeli są dwie, to można by było być prezydentem tylko jednej z nich. Jeżeli są dwie Polski, to może są jakieś dwie różne konstytucje, a jest tylko jedna - dodał.

Kraśko odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości pogrzebowych "Inki" i "Zagończyka": "Aż 70 lat czekać trzeba było na ten pogrzeb i aż 27 lat po 1989 r. O ile do 1989 r. można powiedzieć, że rządził ustrój tych samych zdrajców, którzy zamordowali 'Inkę' i 'Zagończyka', to przecież po 1989 r. teoretycznie nie".

- Jeżeli ktoś urodził się po 1989 r., to może być bardzo dumny z Polski - podkreślił publicysta. - Oczywiście wielu ludziom działa się krzywda, wiele rzeczy trzeba zmienić, naprawić, ulepszyć. Ale żaden kraj nie zrobił tyle w ciągu 27 lat, ile zrobili Polacy po 1989 r. Żaden kraj w historii! - zaznaczył Kraśko. - Żadnego kraju nie podziwiano za to, co się udało - dodał.

"Nie myślmy, że są dwa różne kraje"

- Można było w wolnej Polsce wybierać Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę. Polacy mogli dokonywać swoich wolnych wyborów - mówił prowadzący Poranek Radia TOK FM. - Możemy słuchać różnych stacji radiowych, oglądać różne stacje telewizyjne, czytać różne gazety, ale nasze dzieci pójdą do jednej szkoły - to na koniec jest o wiele ważniejsze - podkreślił.

Jak dodawał, w USA wybuchła krwawa wojna secesyjna, w której zginęło 600 tys. ludzi. - Brat strzelał do brata. Krwawa, straszna wojna domowa, a jednak mają jedna Amerykę, tak jak my mamy jedną jedyną Polskę - powiedział Kraśko. - Nie myślmy, że są dwa różne kraje, bo jeżeli przyzwyczaimy się do tej myśli, to będziemy mieć prezydenta co jakiś czas jednej Polski albo drugiej Polski, a chcemy mieć prezydenta po prostu Polski - zaznaczył.Ile pamiętasz z najnowszej historii Polski? Sprawdź się w quizie z pytaniami Piotr Kraśki>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Kraśko o "dwóch Polskach": Chcemy mieć prezydenta co jakiś czas jednej albo drugiej Polski? Nie, chcemy mieć prezydenta po prostu Polski
Zaloguj się
 • aaron.goldstein

  Oceniono 28 razy 10

  Przecież to pan Kraśko i salon z Czerskiej cały czas negują demokratyczny wybór ludzi. Przez kilkanaście lat rzadzili autorytarnie, nie dając większych praw ludziom myślacycym inaczej niż oni. Pogardzajac tymi ludźmi. Na dodatek, zachowanie KODu i salonu z Czerskiej na większych wydarzeniach publicznych (np. wczoraj w Filharmonii Warszawskiej, jest dowodem, że pogarda tylko się umacnia. Ale ludzie to widzą i wiekszośc ma do tego stosunek taki jaki mieć powinna.

 • 66kropek

  Oceniono 8 razy 6

  No panie! Krasko to jest naprawdę gość!W w tym TVN musi się po śniadaniówkach wycierać a tu proszę "Foreign Affairs" czyta!

 • alfalfa

  Oceniono 3 razy 1

  Już miałem prezydenta pana Kraśki (nawet kilku) i absolutnie mi nie pasował.
  A.

 • femma12

  Oceniono 9 razy 1

  Hipokryzja pana Kraśki jest przerażająca.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 21 razy 1

  Ej czerwony wnuczku wasza czesc kraju juz nigdy nie zostanie podniesiona :)
  Nigdy juz nie wrocicie na urzedy panstwowe i do mediow.
  Zostaliscie pozbawieni wszystkiego.

  PS.Pomysl sobie ze co roku nowe pokolenie mlodziezy dorasta i zyje ze swiadomoscia ze ty jestes artefaktem PZPR.
  Nas sa miliony a was ledwie marne tysiace...

 • falowod

  0

  Pan Krasko ostatnio zapomnial ze nie jest sedzia ale dzennikarzem i ma byc bezstronnym.
  Nie daje dosc do glosu wypowiadojacym sie ludziom.Chyba go " ponosi". To juz nie nieprofesjionalizm ale " misja nawiedzonego ". Szkoda ze na naszych oczach konczy kariere calkiem sympatyczny facet. ZApomnial gdzie pracuje i do kogo mowi.

 • gangaseiro

  Oceniono 2 razy 0

  Masz racje Krasko!Jak zwykle zreszta...

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 12 razy -2

  Czy red. Kraśko nie mógłby przestać się dopytywać dlaczego dopiero teraz bandytyzm reprywatyzacyjny wypłynął na powierzchnię.
  Na pewno czyta Gazetę Wyborczą, w której od lat były informacje dot. tego bandytyzmu.
  Dlaczego go to nie poruszyło i dlaczego nie wprowadził tego problemu do TVP, gdzie nawet chyba był szefem "Wiadomości". Dlaczego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX