Komentarze (672)
Nauczycielka, która zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim, "była dyskryminowana na tle światopoglądowym". Jest precedensowy wyrok
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • harry344

  Oceniono 12 razy 10

  Krzyże, szczebelki z drabiny, która śniła się jakiemuś popaprańcowi i inne swoje bibeloty wieszajcie sobie tam, gdzie ich miejsce - w kościołach, klasztorach i swoich domach. Szkoły państwowe są przestrzenią publiczną dla wszystkich obywateli tego kraju i wara z wieszaniem w nich jakichkolwiek symboli religijnych. Jedyne, co ma tam wisieć, to godło państwowe!

 • trevistas

  Oceniono 12 razy 10

  Zgodnie z Konstytucja - szkola jest swiecka.
  Zaden dokument prawny nie reguluje obecnosci krzyzy w szkolach.

 • nianiaania

  Oceniono 11 razy 9

  Szkoły (jeszcze) w tym kraju są świecki i mimo,że jestem chrześcijanką, to uważam, że krzyże i w ogóle jakiekolwiek symbole religijne powinny zostać w miejscach kultu religijnego. Brawo dla tej Pani i brawo dla tego Sędziego, za odwagę!!! Szczególnie w obecnych czasach.

 • Igor Pokora

  Oceniono 11 razy 9

  Brawo! Trzeba walczyć z tym katolskim reżimem ..Ile tej ciemnoty jeszcze nie zmądrzało?

 • Mariusz Ka

  Oceniono 9 razy 9

  szanowni katolicy kiedys dawno temu do kraju waszych ojców słowian wierzacych w piękne rzeczy przybyli krzewiciele nowej wiary i zaczął sie horror poczytajcie o tym co wyprawiali wasi idole nasi przodkowie zostali zmuszeni do nowej wiary ogniem i mieczem ale to były mroczne czasy .. teraz macie internet możecie podróżować kontaktować się z cywilizowanymi mieszkańcami UE nikt was nie spali i nie będzie torturował jak robiła to inkwizycja a wy dalej w strachu przed ludzmi którzy na was żerują - smutne to i głupie

 • Roman Gabryś

  Oceniono 6 razy 6

  Więcej takich ludzi,odważnych i niebojących się nienawistnych katoli a może jest szansa jeszcze uratować ten kraj przed watykańską czarną zarazą .Gratuluję pani odwagi no i przede wszystkim zwycięstwa w sądzie

 • teddy_boy

  Oceniono 49 razy 5

  Jeżeli większość lub wszyscy w pokoju, nie mieli nic przeciwko aby krzyż na ścianie wisiał ,to co ta ,,lady" miała do gadania w tej kwestii?Pozostali ją szykanowali? Czy przypadkiem ona, zdejmując krzyż, nie szykanowała pozostałych, którzy chcieli aby krzyż wisiał?! Doprawdy jestem głęboko zbulwersowany i oburzony faktem że nie wyrzucono baby przez okno ,aplikując jej kilka klapsów w pysk na drogę.

 • kolombo7

  Oceniono 25 razy 5

  To działa w obie strony. Teraz katolicy będą czuli się dyskryminowani i mogą wytoczyć proces.

 • jeunesse1

  Oceniono 37 razy 5

  Jakby to u mnie zrobiła dostałaby kopa w d...Jak jej się nie podoba, wynocha, zawsze może poszukać sobie inne miejsce pracy. Głupi ci nauczycieli, którzy sobie na to pozwolili.

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 4

  Przejeb@ne. Podniosla reke na okupanta watykanskiego.

 • mohrhardt

  Oceniono 46 razy 4

  Nauczycielka niewierząca. Rozumiem to. Co jej w tym momencie przeszkadza krzyż, że go zdjęła? Jak mniemam większość nauczycieli jest wierząca, więc chcieli mieć krzyż. Jaki to jest problem?

 • tolo1

  Oceniono 5 razy 3

  Szkoła publiczna, opłacana z podatków to miejsce świeckie a nie wyznaniowe. Padają tutaj argumenty o łamanie demokracji ale według mnie to błąd. Nauczycielka była w pracy a nie w przestrzeni publicznej. W pracy - w świeckiej szkole - obowiązują przepisy i zasady którym się trzeba podporządkować a nie głosować.

 • Roman Skalak

  Oceniono 5 razy 3

  I miala racje.Synbole koscielne powinny znajdowac sie w niejsca do tego przeznaczonych czyli w kosciolach.Juz wszedzie mozna spotkac stojace krzyze: w urzedach, na ulicach czy przy drogach,nawet przy palacy prezydenckim,Czy tylko katolicy sa w polsce? A co maja powiedziec osoby innego wyznania.tez powinni domagac sie powieszenie w miejscach publicznych ich symboli religijnych.

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 7 razy 3

  Tak z ciekawości: gdyby tam wisiały symbole islamu i judaizmu a Ona je zdjęła, czy wyrok byłby taki sam?

 • Dysk Galaktyka

  Oceniono 33 razy 3

  Taka sama dzida jak ta co cykiem karmiła i przymuszała do patrzenia w restauracji innych ludzi czym odbierała im apetyt. Tego typu lewaczka. Walczy z problemem, którego nie ma.

 • Dysk Galaktyka

  Oceniono 25 razy 3

  A co z tą gó...aną tęczą w Warszawie? Razi mnie i narusza moje poczucie dobrego smaku. To, że to tęcza oznacza, że ten plac jest tylko dla pederastów?

 • niewolnica.z.pisu

  Oceniono 43 razy 3

  niech sobie wykłada matematykę dla dzieci jehowych, nikt jej już nie potrzebuje

 • femma12

  Oceniono 29 razy 3

  Bojownikom z tutejszego forum proponuje wspolna walke o usuniecie krzyża z Giewontu. Mi on tam przeszkadza. Mam nadzieje, ze w razie czego sąd pomoże, żeby czesc ludzi nie czuła sie dyskryminowana

 • Tommy Schmidt

  Oceniono 2 razy 2

  Drogie katolskie klauny, krzyż jest symbolem religii, czyli ukoronowania ciemnoty, niewiedzy, zabobonów i intelektualnego lenistwa. Tęcza jest raz, że symbolem przymierza z bogiem (wy niedouczeni katole), dwa: zjawiskiem atmosferycznym, trzy: dowodem na rozszczepienie światła (o ile w ogóle wiecie co to jest), cztery: symbolem orientacji seksualnej.

 • Maria Porządna

  Oceniono 2 razy 2

  Nie nadążam za tokiem myślenia niektórych komentatorów. Porównywać sybol religijny z jakimkolwiek obrazem czy innym gadżetem to chyba lekka przesada. Poza tym uważam, że symbole religijne powinny być w miejscach kultu. W szkole bardziej pasują np. mapa, tablica Mendelejewa czy tabliczka mnożenia :-)

 • marekmarek44

  Oceniono 6 razy 2

  To jeden z powodów, dla których PiS powinien rządzić jak najdłużej - aby Polska była Polską, a nie jakąś lewacką Polszewią, Islampolonią, czy Żydostanem. Prawo polskie zabrania znieważania symboli narodowych i religijnych. Być może PiS powinien zaostrzyć prawo w tym względzie. Dość wojującego ateizmu w latach 1939 - 1989r

 • nicniemogetusk

  Oceniono 8 razy 2

  Jakby ta Pani uczycielka zdjela krzyz w Bawarii - to by jej czerwona morde obili bejsbolem. I nie zlamali zadnego paragrafu.

  60% wyszstkich wyborcow Bawarii wybiera od 50 lat zawsze CSU, ktora tepi LEWACTWO.

 • maras63

  Oceniono 4 razy 2

  Jak ściąga krzyż to odszkodowanie, jak nie drukuje homoseksualistom to kara. Motywy te same wyroki różne. Brońcie sądów bo bez nich wasz świat nie przetrwa roku :-)))

 • citisus

  Oceniono 8 razy 2

  To się nazywa tolerancja jednokierunkowa......wierzący muszą tolerować wyczyny ateistów i homoseksualistów......zaś w drugą stronę to już niekoniecznie......

  Czekam jak uchodźcy będą sciągać w klasach godło Polski .....bo ta ptica uraża ich godność....

 • marekmarek44

  Oceniono 12 razy 2

  W Polsce krzyż jest symbolem nie tylko religijnym, ale i w dużym stopniu narodowym, to wynika z naszej historii. Za komuny był to symbol zakazany, faszyści też mordowali księży, jako drugą grupę po Żydach, w zaborze rosyjskim dominował krzyż, ale z dodatkową poprzeczką. Zakaz krzyża to jest dobry, ale w Arabio Saudyjskiej i państwie islamskim.

 • vrejhen

  Oceniono 24 razy 2

  Dlatego,że jest niewierząca,to inni mają się do niej dostosować?..coś tu nie tak. Ateistka czy nie,to jednak sąd nie powinien jej ulegać.Widocznie w sądzie też "same ateisty"..a 5000 jej się przyda jak nic,i bedzie jeszcze się chwalić jak to "zgnoiła" religijność w szkole.

 • jaryy58

  Oceniono 4 razy 2

  obecnosc poslanek i dzialaczek PISu w tzw przestrzeni publicznej to jawne propagowanie homoseksualizmu

 • wyciety

  Oceniono 16 razy 2

  A moze dodatkowo przyłożyć jej w leb menora i przeciągnąć po gardle szabla proroka.Watpie żeby po tej operacji pozostalaby przy ateizmie.

 • arend_dickmann

  Oceniono 8 razy 2

  Czyli ludzie podpalający tęczę w Warszawie - szykowani przez policję i władze miasta - również byli szykanowani na tle światopoglądowym? Ok, spoko.

 • Oceniono 1 raz 1

  Rada dla nauczycieli (chrześcijan) z Krapkowic i nie tylko - skoro świeckie Państwo nie pozwala wieszać Krzyża w szkole - korzystajcie z wolności wyznania i swobody wyrażania swoich poglądów - czyli innymi słowy od poniedziałku do szkoły chodźcie z ładnym dużym i koniecznie widocznym krzyżem na piersi (taki z 10 cm). A no i jeszcze wolność słowa - "koleżankę" z pracy witajcie radosnym "szczęść Boże"! ;)

 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Gwiazda Dawida - w kazdej polskiej szkole - jest symbolem rekomendowanym prosto z Waszyngtonu jako symbol globalnej demokracji. Zastosowac sie wasale, szybko prosze.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 5 razy 1

  Zapewne będą kolejne odwołania.
  Ta pani zdejmując krzyż dopuściłą się szykanowania większości.
  Być może większość w odwecie z niskich pobudek ale najzupełniej po ludzku dała głupiej babie w kość, możliwe - ale nie podlega dyskusji że kobiecina pierwsza sprowokowała.

 • nicniemogetusk

  Oceniono 7 razy 1

  W Bawarii - najwspanialszym Landzie RFN - w kazdej szkole wisi krzyz, w kazdej klasie.

  Ludzie zamiast dzien dobry, mowia do siebie Szczesc Boze !!
  (w tlumaczeniu dla GWnianych BUCOW : Gruess Gott!)

  Bawaria JEST KATOLICKA.

  Buahahahahaahahahahahaha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • nicniemogetusk

  Oceniono 7 razy 1

  Mieszkam w RFN.

  W Bawarii - najwspanialszym Landzie RFN - w kazdej szkole wisi krzyz, w kazdej klasie.

  Ludzie zamiast dzien dobry, mowia do siebie Szczesc Boze !!
  (w tlumaczeniu dla GWnianych BUCOW : Gruess Gott!)

  Bawaria JEST KATOLICKA.

  Pytanie - Lisz otwarty do MMMMMMichnika : to dobrze czy zle
  ze Bawria jest katolicka, a KATOLICKA CSU
  ma ca. 60% poparcia wyborcow - ma wladze absolutna
  - i dlaczego lamie tym samy demokracje MMMMMiiichnika ?

  Buahahahahaahahahahahaha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Bartosz Zalewski

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro kobieta wygrała to znaczy, że miała racje.Tak zaczynają się moharowe poglądy, najpierw krzyż, śpiewy dzieci psalmu, potem świeca i ołtarz gotowy. Niech sobie cała pozostała reszta powiesi krzyż na swoich plecach, nosi w torebce, powiesi na szyi - miejsce jak każde inne. A w szkole ma wisieć szkolny sprzęt, na przykład pochwala dla nauczycielki za jej wkład pracy w tej szkole . Brawo dla nauczycielki za jej determinacje walki z dyrekcją szkoły. Wielkie brawa

 • marekmarek44

  Oceniono 5 razy 1

  Jak zaczynałem pracę w szkole za komuny, to nie można było zostać dyr. szkoły nie należąc do ateistycznej PZPR. Nauczycielowi nie wolno było wejść z dziećmi do kościoła, ani tym bardzj udać się z nmi na pielgrzymkę. Dzieci partyjnych rodziców nie mogły przystąpić do pierwszej komunii, a ludzie "tajnie chrzcili "swe dzieci w obawie przed utratą pracy. Czy im wszystkim teraz należy się odszkodowanie o judaszy- ateistów?

 • Paweł Praski

  Oceniono 23 razy 1

  Zakłamane, lewackie prostaki- jak nie wierzycie, to co was obchodzi. Musicie dopiero głęboko wierzyć w istnienie Boga i go nienawidzić, skoro tak histeryzujecie na jego temat

 • Dysk Galaktyka

  Oceniono 29 razy 1

  Spokojnie - odwołają się, nie tak głupie wyroki padały w pierwszej instancji?

 • ampolion

  Oceniono 39 razy 1

  A co jej dało prawo zdejmować ten krzyż? Zawisł ta zgodnie z wolą kierownika szkoły i ciała nauczycielskiego, zgodnie z zasadami demokracji. Za kogo ona siebie ma, że chce uustalać co może, a co nie może wisieć na szkolnej ścianie!

 • elkana777

  Oceniono 37 razy 1

  głupia albo wredna lewaczkai głupi sąd, przecież krzyż dla niej nic nie znaczył to co jej przeszkadzał

 • 0

  szkoda że najbardziej tutaj obwiniają niewierzący, a gdzie dobroć , z rozumienie. dla nie wierzących nic nie znaczące drewienko, o co z waszej strony ta wojna? sam jestem za tym by religia wróciła do kościoła a nie w szkole. Ale jak ktoś jest wierzący niech sobie wiesza, co to przeszkadza?

 • Wojcieh Antczak

  0

  Ciekawe czy tak łatwo wygrałaby sprawę w Izraelu lub w Arabii Saudyjskiej zdejmując tamtejsze symbole wiary?. Zdejmując Krzyż w (jeszcze) katolickiej Polsce pozuje na bohaterkę, a przecież bohaterstwem jest wziąć Krzyż na siebie.Niebawem Europą zawładną muzułmanie i wtedy niech ta "dzielna" "światopoglądowa" bojowniczka zawalczy z półksiężycem, to zostanie natychmiast rozjechana przez jakiegoś Abdullaha czy jakąś zakutaną Fakirę. Walcząc z Krzyżem już założyła sobie ta biedna osoba pętlę na szyję albo przyłożyła sobie do niej maczetę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX