Żakowski: Powiem, czego nie ma w gazetach. I to mnie cholernie dziwi

- Ruski cień w jądrze polskiej obronności. I nic, media milczą - powiedział Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. Miasto Jest Nasze pokazało mapę reprywatyzacji, ujawniającą powiązania polityków m.in. z faktycznym ambasadorem Gambii w Rosji. - Jeżeli ten trop porzucimy, będziemy mieli kolejny strukturalny grzech na sumieniu polskich mediów - ocenił publicysta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zanim powiem, co w gazetach, powiem, czego nie ma w gazetach. I to mnie cholernie dziwi - zaczął swój przegląd prasy Jacek Żakowski.

- We wtorek Miasto Jest Nasze pokazało mapę warszawskiej reprywatyzacji - mówił. - Najbardziej zaskakującym elementem tej mapy jest system powiązań pomiędzy dziwnym rosyjskim kapitałem kontrolowanym przez szwajcarskiego biznesmena robiącego interesy w Rosji, reprezentującego spółkę zarejestrowaną na Cyprze i będącego charge d'affaires, czyli faktycznym ambasadorem Gambii w Moskwie - zaznaczył Żakowski.

"Milczenie nie służy wyjaśnieniu"

Publicysta mówił o powiązaniach między grupą Radius a Narodowym Centrum Studiów Strategicznych. To ostatnie jest "głównym zapleczem intelektualnym Ministerstwa Obrony Narodowej". - Dziś były prezes jest wiceministrem, nowym prezesem został były szef Radiusa - dodał Żakowski.

- Krótko mówiąc: ruski cień w jądrze polskiej obronności. I nic, proszę państwa, media milczą - zaznaczył dziennikarz. - Dlaczego? To jest sprawa ważna, nie tylko ciekawa i sensacyjna - dodał. - Jeżeli ten trop, podsunięty przez MJN, porzucimy, będziemy mieli kolejny strukturalny grzech na sumieniu polskich mediów - ocenił Żakowski.

- Rozumiem ostrożność, sprawa jest bardzo ryzykowna i poważna, ale milczenie nie służy wyjaśnieniu - podkreślił. - Tylko w ten sposób możemy społecznie dochodzić prawdy, że będziemy o niej mówili to, co wiemy, i oczekiwali na wsparcie także zewnętrzne od innych źródeł - stwierdził Żakowski.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (82)
Żakowski: Powiem, czego nie ma w gazetach. I to mnie cholernie dziwi
Zaloguj się
 • aaron.goldstein

  Oceniono 125 razy 35

  To chyba nowa instrukcja. Podjąć każdy trop, by rozmyć odpowiedzialność i niekompetencję Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 • honkers

  Oceniono 36 razy 12

  Jeżeli przyjrzeć się tylko faktom, które wydarzyły się w ciągu ostatnich lat takie jak:
  1. Likwidacja naszego wywiadu i kontrwywiadu przez Macierewicza
  2. Napaść na placówkę NATO w Warszawie przez Macierewicza
  3. Obsadzenie ministerstwa obrony narodowej osobami niekompetentnymi doradcami - zwykłymi klakierami.
  4. Doprowadzenie do odejścia ze Sztabu Generalnego grupy generałów oraz pułkowników którzy nie zgodzili się z polityką Macierewicza.
  4. Rozwalenie naszych wojsk szybkiego reagowania przez obsadzenie stanowisk dowódczych ludźmi którzynigdy nie służyli w tego rodzaj wojskach.
  5. Przerobienie Akademii Wojskowej na Akademię Sztukmistrzów Wojennych.
  6. Niszczenie i poniżanie Powstańców Warszawskich przez zmuszanie ich do oddawania hołdów osobom które nie mają żadnego związku z Powstaniem
  7. Stałe ośmieszanie Wojska Polskiego przez zmuszanie żołnierzy do czytania apelu nie związanego z Wojskiem, łamiącym zasadę jego apolityczności.
  8. Przekazanie tłumaczenia raportu o naszym wywiadzie i kontrwywiadzie do tłumaczenia pracownicy ambasady rosyjskiej
  9. Ucieczka ze Smoleńska. Każdy człowiek honoru czułby przede wszystkim obowiązek udania się na miejsce katastrofy aby dopilnować czy pomóc. A pan Macierewicz po sutym obiadku wsiada do pociągu
  10. Gazety doniosły o tym iż żona pana Macierewicza, Hanna była TW zarejestrowana pod sygnaturą I/12367
  11. Macierewicz zasiada w radzie fundacji Głos, gdzie prezesem zarządu jest Robert Jerzy Luśnia - jego wieloletni współpracownik oraz człowiek peerelowskiej bezpieki.
  12. Trwonił i nadal trwoni państwowe pieniądze na tworzenie zamętu wokół katastrofy smoleńskiej. Zatrudnia ludzi pozbawionych honoru i niekompetentnych dyskredytując fachowców i znawców tematu.
  To jakoś wcale mnie nie dziwią te wymienione w artykule powiązania pan Macierewicza z ambasadorem Gambii w Polsce grupą Radius i Narodowym Centrum Studiów Strategicznych. Nie mamy niestety kontrwywiadu, więc nie ma kto pana ministra zlustrować ale tylko te wymienione w artykule fakty mogą świadczyć, iż mamy do czynienia ze zdrajcą i wtyczką KGB w Polsce.

 • candid13

  Oceniono 5 razy 5

  Narod latwo zapomina jak Macierewicz I jego zastepcy Tomasz Szatkowski I Bartosz Kownacki zlikwidowali polski wywiad I kontrwywiad, przekazujac raport o stanie tych sluzb Ambasadzie Rosyjskiej
  Szatkowski byl przez wiele lat prezesem Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.Obecnie prezesem jest Jacek Kotas. Obaj zaangazowani w plany Obrony Terytorialnej.
  Kotas byl latach 2014-2016 był prezesem spółki deweloperskiej Radius (wg organizacji “Miasto Jest Nasze” tej, co chce wyburzyć Nie dla wyburzenia budynku Syreniego Śpiewu. Ratujmy warszawski modernizm!).

  Grupę Radius kontroluje m.in. Robert Szustkowski, który jest „tajemniczym biznesmenem”, obywatel Szwajcarii, który przez 20 lat robił interesy w Rosji. Jak podaje strona ambasady Gambii w Moskwie jest on również charges d'affairs tego państwa w Federacji Rosyjskiej. Ze spółką-matką Radius Projekt, której Kotas do niedawna był prezesem powiązane są m. in. do cypryjskie spół Ringwood Financial Limited oraz Blue Copenhagen Holding Limited . Wcześniej w radzie nadzorczej spółki Era 200 (jednej ze spółek z grupy Radius) był Wojciech Kuranowski, w latach 2002-2003 przedstawiciel na Polskę Lebiedinskij Gorno - Obogotitielnyj Kombinat - spółki należącej do Gazpromu. Kuranowski był w radzie nadzorczej Ery w latach 2004-2009.( wg www.reprywatyzacja.miastojestnasze.org)

 • 66kropek

  Oceniono 25 razy 3

  Dobrze Jacku, a co ci mówią lekarze?

 • kacap_z_moskvy

  Oceniono 7 razy 3

  Czyli murzyn z Gambii, a jego cien - ruski?

 • Grzegorz Siudut

  Oceniono 29 razy 3

  Co raz bardziej intrygujące jest pytanie czy Antoś M. to głupiec, agent, czy wariat

 • pijzemna

  Oceniono 31 razy 3

  To może jeszcze pan Żakowski zainteresowałby się Markiem Kolarskim, przy którym pojawia się nazwisko pani Doroty Safjan (żony sędziego M. Safjana, byłego prezesa TK).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX