"Liberalni komentatorzy nabijali się z Misiewicza, że pracował w aptece. Publika odebrała to negatywnie, jako pogardę"

Piotr Gursztyn przyznaje, że "pan Misiewicz jest rzeczywiście przykładem pewnej patologii, gdy został wpuszczony do rad nadzorczych". Ale wg szefa TVP Historia, generalnie, nie należy atakować PiS, że obsadza intratne stanowiska "swoimi" ludźmi. - Nie używałbym argumentu, że ta ekipa jest szczególnie niekompetentna. Bo to znaczy, że te ponad 30 proc. społeczeństwa, których reprezentantem jest PiS, nie ma prawa do rządzenia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zgadzam się, że jest teraz próba budowania nowego państwa. Dlaczego? Bo tamto państwo wykluczało bardzo duże grupy społeczne i dlatego przegrało - przekonywał Piotr Gursztyn w "Poranku Radia TOK FM".

Jak przekonywał, jeśli Prawo i Sprawiedliwość będzie zbyt "radykalne, nachalne" w swoich działaniach, to zostanie "dość szybko ukarana" przez wyborców, którzy się do niej odwrócą.

- Ja podałem jeden przykład - pana Misiewicza, kiedy nie są spełnione formalne wymogi, określające poziom wykształcenia kandydatów do pełnienia funkcji państwowych. Natomiast Piotr Gursztyn broni tezę, że konserwatyści nie mają prawa rządzić... Ale w kwalifikacjach merytorycznych poglądy polityczne nie są określone - ripostował Roman Kurkiewicz z TVN24.

Liberałowie krytykują

Zdaniem Dominiki Wielowieyskiej na argumenty Gursztyna jest prosta odpowiedź: "Niech po prostu konserwatysta ma wyższe wykształcenie". - Kto broni panu Misiewiczowi się kształcić? - pytała dziennikarka "Gazety Wyborczej".

Szef TVP Historia przyznał, że skierowanie Piotra Misiewicza do rad nadzorczych, to "przykład pewnej patologii".

- Ale kiedy liberalni komentatorzy bardzo się nabijali się, że on pracował w aptece, to jak to odebrała publika? Bardzo negatywnie, jako pogardę. A to przecież był czas, kiedy setki tysięcy młodych ludzi musiało wyjechać z Polski, bo tu nie było dla nich miejsca do pracy i do awansu - ocenił Piotr Gursztyn w TOK FM.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
"Liberalni komentatorzy nabijali się z Misiewicza, że pracował w aptece. Publika odebrała to negatywnie, jako pogardę"
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 17 razy 5

  Taki np. Faraday byl synem kowala i imal sie pogardzanych przez czyciayepy prac fizycznych. Nie wszyscy dostali szanse byc mecenasami adwokatami czy sedziami teka bo to fizycznie niewykonalne. To zastanwiajace jak rozglosnia krytykujaca etatyzm wykpiwa republikanska bulawe w tornistrze.

 • 66kropek

  Oceniono 22 razy 4

  Bardzo niesprawiedliwie. Wicedyrektor Centralnego Ośrodka Sportu mianowany przez Muchę Joanne był jej fryzjerem i gdzie tu wykluczenie społeczne? Człowiek dostał swoja szansę.

 • jpr3

  0

  Rozumiem, że zdaniem p. Gursztyna naród nie będzie miał nic przeciwko temu, iż operuje go człowiek po podstawówce - wszak każdy ma prawo zostać lekarzem, a ponad 90% społeczeństwa nie jest!

 • ciemny_lud

  Oceniono 2 razy 0

  Z tą pracą w aptece to red. Gursztyn gra idiotę. Jeżeli ministrem obrony ktoś zrobi profesora antropologii kulturowej, z kategorią wojskową E, to też będzie powód do śmiechu. Nie z powodu braku czy nadmiaru wykształcenia, tylko z powodu braku kompetencji. I myślę, że red, Gursztyn to rozumie. Mimo to woli błaznować. Że może ciemny lud to kupi. Cały PiS.

 • octopus_buster

  0

  Nabijali się, i mieli rację. Pan Misiewicz jako pigularz resortowy się nie sprawdził. Miał dać resortowi zbrojnemu lek na całe zło, a tymczasem zadał zwykłe PACANEUM. Więc nie dziwmy się srogiej krytyce.

 • zyks

  Oceniono 6 razy 0

  Która "publika", p. Gursztyn? Udajesz Pan głupiego? Pomocnik pigularza z Łomianek, #Misiewicz, pozostanie w polskiej opinii publicznej juz na zawsze symbolem rządów PiS, i nic tego nie zmieni, choćbyś Pan plótł na okrągło:)). Przejdzie do historii, jako symbol początku końca Pańskiej formacji.

 • nordstadt

  Oceniono 8 razy -4

  Aktualne polskie wyzsze wyksztalcenie jest mizernym wyksztalceniem. To mniej wiecej poziom matury z lat 70 lub lepszej podstawowki. Nie wierzycie czy nie chcecie wierzyc? Chloptas ma uklady, dajcie mu sie wykazac. A moze jednak...cos bedzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX