"Kłótnia o aborcję nie jest w interesie PiS. Forsowanie całkowitego zakazu, to 'strzał' w dużą część własnego elektoratu"

Wg Marcina Mellera, pomysł zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej sprawie, że powiększy się liczba przeciwników PiS. - Widzę, że np. młode kobiety, które w ogóle nie są zainteresowane polityką, jak słyszą o aborcji to są gotowe wyjść na ulice - mówił w TOK FM. Zdaniem Aleksandry Pawlickiej, w czasie kiedy rządzi PiS awantura ws. aborcji to, "trochę pokazanie środkowego palca przez Kościół".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak tłumaczyła dziennikarka "Newsweeka", Kościół katolicki praktycznie we wszystkich sprawach stoi po stronie PiS, nie zabiera głosu nawet w najbardziej kontrowersyjnych sprawach. Aborcja jest wyjątkiem. Bo wielu hierarchów, w publicznych wypowiedziach, wspiera pomysł wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji.

Pawlicka jest przekonana, że awantura o aborcję tak naprawdę nie jest w interesie Prawa i Sprawiedliwości.

- To nie jest partia prawicowej ekstremy. Dziś więc forsowanie projektu przygotowanego przez Ordo Iuris, to będzie "strzał" w dużą część elektoratu. Bo część wyborców PiS opowiada się za utrzymaniem obecnej sytuacji prawnej - dodał Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Sejmowa debata nad dwoma projektami obywatelskimi - całkowicie zakazującym aborcji oraz liberalizującym prawo - ma zacząć się w czwartek o 16:30.

"Kobiety nie są złe i niemądre. Projekt Ordo Iuris wyraża pogardę także dla wyborców PIS" - ocenia Barbara Nowacka>>>Ile pamiętasz z najnowszej historii Polski? Sprawdź się w quizie z pytaniami Piotr Kraśki>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (31)
"Kłótnia o aborcję nie jest w interesie PiS. Forsowanie całkowitego zakazu, to 'strzał' w dużą część własnego elektoratu"
Zaloguj się
 • scibor3

  Oceniono 16 razy 16

  Jak ktoś mówi, że chce zadbać o moje dobro, to zaczynam się trzymać mocno za kieszeń.

 • goralca

  Oceniono 15 razy 13

  Czemu szczujecie na rząd Prawa i Sprawiedliwości? Przecież to jest projekt obywatelski. W kampanii PiS wyraźnie deklarował, że nie będzie wyrzucał projektów obywatelskich do kosza, tak jak to zrobiła partia oszustów z petycją o referendum w sprawie 6-latków.

 • topoco

  Oceniono 11 razy 9

  A co jest w interesie elektoratu?
  Bezprawie bez nadzoru Trybunału Konstytucyjnego nad stanowienie prawa?
  Dotowanie kopalnictwa?
  Spadek wartości złotówki?
  Bałagan w szkolnictwie?
  Finansowanie TKM w całym kraju?
  Spoko mogą zakazać aborcji pod karą śmierci, publicznej chłosty i ciężkich robót z działanie wstecz..
  Elektorat to kupi.

 • bene_gesserit

  Oceniono 7 razy 5

  Aż tak głupi nie są. Już widzę tę zgwałconą przez ojczyma/księdza jedenastolatkę, zmuszoną do donoszenia i urodzenia - poszedłby dym na całą Polskę, i nawet twardy elektorat złapałby się za głowy i przemyślał to i owo.

  Nie ma szans, żeby ustawa przeszła w takim kształcie.

 • bromborek83

  Oceniono 5 razy 5

  zgadzam sie, PiS nie przybędzie , a wrecz odwrotnie... poza tym, że zniechęci neutralnych, to też część własnych wyborców, którzy generalnie popierają, ale w tej kwestii nie są aż tak radykalni, żeby te lekko uchylone drzwi zatrzasnąć całkowicie...

 • cucurucu

  Oceniono 28 razy 2

  Ten Meller to ten oblech od golych panienek?

 • siekier35

  Oceniono 19 razy 1

  skoro lekcji religii jest więcej niż:
  1.nawet wu-efu
  2.matematyki
  to sex jest tabu+

 • andrew1507

  Oceniono 31 razy 1

  Kobiety w Polsce już nigdy nie głosujcie na PiS, Ziobre, Gowina,......
  To jest kato -bolszewia, która dąży do państwa wyznaniowego i jedzie
  na karkach Polek i Polaków.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 6 razy 0

  Nie rozumiem problemu aborcji przecież w Polsce mieszkają prawie same katoliczki a nie jakieś puszczalskie . Najlepszym przykładem czystości katolicko moralnej jest Martunie Dubieniecka o twarzy Matki Boskiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX