"Mam wrażenie, że przywództwo KOD dotknięte jest 'dzieciokwiatyzmem'"

- Wolałbym, żeby marsz KOD zaczynał się przed siedzibą PiS. Tam jest jądro problemu - mówił w TOK FM Jacek Żakowski. Pierwszy powakacyjny marsz komitetu zacznie się przed siedzibą TK. - Ale teraz to nie Trybunał Konstytucyjny jest na agendzie - ocenił Tomasz Lis.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem redaktora naczelnego "Newsweeka", głównymi grzechami KOD jest "rytualizm" i "dzieciokwiatyzm".

- Jak słyszę, że sobotni marsz jest przeciwko podziałom, to myślę, do cholery a kto nas podzielił? Zrobił to przecież PiS, a ja słyszę, jak Mateusz Kijowski mówi w wywiadzie, że nie o PiS chodzi. I on sam przeciwko PiS nie jest. Jeśli tak, to dlaczego KOD nie powstał przed wyborami? - pytał Lis w TOK FM.

"Rytualizm" - jak tłumaczył - doskonale pokazuje decyzja o wyborze miejsca ma pierwszą powakacyjną manifestację komitetu. Sobotnia demonstracja zacznie się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.

- Ja bym wolał zaczynać przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, przed gabinetem prezesa. Tam jest jądro problemu - ocenił Jacek Żakowski.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (45)
"Mam wrażenie, że przywództwo KOD dotknięte jest 'dzieciokwiatyzmem'"
Zaloguj się
 • Oceniono 26 razy 26

  Podziały są zdrowe i naturalne, bo ludzie mają różne poglądy.

  Nie ma nic gorszego niż środowisko jednolite światopoglądowo.
  Grupa światopoglądowo jednorodna nie jest w stanie stawić czoła rzeczywistości, ponieważ różne rozwiązania są adekwatne do różnych sytuacji.

  Co do "języka nienawiści"... trzeba od czasu do czasu odstąpić od elegancji wypowiedzi i nazwać rzeczy po imieniu, nazwać ku...two ku...twem, niezależnie czy ma to miejsce na lewicy czy prawicy.

 • szpung

  Oceniono 36 razy 14

  Lis dotkniety jest coraz wyrazniej smiercia publiczna, z wypowiedzi tego zlotego chlopaka systemu, coraz wyrazniej przebija iz dociera do niego ta swiadomosc agonii.

 • westgreg

  Oceniono 19 razy 7

  Ech ci kodziarze. Jak dzieci.

  A przecież wystarczy zamiast maszerować spod TK rozpocząć marsz spod siedziby PiS i sytuacja ulega diametralnej zmianie. Kto wie, czy prezes nie zdecyduje wtedy o podaniu rządu do dymisji i rozpisaniu nowych wyborów.

 • 66kropek

  Oceniono 20 razy 6

  "Dzieciokwiatyzm" Fajne, wprawdzie w każdym kto uzywa jezyka polskiego wywołuje szczękościsk ale rozumiem , że Lis ma na myśli, ze Kijowski jest takim naszym słodkim , naiwnym hippisem szukającym dobra i pokoju powszechnego szczęścia. Otóż nie jest, jest cwanym gostkiem, który poczuł swoja szansę. Na szczęście ludzie czują to bardzo dobrze mam wrażenie , że nawet ci z KOD.

 • m78k

  Oceniono 20 razy 6

  Czy przywództwo KODu pochodzi z demokratycznych wyborów? Czy z wyborów Sorosa?

 • maruda.marudna

  Oceniono 21 razy 5

  Smrody z KODu i Lis. Pasują do siebie.

 • zdzisek1949

  Oceniono 16 razy 4

  Bądźmy szczerzy: KOD nie jest taki głupi jak nam się wydaje, jest
  dużo głupszy, smród, prowincja, coś zatęchniałego,coś czego fajnie
  nie dotykać - śmierdzi gównem !!!

 • kkes

  Oceniono 8 razy 4

  "Wróciliśmy z wakacji bronić demokracji"

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 7 razy 3

  Aż się miło ogląda tą gromadkę zestarzałych, bezradnych, intelektualnie bezpłodnych frustratów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX