Komentarze (68)
Kościół straci na krytyce Strajku Kobiet. "Rys pogardy i niedowierzania, że kobiety potrafią mówić własnym głosem"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nopetopis

  Oceniono 8 razy 0

  WAŻNY APEL: należy BARDZO PILNIE podpisywać następujące 4 BARDZO WAŻNE petycje:

  1. Tutaj secure.avaaz.org/pl/petition/Senat_Rzeczpospolitej_Polskiej_Referendum_w_sprawie_skrocenia_kadencji_rzadu_RP_Beaty_Szydlo/?pv=11 podpisujemy petycję do Senatu RP ws. skrócenia kadencji obecnego rządu. Na dzień 5.10.2016 godz. 10:30 tę petycję podpisało ponad 77 tys. osób. Liczba ta ciągle rośnie.

  2. Tutaj amnesty.org.pl/akcje/manifest-moje-cialo-a-prawa-czlowieka/ podpisujemy petycję Amnesty Int'l "MANIFEST: Moje ciało a prawa człowieka", która zostanie przekazana polskim władzom. Na dzień 5.10.2016 godz. 10:30 tę petycję podpisało ponad 17 tys. osób. Liczba ta ciągle rośnie.

  3. Tutaj secure.avaaz.org/en/petition/Chairman_of_the_Petitions_Committee_European_Parliament_B1047_BRUSSELS_Stop_the_torture_of_Polish_women/ podpisujemy petycję pt. "Stop the torture of Polish women" ("Powstrzymać torturowanie Polek") do przewodniczącego Komisji Petycji w Parlamencie Europejskim. Na dzień 5.10.2016 godz. 10:30 tę petycję podpisało ponad 13 tys. osób. Liczba ta ciągle rośnie.

  4. Tutaj dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/aborcja podpisujemy apel-protest do władz RP "Na zaostrzenie ustawy aborcyjnej nie pozwolimy!", zainicjowany przez Fundację Akcja Demokracja. Na dzień 5.10.2016 godz. 10:30 apel ten podpisało ponad 75 tys. osób. Liczba ta ciągle rośnie. Przy okazji zachęcam do przyłączania się do tej Fundacji pisząc po instrukcje na adres kontakt@akcjademokracja.pl.

  Oprócz podpisania ww. petycji należy dzielić się tą informacją ze wszystkimi swoimi znajomymi w kraju i na świecie (także anglojęzycznym), aby ta wiadomość dotarła do jak największej liczby osób.

  A swoją drogą to nie potrafię domyślić się, dlaczego w protestach przeciwko projektowi tzw. "ustawy obywatelskiej" (opracowanej przez zaprzedaną pis-owi fundację "Ordo Iuris", czyli "Porządek Prawny") w ogóle nie podnosi się niebagatelnego aspektu (niechcianych) ciąż, których sprawcami są księża. Problem NIE jest wcale marginalny, bo przecież ksiądz to też mężczyzna. W moim szerszym otoczeniu występują takie przypadki i prawdziwi "autorzy" są podobno zatajani, a brzemienne kobiety piętnowane. Wiele informacji na ten i pokrewne tematy publikuje Stowarzyszenie Żonatych Księży i Ich Rodzin pod adresem www.facebook.com/prezbiterpl. Warto także przeczytać artykuł - wywiad z prof. Józefem Baniakiem tutaj natemat.pl/25743,60-proc-ksiezy-jest-w-zwiazkach-z-kobietami-prof-baniak-autor-badania-prawdziwa-skala-jest-jeszcze-wieksza. Prof. Baniak powiedział m.in. "60 proc. księży w skali badań jest w związkach z kobietami. 12-15 proc. ma z nimi dziecko. To jest właśnie magia liczb. Tej magii boi się Kościół." Dla tych, którzy nie wiedzą nic o tym naukowcu, streszczam informację o nim stąd: pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Baniak: "Prof. dr hab. nauk humanistycznych, specjalista w dziedzinie socjologii religii. Ukończył studia na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w 1975. W 1982 otrzymał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego dwa stopnie naukowe doktora z zakresu: socjologii na podstawie pracy 'Powołania kapłańskie w Polsce w okresie po II wojnie światowej' i filozofii na podstawie pracy 'Światopogląd studentów Uniwersytetu Wrocławskiego'. Stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie socjologii uzyskał w 1996 na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tytuł profesora nauk humanistycznych uzyskał w 2003. Pracuje na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, prowadzi badania nad seksualnością duchowieństwa rzymskokatolickiego."

 • kotmiki

  Oceniono 10 razy 0

  Co robił wasz Bóg panowie w czerni jak chrześcijanie z III Rzeszy zakładali Auschwitz, nie mówiąc o wojnach prowadzonych w jego imieniu (100,30 letnich itd. )
  Oto pytanie na środę dzisiejsza ?

 • mirekch60

  Oceniono 8 razy 0

  Panie powinny przejrzeć na oczy,że za całkowitym zakazem aborcji są nasi hierarchowie kościelni a rżną głupa.Kochane kobietki omijajcie kościoły szerokim łukiem im nie warto ufać.

 • olorintr

  Oceniono 14 razy 0

  Nie lękajcie się, nie ma zadnego zmartwychwstania, wniebowstąpienia, sądu ostatecznego i życia wiecznego amen. Gdyby było to wielebni by tak nie grzeszyli.

  TO TAKIE PROSTE ŻE AŻ KŁUJE W BOKU....

 • olorintr

  Oceniono 10 razy 0

  Abp Hoser wysnuł tezę, że szanse, aby gwałcona kobieta zaszła w ciążę są minimalne. Miałoby to wynikać ze stresu, który uniemożliwia poczęcie. Skoro nie istnieją ciążę z gwałtów, nie ma potrzeby, aby prawo dopuszczało aborcję z tego powodu. Proste prawda? A co na to ludzie, którzy mieli okazję trochę lepiej poznać funkcjonowanie narządów rozrodczych?
  Arcybiskup Henryk Hoser znalazł sposób na rozstrzygnięcie problemu ciąży z gwałtu. Podkreślił, że gwałt to bardzo bolesna sytuacja, po czym stwierdził, że ciąże po takim zajściu zdarzają się rzadko. Z przekonaniem wyjaśnił też, dlaczego tak się dzieje.

 • olorintr

  Oceniono 18 razy 0

  Dyrektor salezjańskiego domu dziecka został zatrzymany
  Jest podejrzany o wykorzystywanie seksualne wychowanków
  Ksiądz trafił do aresztu, grozi mu od 2 do 12 lat więzienia
  Dyrektorowi salezjańskiego domu dziecka w Częstochowie postawiono trzy zarzuty: dwa dotyczą przestępstw seksualnych, trzeci - naruszenia nietykalności cielesnej. Ofiarami są trzej wychowankowie placówki. Ks. Mirosław L. został aresztowany na trzy miesiące. Nie przyznaje się do winy. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, ksiądz może spędzić w więzieniu od 2 do 12 lat.

 • olorintr

  Oceniono 10 razy 0

  "Podjechaliśmy tam na rowerach. Wcześniej poszliśmy do majątkowej kuźni i okuliśmy pałki na końcu żelazem, aby lepiej było zabijać. Po godzinie czasu przyjechały z majątku Bzury dwie furmanki drabiniaste, na jednej furmance jechał Krygiel, a na drugiej Modzelewski Henryk. Gdy furmanki przyjechały pod dom, wypędziliśmy Żydówki z piwnicy i kazaliśmy im powsiadać na wóz. Zawieźliśmy je do boczkowskiego lasu, gdzie był wykopany okop. Tam kazaliśmy wszystkim Żydówkom porozbierać się do koszul i majtek. Zaczęliśmy prowadzać po jednej nad okop i tam zabijaliśmy pałkami. Tkacz zabił cztery Żydówki. Jeszcze przed zabiciem pięciu zgwałcili jedną Żydówkę. Po zgwałceniu Żydówki ja wziąłem pałkę drewnianą od Tkacza i sam osobiście zabiłem Żydówkę, uderzając ją pałką trzy razy w głowę, i wpadła do okopu. Z pomordowanych Żydówek otrzymałem pantofle i jedną sukienkę. Trzy dni później do sołtysa przyjechała niemiecka żandarmeria i na jej polecenie pokazałem miejsce mordu. Jeden żandarm zapytał mnie, czym my ich zabijali, ja powiedziałem, że pałkami. Po wypowiedzeniu moich słów zostałem uderzony przez żandarma niemieckiego gumą i powiedział mi, czemu z powrotem nie przyprowadziliście ich do getta. Następnie kazali lepiej zasypać... Myśmy wszyscy należeli do ENDECJI".

  Na podst.: Agnieszka Domanowska, "Polacy zabili pałkami 20 Żydówek w Bzurach. IPN wszczyna śledztwo", Gazeta Wyborcza, 6 marca 2012.

 • kotmiki

  Oceniono 22 razy 0

  Kościół w Polsce to najgorsze zło ,to siła szkodzącą Polsce i Polakom od wieków bredząc o jakimś Bogu

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 28 razy 0

  należy natychmiast zakończyć zabór watykański, trwający od 1050 lat i wypowiedzieć konkordat. inaczej nigdy w tym kraju nie będzie spokoju.
  precz z religiami!

 • marswitek

  Oceniono 18 razy 0

  Zobaczymy jak sie to odlozy na niedzielna tace?

 • Piotr Kolec

  Oceniono 26 razy 0

  Im lepszy komentarz, tym więcej minusów
  Bo mnóstwo na TOKu pisowskich nygusów…

 • getz54

  Oceniono 38 razy 0

  Jezeli zgodzimy się z twierdzeniem, ze kościół katolicki nie jest niczym innym niz homoseksualnym związkiem męzczyzn, to ta zgoda potwierdzi tylko istnienie sporu ksiądz/ kobieta, niczym złodziej/ policjant, pedofil/ dziecko, oszust/ uczciwy, prostak/ wykształcony, itd. Kler wywodzi się w większości z patologicznej biedoty wiejskich wielodzietnych rodzin z okolic Buga, Bieszczad. Tam gdzie psy na dobranoc d&pami szczekały, gdzie ojciec po pijanemu gwałcił swoje dziatki w chatce pod lasem. Złe nawyki, lęki z dzieciństwa, i pogarda dla kobiet jaką zywili ich ojcowie do swoich zon, córek, daje teraz swoje owoce w ich duszpasterskiej pracy. A zaniedbane, niedozywione, dziewczynki z tych rodzin, będące razem ze swoimi matkami ostatnim ogniwem w tym łańcuchu pokarmowym, równiez bite i gwałcone przez swoich ojców zasiliły szeregi sióstr zakonnych. Co one tam robiły ? To co umiały najlepiej, co wyniosły z domu, bicie i przemoc wobec słabszych i podległych w jakikolwiek sposób. Siostra Bernardetta od Boromeuszek jest tego przykładem. I to właśnie w kobietach cała nadzieja, bo one są matkami i zonami, bo cięzko pracują. Od nich zalezy czy poślą swoje dziecko na potępienie na lekcję katechezy, czy zmuszą je do wzięcia komuni św, czy poślą do zboczeńca do spowiedzi. Czy zabiorą rodzinę w niedzielę na mszę św. odprawianą przez skacowanego proboszcza, który jeszcze parę minut temu molestował za ołtarzem ministranta. Drogie panie, kościół katolicki od wieków ma was w głębokiej pogardzie, to te pasibrzuchy wam chcą zgotowac ten straszny los. Chcą was zmusic do opiekowania się nieuleczalnie chorym, upośledzonym umysłowo w stopniu znacznym dzieckiem, poczętym po gwałcie nałogowego alkoholika, jakiegoś Hosera albo Głodzia. Nie zgódzcie się na to. Nie lękajcie się, nie ma zadnego zmartwychwstania, wniebowstąpienia, sądu ostatecznego i zycia wiecznego amen. Gdyby było to wielebni by tak nie grzeszyli.

 • realistas

  Oceniono 1 raz -1

  Onan: (...) tracił z siebie nasienie na ziemię, aby nie wzbudził potomstwa bratu swemu. Biblia Tysiąclecia szczegół o wydalaniu przez Onana nasienia na ziemię zamieszcza w przypisach, a w tekście głównym podaje tylko, że unikał zapłodnienia. Ten sposób postępowania Onana nie podobał się Bogu, więc zgładził Onana. Ksiądz tu przedstawiony po prostu nie wie czego naucza. Zdjęcia są drastyczne: zbigniewstonoga.eu/2016/09/oto-ksiadz-takich-cierpia-ludzie-kosciol/

 • realizmforte2

  Oceniono 15 razy -1

  "Bóg jet wszędzie, a w kościołach GO najmniej " Tischner

 • jkk59slezsko

  Oceniono 15 razy -1

  Wstyd, czy oni czytali kiedykolwiek ze zrozumieniem Nowy Testament ? Bezmózgie nieroby, razem z rydzykiem stworzyli Kościół Nienawiści !!!

 • eski57

  Oceniono 15 razy -1

  Wyjątkowo ograniczeni i bezwzględni mówią przy aborcji o zabijaniu ! ZABIJAĆ można tylko coś , co żyje - życie ! Życie jest SAMODZIELNYM BYTEM ! Płód w rozwoju podejmuje samodzielne – samoistne życie PO urodzeniu – po ODCIĘCIU pępowiny !!
  Przed kilkoma laty , nieżywego noworodka nie ochrzczonego , NIE uważano za człowieka , z polecenia biskupów chowano na niepoświęconym miejscu cmentarza – jak złoczyńcę , samobójcę....
  Od paru lat , żeby podporządkować sobie rodzicielstwo , życie seksualne (środki anty..) i rodzinne , biskupi fakt poczęcia – płód – choć NIE ochrzczony , JUŻ teraz uznają za człowieka !!.. ?

 • olorintr

  Oceniono 19 razy -1

  • Dyrektor salezjańskiego domu dziecka został zatrzymany
  • Jest podejrzany o wykorzystywanie seksualne wychowanków
  • Ksiądz trafił do aresztu, grozi mu od 2 do 12 lat więzienia
  Dyrektorowi salezjańskiego domu dziecka w Częstochowie postawiono trzy zarzuty: dwa dotyczą przestępstw seksualnych, trzeci - naruszenia nietykalności cielesnej. Ofiarami są trzej wychowankowie placówki. Ks. Mirosław L. został aresztowany na trzy miesiące. Nie przyznaje się do winy. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, ksiądz może spędzić w więzieniu od 2 do 12 lat.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 29 razy -1

  Czym jest dla kraju nauka religii?
  Pokazywaniem Polakom figi
  Jest na religię miliard złociszy
  Choć polski budżet z wysiłku dyszy

  Brak na szpitale, nie ma na szkoły
  Ale miliardy są na kościoły
  Wielkie brzuszyska biskupi mają
  Więc teraz w dupę miliardy pchają

  A ty Polaku, ty nieboraku
  Masz przecież wiarę, to jest twój atut
  Uwierz, że skończy się bieda i nędza
  Gdy wypie...sz z ojczyzny księdza…

 • nopetopis

  Oceniono 4 razy -2

  Nie daje się w to uwierzyć... To chyba niemożliwe w XXI w. na tej planecie...

  Czytamy tutaj kleryk.com/:

  **Witamy Cię na stronie propagującej kastrowanie księży**
  Modlitwa o powołania, za powołanych i za kapłanów
  [...]
  Wybaw mnie od grzechu poprzez kastrację.
  [...]
  Chcę żyć wykastrowany [...]

  Cd. - czytamy tu kleryk.com/events.html:

  **Jestem człowiekiem - nic co ludzkie nie jest mi obce (Seneka Młodszy za Terencjuszem)**
  Księża są ludźmi tak samo jak każdy z nas, bywają słabi i podatni na pokusę. Także osoby spoza Kościoła bywają wrodzy i rzucają bezpodstawne oskarżenia wobec naszych Pasterzy. Do głównych zarzutów przedstawicieli cywilizacji śmierci należy:
  Oskarżanie księży o homoseksualizm, o to że kierują się do seminarium nie powołaniem a chęcią nawiązywania kontaktów homoseksualnych z innymi mężczyznami.
  Pomawianie księży o kierowanie się chęcią zysku a nie prawdziwym powołaniem.
  Oczernianie duszpasterzy jakoby stanowili zagrożenie dla dzieci, najmłodszych członków Kościoła, podparte *rzekomymi* przypadkami pedofilii w Kościele Amerykańskim.
  Potrzebne jest rozwiązanie eliminujące takie oskarżenia pod adresem naszego Kościoła. Potrzeba jest pewności, że jakakolwiek pokusa będzie uniemożliwiona a księża będą służyć tylko Kościołowi. *Musimy być przekonani, że księża nie będą porzucać Kościoła dla kobiet i założenia rodziny, a majątek parafii nie będzie trwoniony na spadki i roszczenia potomków*. Potrzeba nam pewności, że nikt nie będzie rzucał kalumni na nasz Kościół. Jesteśmy gotowi na *każde* wyrzeczenie [...].

  Cd. - czytamy tu kleryk.com/photos-page1.html:

  **Najprostsze rozwiązania sa najlepsze (William of Ockham)**
  Najbardziej oczywistym rozwiązaniem problemu Zła i Cywilizacji Śmierci dotykającej Kościół jest poddanie wszystkich sługów Kościoła usunięciu gonad męskich^. W gruncie rzeczy narządy te i tak im są niepotrzebne.
  [...]
  Dziś, zabieg ten jest bezbolesny i nie jest żadnym zagrożeniem dla życia czy zdrowia. Zabieg sprowadza się do prostego usunięcia jąder z moszny i może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. W ciągu godziny pacjent wkracza w nowe życie pozbywając się *cierpień* i *pokus* życia dotychczasowego. Od tej chwili ksiądz jest oddany całkowicie Kościołowi.
  Kastracja jest kapitalnym rozwiązaniem dla naszych Duszpasterzy. Momentalnie odpadają wszelkie pomówienia pod ich adresem. [...]
  Marzymy o takiej chwili, gdy papież i biskupi biorący udział w synodzie podejmują *decyzje o zastąpieniu celibatu kastracją*, i po kolei udają się na zabieg w Klinice Gemelli. To byłby najpiękniejszy dzień w dwutysiącletniej historii Kościoła.
  ---------------------------------
  ^) Gonada, gruczoł płciowy, gruczoł rozrodczy. Gonady żeńskie nazywane są jajnikami, a męskie – jądrami. Źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Gonada.

  Na samym dole strony jest Księga Gosci (users3.smartgb.com/g/g.php?a=s&i=g35-23108-2f)

  Czyt. także **Stowarzyszenie Żonatych Księży i Ich Rodzin** tutaj www.facebook.com/prezbiterpl oraz b. obszerny artykuł tutaj natemat.pl/25743,60-proc-ksiezy-jest-w-zwiazkach-z-kobietami-prof-baniak-autor-badania-prawdziwa-skala-jest-jeszcze-wieksza o wynikach badań prof. Józefa Baniaka (o nim samym tu pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Baniak) wraz z komentarzami.

 • leuciscus

  Oceniono 30 razy -2

  Pan Bóg nie mieszka w kościele. Tam dostatnio żyje sobie potomek kmiota zwany proboszczem. Drogie Panie, nadal chcecie mu bić pokłony i finansować jego zachcianki?

 • marudna.maruda

  Oceniono 28 razy -2

  Najbardziej upadlane kobiety nie odejdą od swoich garnków i małżeńskich obowiązków, bo "co sąsiedzi powiedzą". Molestowane przez samców żony, a nawet córki boją się, że nikt im nie uwierzy, skoro tenże samiec feretron nad księdzem nosi- znaczy, bogobojny i niewinny. Daleka droga do pokazania, że każda kobieta jest czymś wiecej niż dodatkiem do pana i władcy.

 • flemming

  Oceniono 21 razy -3

  Polskie kobiety sa religijnie poyebane. Największe dewoty to baby, oddaja ostatni grosz z emerytury na świętego ojca Rydzyka. Zamiast czarnego protestu na ulicach mogły zrobić czarny protest w kościołach - nie przyjść w niedzielę do kościoła i w ten sposób pokazać klechom swoją siłę. Ale gdzie tam, wrzeszczą na PiS, zapominają o PSL ! Wrzeszczą na polityków, ale do kościoła wala równo. A to kościół im ten los zgotował.

 • adamofsky

  Oceniono 46 razy -6

  Kosciół w Polsce nie straci. Opętani przez księży ludzie ciągle będą chrzcić swoje dzieci, wysyłać dzieci na lekcje religii, dawać na tacę, przyjmować koledę, urządzać pogrzeby z katabasem itd itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX