Protesty protestami, a PiS "przyparty do ściany przez proliferów zgodzi się na zakaz aborcji w przypadku wad płodu"

- Uważam, że na razie w PiS obowiązywać będzie taktyka "na przeczekanie", żeby utopić w komisji sejmowej projekt zaostrzający przepisy. I uciszyć aroganckie reakcje we własnych szeregach, które było słychać w słowach min. Waszczykowskiego - uważa Renata Grochal.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak oceniła Renata Grochal w "Poranku Radia TOK FM", sprawa zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej "wymknęła się PiS spod kontroli". A teraz "będzie coraz trudniej kontrolować" wydarzenia.

- Środowiska pro-life, którym Jarosław Kaczyński złożył bardzo poważne obietnice przed wyborami, jest bardzo zdeterminowane. I ma potężnego sojusznika w postaci części episkopatu. Głosowanie, ws. odrzucenia obywatelskiego projektu liberalizującego przepisy antyaborcyjne, pokazało, że posłowie bardziej się przestraszyli Kościoła niż prezesa - mówiła.

Zdaniem dziennikarki "Gazety Wyborczej", Prawo i Sprawiedliwość przyjmie teraz taktykę "na przeczekanie". Ale emocje towarzyszące sprawie przepisów antyaborcyjnych trudno będzie uspokoić.

- Uważam, że PiS przyparty do ściany przez tzw. proliferów może wyeliminować przepis pozwalający na aborcję ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu.

Podobny scenariusz przewiduje Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". Zdaniem dziennikarza, PiS przedstawi projekt ustawy zakazujący aborcji w przypadku zdiagnozowania u płodu zespołu Downa, jako kompromis.

- Politycy PiS od dawna zapowiadają też, że w żadnym ich projekcie nie będzie zapisu o karaniu kobiet. więc prawdopodobnie taki zapis znajdzie się w projekcie - ocenił Nizinkiewicz. Podkreślając, że duże zaostrzenie obowiązujących teraz przepisów, skończy się coraz liczniejszymi protestami kobiet.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
Protesty protestami, a PiS "przyparty do ściany przez proliferów zgodzi się na zakaz aborcji w przypadku wad płodu"
Zaloguj się
 • femma12

  Oceniono 3 razy 1

  Nagle aborcja stala sie jedynym tematem w mediach Agory. To nic nie da, bo panie aborcjonistki, skupione tylko na sobie lubią przeciez dobrze zjeść i sie pobawić. Ktos im musi dac na to pieniadze. Da im lewica z podatkow wszystkich? Da Soros? Wcale tego nie można jednak wykluczyć.

 • t.pimko

  Oceniono 3 razy -1

  Obrońcom życia, zwanym prolajferami, proponuję do rozważenia następującą tezę: Każde poczęcie dziecka jest morderstwem, ponieważ oznacza powołanie do życia nowego człowieka, a każdy człowiek jest śmiertelny.

 • endrju1521

  Oceniono 14 razy -2

  Taka ustawa byłaby niezgodna z konstytucją ! ! ! !

  Jest niezgodna z art. 40. konstytucji !

  "Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu

  traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych."

  Ponad pół roku życia z świadomością, że zamiast wymarzonego

  i oczekiwanego zdrowego dziecka,

  zmuszonym jest się do rodzenia zakalca genetycznego lub potworka,

  dla normalnej, zdrowej emocjonalnie i psychicznie kobiety,

  na pewno jest torturą oraz poniżającym, okrutnym i nieludzkim traktowaniem !

 • chri-s48

  Oceniono 6 razy -4

  Więc niech PiS razem z pro-liferami zajmie się opieką nad produkcją debili na szeroką skalę.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 4 razy -4

  W Zjednoczonych Emiratach Arabskich powołano ministerstwo szczęścia...... A my namiętnie tworzymy ministerstwo rozpamiętywania klęsk i pielęgnowania traumy narodowej......... PO ch.. to komu potrzebne?

 • alik444

  Oceniono 12 razy -8

  "Reforma" antyaborcyjna doprowadzi w efekcie do dalszego zmniejszenia się dzietności wśród "wykształciuchów". Rozmnażać się będąj jedynie fanatyczne mohery i patologia. Nastąpi dalsza pauperyzacja społeczeństwa i pogorszenie jego struktury. Tzw. inteligencja będzie zanikać i nawet namiastki elit nie znajdzie się w przyszłej Wolsce. No chyba, że osobnicy typu senator Kogut czy zwana profesorem niejaka Pawłowicz wyznaczą nowe standardy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX