"Wrócił 'stary' Kaczyński: szeregowy poseł, który doskonale wie, co zrobi prokuratura" - Grochal o insynuacjach nt. Tuska

- Nie wykluczam, że Polska może się skompromitować, jeżdżąc po stolicach Europy i namawiając, by nie głosować na Tuska. A oni tak może zostać wybrany na drugą kadencję. Bo liderzy europejscy będą chcieli wyrazić swoją niezgodę na to, co się dzieje w Polsce - mówiła w TOK FM Renata Grochal. Dziennikarka "GW" podkreśliła, że "Kaczyński jest w toksycznej relacji z Tuskiem, od kiedy przegrał z nim debatę przedwyborczą".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jarosław Kaczyński unika wypowiedzi na temat protestów społecznych. Znacznie więcej uwagi poświęca nieobecnemu w kraju Donaldowi Tuskowi. Jak stwierdził w wywiadzie dla dziennika 'Polska The Times", "wyobraża sobie", że rządnie poprze kandydatury Tuska, na drugą kadencję na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Zasugerował też, że były premier może usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

- Może Zbigniew Ziobro mu powiedział... Kiedyś były takie narady - komentowała w TOK FM Dominika Wielowieyska.

- Widać, że wrócił "stary" Jarosław Kaczyński, czyli polityk, który mimo że jest szeregowym posłem, to doskonale wie co zrobi prokuratura i insynuuje. Mnie się takie zachowanie bardzo nie podoba. Bo jeżeli rzeczywiście są jakieś zarzuty wobec Donalda Tuska, to karty na stół - uważa Renata Grochal.

Dziennikarka nie ma wątpliwości, że prezes PiS "kieruje się osobistą niechęcią do Donalda Tuska". - Zwróćmy uwagę, że Kaczyński nie krytykuje obecnego szefa PO Grzegorza Schetyny. Dla niego punktem odniesienia ciągle jest Tusk.

Grochal nie wyklucza, że atak na Tuska może skończyć się międzynarodową kompromitacją Polski. Bo przedstawiciele rządu mogą namawiać przywódców państw UE, by nie popierali kandydatury Tuska, a były polski premier i tak może zostać wybrany na drugą kadencję. - Bo w ten sposób liderzy europejscy będą chcieli wyrazić swoją niezgodę na to, co dzieje się w Polsce - stwierdziła dziennikarka "GW".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (155)
"Wrócił 'stary' Kaczyński: szeregowy poseł, który doskonale wie, co zrobi prokuratura" - Grochal o insynuacjach nt. Tuska
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 38 razy 26

  Wrocil jedyny wiarygodny polityk w Polsce i podobnie jak w przypadku podwyzek dla erki ostro zainterweniowal. Geniusz wyczucia nastroju politycznego zatrzymal szalenstwo skrajnie prawicowych srodowisk. Polska nie moze sobie pozwolic na powrot tego co bylo przez 25 lat i poki Pan Panie prezesie kontroluje jestem spokojny o stan naszej rodzacej sie bolach republiki. Jeszcze raa wielki szacun

 • krzysio333

  Oceniono 110 razy 24

  No i załatwił wszystkich. Już przez godzinę np Wybiórcza nie wie jak zareagować na odrzucenie przez PIS w komisji, najbardziej restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej.

 • Michal Xinski

  Oceniono 78 razy 22

  Jak się nazywała ta sierota z PO co mówiła: "Idziemy po Was!". Hi hi hi.
  Nieoczekiwana zamiana ról. A smród strachu rozchodzi się po całej Polsce. PO, GW i TVN chyba tylko nie "kwestowali" u Innuitów i pingwinów.

 • czarnyminio

  Oceniono 28 razy 22

  Kieszonkowy,komiczny dyktatorek o destrukcyjnym,archaicznym widzeniu świata.

 • lovi333

  Oceniono 8 razy 6

  ten kieszonkowy pan poseł dzisiaj wie wszystko , a 13 - 12 - 1981 główny opozycjonista nie wiedział że jest STAN WOJENNY!

 • kawabis

  Oceniono 32 razy 4

  Szeregowy poseł, hm? i z szeregowym posłem prosi się o debatę Prezydent Europy?

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 58 razy 4

  Przeciez Unia stoi na glowie, wiec nie zdziwie sie ze Tuska beda wozic w lektyce.W sumie to co zrobi Unia, jest bez znaczenia.Unia to trup, tylko biurokraci bawia sie w destabilizacje, ktora przedluza ich byt(czyt. gruba kasa)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX