"Nie rozumiem opozycji. Walczą o elektorat, a powinni walczyć o Polskę. Razem. PiS łamie demokrację, trzeba zrobić przedwczesne wybory"

Józef Pinior uważa, że opozycja jest bierna. - Ja na miejscu przywódców opozycji prowadziłbym kampanię referendalną na rzecz przyspieszonych wyborów. Czy opozycja jest gotowa? Musi być! Jak nie jest, to po co opozycja?! - dziwił się w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Józefa Piniora porozumienie ponad podziałami Nowoczesnej i PO jest niemożliwe. - Partia Petru powstała w opozycji do Platformy - mówił w Poranku Radia TOK FM były senator PO, działacz opozycji demokratycznej w czasie PRL.

- Jeśli opozycja ma przeciwstawić się intelektualnie, duchowo, politycznie PiS, to musi pokazać, że jest połączona strategicznie. Teraz jest. Przywódcy nie mają jeszcze lepszego pomysłu. Przecież to się powinno stać, w kontekście masowych protestów, które mamy w Polsce. Ja tego nie rozumiem, dlaczego przywódcy partii opozycyjnych nie są w stanie wydać jednego strategicznego oświadczenia, że łączy ich to czy tamto - dziwił się Pinior w TOK FM.

- Słabością polskiej opozycji jest to, że ona jest apolityczna, boi się polityki, jest do niej zniechęcona. Polityka odbywa się w parlamencie. Jeśli chcemy pomóc kobietom w Polsce, to musimy to zrobić w parlamencie - ocenił. - Ja na miejscu przywódców opozycji prowadziłbym kampanię referendalną na rzecz przyspieszonych wyborów. Czy opozycja jest gotowa? Musi być! Jak nie jest, to po co opozycja?! - mówił Pinior. Jego zdaniem opozycja nie jest w stanie przeciwstawić się PiS. - Trzeba o tym mówić, że władza złamała demokrację w tym sensie, że łamie infrastrukturę liberalną polskiej demokracji. I to można przerwać tylko wzywając do przedterminowych wyborów, co nie znaczy, że one się odbędą. Ale wokół tego należy mobilizować społeczeństwo - powiedział Pinior.

Dodał, że "nie ma wątpliwości", że w następnej kadencji Sejmu będzie w nim lewica, czyli partia Razem.Na temat aborcji przeczytasz też w książce "Pro. Odzyskajmy prawo do aborcji" >>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (120)
"Nie rozumiem opozycji. Walczą o elektorat, a powinni walczyć o Polskę. Razem. PiS łamie demokrację, trzeba zrobić przedwczesne wybory"
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 20 razy 20

  Czy tytuły artykułoów w TOKFM redaguje zawsze ta sama natchniona osoba po nowej maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym? Określenie "przedwczesne wybory" jest urocze.

 • pedromatero

  Oceniono 31 razy 15

  Witaj "głupiutki" moderatorze, czy zacięła ci się maszynka, przy moim nicku, że zablokowałeś mi możliwość oceny wypowiedzi?! Czy może jeszcze się nie obudziłeś :-)

 • ze_swiata

  Oceniono 22 razy 14

  Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" w sierpniu spadła o 13,49 proc. rdr

 • mietekkowalski

  Oceniono 44 razy 12

  Wczoraj opozycja udowodniła, że mało obchodzą ją sprawy kobiet. Liczy się nawalanka, punkty wyborcze, dla jednych powrót do władzy, dla drugich pierwsze koryto w życiu... Chyba wypada podziękować PiSowi za zdemaskowanie tej szopki:)

 • szpung

  Oceniono 38 razy 10

  Slaboscia tego Pana w stroju pajaca oraz opozycji jest to iz jest bezideowa, poza dochodowa nedza, zerem socjalu, wiecznymi cieciami polaczonymi z deficytami zsylka kolejnych pokolen na emigracje i sluzalczosci wobec obcego suwerena i kapitalu, i tymi ich wiecznymi zebrami, korupcji w imie wolnosci elyt, demokracja liberalna nie ma nic do zaoferowania 65% spoleczenstwa, zatem zegnajcie na zawsze historia zapomni o styropianowym panstwie szybciej niz wam sie wydaje.

 • dryl1

  Oceniono 36 razy 10

  Może jeszcze Józio powie kto zamiast PIS. Bo jeżeli Wałęsa to chyba nie tylko ja ale i 99,99999% Polaków jest przeciw. Petru, co najmniej żałosny. PO już pokazała. Może Razem ,ale też musi trochę okrzepnąć. No chyba, że Józio wraz z Frasyniukiem pcha się do kasy, przepraszam władzy.. Ale to też nie moja bajka.

 • jnd

  Oceniono 13 razy 9

  nawolywanie do wczesniejszych wyborow bez istotnego powodu, to powazne naruszenie zasad demokracji i czasami konczy sie wojna domowa
  gnojki z po i nowoczesnej powinni o tym pamietac, tym bardziej ze mamy jeszcze po czesci sowiecka demokracje, bo system prawny to sowiecki totalitarny system prawny

 • 1stanczyk

  Oceniono 23 razy 9

  "Słabością polskiej opozycji jest to, że ona jest apolityczna, boi się polityki, jest do niej zniechęcona."

  To nie jest słabość obecnej opozycji.

  To jest słabość wyłonionego przy okrągłym stole koniunkturalnego bo zdominowanego przez nomenklaturowych, chowanych na sowieckich wzorcach, kunktatorskiego "politycznego" bezideowego establishmentu w naszym kraju.

  Na jego od lat, od dziesiecioleci, całkowicie nieczytelnym tle PiS wyróżnia się swoim być może trudnym do zaakceptowania, być może szkodliwym dla przyszlosci naszego kraju ale jasnym programem politycznym opartym po części na przegranej przez naszych przodków tradycji, po części na twardej nie wchodzącej w żadne towarzyskie alianse opozycji, wobec sprzedajnego kunktatorskiego koniunkturalizmu naszego wyłonionego przy okrągłym stole establishmentu.

  Okrągłostołowego establishmentu szybko i skutecznie zdominowanego przez, sprzedajnych sowietom w PRL-u , karierowiczowskich bezideowych i jak się na dodatek okazało zlodziejskich kolaborantów skrywających się za, jak się okazało fałszywym "patriotycznym" parawanem "konieczności dziejowej" .

  "Konieczności dziejowej" w PRL-u przeliczanej na przypisane nomenklaturze przywileje a w już odzyskanym suwerennym kraju na nieomal nieograniczone i w pełni i bez żadnych ideowych "lewicowych" zahamowań wykorzystywane możliwości szabrownictwa naszego wspólnego PRL-owskiego dorobku.

  I jeśli ktoś "myślał", ze to wszystko, z pomocą unijnej "bezzwrotnej" kroplówki niewinnie i bez żadnych problemów przejdzie do przeszłości to był, to musiał być po prostu "niespełna rozumu".

 • mariuszdd

  Oceniono 45 razy 9

  Mozna by zorganizowac referendum czy spalic GW ;)
  Czyli jiłopy z GW zastanówcie sie nad referendami bo efekty moga byc zaskakujące

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX