"To wygrana bitwa, ale nie wojna. Nie składamy parasoli, bo kolejny projekt zakazujący aborcji, to tylko kwestia czasu"

- PiS jest w totalnym chaosie - tak Anna Dryjańska komentowała w TOK FM wyniki głosowania ws. zakazu aborcji. Wystarczyły niespełna dwa tygodnie, by partia rządząca zmieniła front nie tylko w sprawie aborcji ale także in vitro.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas dzisiejszego głosowania tylko 32 posłów Prawa i Sprawiedliwości nie chciało, by projekt "Stop aborcji" został odrzucony.

Anna Dryjańska, socjolożka i feministka, jest zadowolona z tego co wydarzyło się w Sejmie. Jak mówiła w TOK FM, przygotowana przez Ordo Iuris ustawa to "projekt nieludzki i antykobiecy".

Jednak zmiana frontu nie oznacza, że PiS do zakazu aborcji nie będzie wracać. Już mówi się o projekcie zakazującym aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

- To taktyka salami, w stronę totalnego zakazu aborcji. Za trzy lata okaże się, że rodzić mają kobiety zgwałcone. A za pięć lat, że urodzić muszą te, które w wyniku porodu mogą np. oślepnąć.

Dlatego zdaniem Dryjańskiej, uczestniczki i uczestniczki Czarnego Protestu oraz wszyscy sympatycy akcji nie mogą przestać działać. - Nie składamy parasoli, takie hasło pojawia się już w internecie. Mówimy sobie: nie bądźmy frajerkami - nie możemy wpaść w letarg, bo kolejny projekt zakazujący aborcji to tylko kwestia czasu.

Premier obiecuje

Podczas debaty w sprawie ustawy "Stop Aborcji" premier Szydło przedstawiła "trzy zobowiązania rządu w sprawie ochrony życia". Obiecała pomoc m.in. dla kobiet, które zdecydują się "donosić ciążę w najtrudniejszych sytuacjach". Projekt ustawy w tej sprawie ma pojawić się w Sejmie do końca października.

- Jestem za wszelką pomocą dla kobiet, które zdecydują się na utrzymanie ciąży. Ale trzeba patrzeć PiS na ręce, czy ta pomoc zaoferowana przez państwo, nie będzie do tego, żeby zniechęcać kobiety do skorzystania z prawa które mają, przerwać powikłaną ciążę - komentowała Anna Dryjańska w "Popołudniu Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
"To wygrana bitwa, ale nie wojna. Nie składamy parasoli, bo kolejny projekt zakazujący aborcji, to tylko kwestia czasu"
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 5 razy 5

  Jasne! Teraz protestujcie co tydzień np. w czwartki. Na wszelki wypadek. A potem napiszcie sobie statut, i powołajcie zarząd, a zarząd się pokłóci.... W ten sposób urwiecie łeb jakiejkolwiek inicjatywie społecznej w przyszłości.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 15 razy 5

  Chcę, żeby kobiety się skrobały i dlatego bedę głosował na lewicę w nastepnych wyborach. Macie to jak w banku.

 • brian1234

  Oceniono 13 razy 3

  Wiadomo, że chodzi o powszechną aborcję i zarobki dla klinik aborcyjnych, eutanazję i zarobki dla instytutów oraz homomałżeństwa. Jeśli większość Polek chce z tego korzystać, to będziemy to mieli. A myślę, że kobiety, jak to kobiety chcą naśladować swoje kolezanki z Zachodu

 • femma12

  Oceniono 15 razy 3

  Oczywiście po zmianie władzy państwo będzie zachęcać kobiety do przerywania ciąży.

 • viva.pl

  Oceniono 7 razy 1

  Kobietki bierzcie te parasole i to szybko i brońcie swoje narodzone już dzieci..Pomóżcie nauczycielom, bo oni najlepiej zdają sobie sprawę , że PiS szykując rewolucję w szkolnictwie postawiło sobie cel wychowania następców dzisiejszych posłów. Takie polskie BMW. Bierny , mierny ale wierny. Brońcie zdrowia naszych rodzin, obiektywizmu w sądach, wolnej kultury.Roboty jest do diabła, ale my polskie kobiety, zawsze musiałyśmy być twarde. Bierzcie pod te parasole swoich mężczyzn i nie pozwólcie rujnować przyszłości waszych najbliższych. Za chwilę może być za późno.

 • eski57

  Oceniono 2 razy 0

  … „o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka” - jak można występować o prawo wobec czegoś , czego NIE ma ? Poczęty został płód ludzki , który w wyniku postępującego rozwoju rodzi się i po odcięciu pępowiny płód podejmuje samodzielne życie jako dziecko - ŻYCIE jest samodzielnym BYTEM ! Wbrew pojęciom fanatyków religijnych , aborcja NIE jest zabijaniem , ( bo nie ma życia , jest rozwój) , a przerwaniem rozwoju płodu , o którym decyzje powinna podejmować kobieta w porozumieniu z lekarzem !
  Czy płód występuje jako osoba prawna np. w prawie majątkowym , spadkowym ..?
  Nie przes ą dzam , ale nagłaśniana ostatnio troska o noworodki zniekształcone jest chyba skutkiem nacisków LOBY hospicjów dziecięcych , które mają świadomość , że matki – rodziny takich dzieci nie będą marnować życia ich opieką i będą oddawać ... , a dla prowadzących takie hospicja , to dobry interes, tym bardziej , że premier zadeklarowała pomoc finansową !........
  Czy myślicie , albo wierzycie , że prawników tej …........ , albo biskupów , serce boli z myśli , że gdzieś tam … na północy Polski ktoś dokona przerwania rozwoju płodu ? …......
  Trzeba zakazać upubliczniania fałszywych obrazów z aborcji i chronić przed tymi „widokami” dzieci i młodzież na których mogą ONE robić nieuzasadnione wrażenia !

 • maura4

  Oceniono 10 razy 0

  Już wpłynął następny projekt obywatelski. Ten może przejść, bo nie przewiduje kar dla kobiet. Pewnie są kary więzienia dla lekarzy i wszystkich innych, którzy kobiecie pomogą.

 • eski57

  Oceniono 1 raz -1

  - ŻEBY nie kojarzono aborcji z zabijaniem , proponuję słowo aborcja zastąpić ; PRZERWANIE ROZWOJU PŁODU ! ?

 • zdzisek1949

  Oceniono 3 razy -1

  Bezpłatnie wyskrobię cipę dziewczynie, kobiecie, która zaszła w ciążę z gejem
  ale gdy była posuwana w kiszkę stolcową.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX