Komorowska emocjonalnie: Trudno powiedzieć cokolwiek w czasie przeszłym... Będzie żył Andrzej w nas

- Był dla nas człowiekiem, do którego można było się odnosić, jak się nie wiedziało co - mówiła o zmarłym Maja Komorowska. - Kiedy się działo coś trudnego, nawet w innej dziedzinie, można było zadzwonić do Andrzeja - zaznaczyła w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Trudno powiedzieć cokolwiek w czasie przeszłym - powiedziała Maja Komorowska w Poranku Radia TOK FM. - Andrzej Wajda to wielki artysta, który towarzyszył historii Polski - zaznaczyła aktorka.

Artystka nie potrafiła ukryć smutku. - Przepraszam, że mówię nieskładnie, ale od nocy, kiedy dostałam tę wiadomość, nie można o niczym innym myśleć - tłumaczyła.

- Był dla nas człowiekiem, do którego można było się odnosić, jak się nie wiedziało co... Kiedy się działo coś trudnego, nawet w innej dziedzinie, można było zadzwonić do Andrzeja - mówiła Komorowska. - Dla wszystkich, którzy z nim pracowaliśmy, on będzie żył w naszej pamięci - dodała.- Był człowiekiem odważnym, wiemy, ilu ludzi mówiło o nim niedobrze, próbowało niszczyć - podkreślała aktorka. - Andrzej umiał być mocny. I miał wspaniałą towarzyszkę, Krysię Zachwatowicz, która razem z nim to wszystko ciągnęła - dodała. - Będzie żył Andrzej w nas - zakończyła Komorowska.

Jeden z najsłynniejszych polskich reżyserów zmarł w niedzielę wieczorem. Kilka miesięcy temu Wajda ukończył swój ostatni film, "Powidoki", które zostały ogłoszone polskim kandydatem do Oscara. Niestety nie doczekał oficjalnej premiery zaplanowanej na styczeń. Andrzej Wajda miał 90 lat.

O wielkich filmach, wielkiej polityce i codziennym życiu Andrzeja Wajdy przeczytasz w jego biografii >>DOSTĘP PREMIUM