Żalek nie rozumie aborcji uszkodzonych płodów. "Każda matka wie, że jej dziecko umrze. Tak jest każdy z nas umiera"

Wiceszef klubu PiS zapowiada zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych. Jacek Żalek uważa, że prawo nie może pozwalać na aborcję w przypadkach ciężkich wad płodu. - Jeżeli ciąża nie rzutuje na stan zdrowia kobiety, to czym szkodzi. że zostanie rozwiązana w sposób naturalny? Poza tym, że zwalnia kobietę z odpowiedzialności za zabicie dziecka - mówił w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dla posła Żalka od aborcji "bardziej humanitarny jest ubój rytualny". Gość "Poranka Radia TOK FM" nie zrezygnował z epatowania szczegółowymi opisami zabiegów dokonywanych - jak stwierdził - "na żywca". Nie zabrakło mocnych słów pod adresem tych, którzy mają inne poglądy oraz szokujących porównań. Zdaniem posła aborcję porównać można np. do... zabijania szczeniąt łopatą. - To jest idealne porównanie - stwierdził.

Każdy przecież kiedyś umrze...

Jacek Żalek strachu kobiet, których dziecko ma ciężkie wady genetyczne, nie rozumie. Bo jak stwierdził: "Każda matka wie, że jej dziecko umrze. Tak jest każdy z nas umiera".

- Możemy zabić dziecko w sposób okrutny, albo poczekać aż umrze w sposób naturalny - stwierdził. Wiceszef klubu parlamentarnego PiS nie reagował na pytania gospodarza "Poranka Radia TOK FM".

Kto ma prawo decydować za innych ludzi?

- Jestem przeszczęśliwym ojcem trójki dzieci. Zadaję sobie pytanie, czy mógłbym decydować za innych ludzi? Za matkę, która wie, że urodzi dziecko które umrze? Kim ja jestem, żeby powiedzieć jej, co ma zrobić? - pytał Kraśko.

W odpowiedzi usłyszał od posła Żalka o "zwyrodnialcach", "barbarzyństwie" i tym, że "gwałcimy własną konstytucję".

- Jest zapis konstytucyjny mówiący o równości, o prawie do życia. A my wprowadzając do ustawy antyaborcyjnej przesłankę eugeniczną, mówimy, że niepełnosprawni nie mają takich samych praw. Patrząc z punktu widzenia logiki formalno-prawnej to zwykle dyskryminacja. My gwałcimy własną konstytucję -stwierdził.

Większość mężczyzn porzuca niepełnosprawne dzieci? A Żalek o PO

- Czy pana nie boli, że ośmiu na 10 mężczyzn, takie są statystyki, porzucają dzieci, które są niepełnosprawne? Gdzie wtedy jesteśmy? A tak bronimy praw tych dzieci na etapie ciąży, a co potem? - drążył Piotr Krasko.

Odpowiedzią posła Żalka był polityczny atak. - Pan pamięta, jak skandalicznie byli traktowani rodzice dzieci niepełnosprawnych protestujący w Sejmie? Byli wyrzucani z Sejmu - wspomniał poseł o prostestach.

Jak stwierdził polityk, rząd Beaty Szydło szykuje konkretne rozwiązania dotyczące pomocy dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci. A kolejnym krokiem, zapowiedział, będzie wykreślenie z ustawy antyaborcyjnej przepisu pozwalającego na aborcję w przypadku wad genetycznych płodu.

Walka o aborcję

Po serii protestów i sejmowej awanturze jednak wycofano się z prac nad projektem fundamentalistów zakazujących aborcji. PiS zapowiedziało swój projekt zaostrzający prawo regulujące przerywanie ciąży.

Na temat aborcji przeczytasz też w książce: "Pro. Odzyskajmy prawo do aborcji" >>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (190)
Żalek nie rozumie aborcji uszkodzonych płodów. "Każda matka wie, że jej dziecko umrze. Tak jest każdy z nas umiera"
Zaloguj się
 • grzmik012

  Oceniono 52 razy 24

  Jakby nie kombinować semantycznie i logicznie, płód ludzki, co najmniej od etapu zarodka, jest dzieckiem poczętym, czyli człowiekiem.

 • 1kom1

  Oceniono 64 razy 24

  niestety ale logicznie to Żalek ma rację mówiąc że wprowadzając do ustawy antyaborcyjnej przesłankę eugeniczną, mówimy, że niepełnosprawni nie mają takich samych praw ... a argument o uciekających mężczyznach i innych problemach związanych z urodzeniem np. mongoloidalnego dziecka jest nietrafny ponieważ można by równie dobrze powiedzieć że skoro kogoś nie możemy wyleczyć to go uśmierćmy, jak w Holandii, nawiasem mówiąc byłbym za ..., trzeba skończyć dyskusję na tym poziomie, trzeba powiedzieć że tak, kto nie chce mieć kalekiego dziecka może je usunąć i koniec, ew. poprzeć wnioskiem o referendum

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 29 razy 23

  Ten Żalek w swych światłych porównaniach i paralelach koniecznie chce przeskoczyć Goebbelsa i wygląda na to, że odnosi sukces.
  Chapeau bas!

 • gazeta-sorosa

  Oceniono 16 razy 14

  'Poseł Żalek zapowiada zaostrzenie przepisów o aborcji' choć między Bogiem a prawdą jest tak ważną postacią, iż sam z siebie może co najwyżej zaostrzyć ołówek.
  Najwyraźniej coś jest do ukrycia, skoro wysyłają jako harcowników takie Żalki, więc żal dupę ściska.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 48 razy 4

  Ogladajac ten dialog widze tych obu panow ktorzy by sie mogli odnalezc w zwiazku homoseksualnym jako partnerzy.
  Wypisz wymaluj parka nowoczesnych KODomitow...
  Po co wiec im zony?

 • rozterka47

  Oceniono 8 razy 2

  "- Możemy zabić dziecko w sposób okrutny, albo poczekać aż umrze w sposób naturalny - stwierdził "

  Zmuszanie prowadzenie ciąży zmutowane i zmuszanie kobiety do urodzenie dziecka z wadą letalną , która powoduje naturalna śmierć w cierpieniu jest mniej okrutne niż uśpienie uszkodzonego zarodka czy płodu ?
  Powiedzialabym ,że jest znacznie bardziej okrutne.

 • dziobak_w_kolczatce

  Oceniono 14 razy 2

  "Jest zapis konstytucyjny mówiący o równości, o prawie do życia. A my wprowadzając do ustawy antyaborcyjnej przesłankę eugeniczną, mówimy, że niepełnosprawni nie mają takich samych praw".
  Szanowny Żalku. Pomóż mi załatwić rentę ciężko chorej młodej kobiecie, która zostaje bez środków do życia. Po dziesięciu latach pracy za psie pieniądze (bo niepełnosprawna), kilkunastu latach postępującej, nieuleczalnej choroby (SM) i dwóch latach walki z ZUSem przytrafiło się jej zapalenie mózgu. W jednej chwili straciła dach nad głową (wynajęte mieszkanie), pracę (minimalna krajowa, praca zdalna), zdolność do samodzielnego życia. Trafiła do domu pomocy społecznej. Nie jest w stanie sama trafić do kibla, nosi pampersy, nie rozpoznaje swoich rzeczy, nie pamięta, co było 5 minut temu, tym bardziej nie pamięta, że w ogóle walczy w sądzie z ZUSem. Zostaje bez środków do życia. Bez żadnej pomocy ze strony rodziny. Dzisiaj usłyszała od biegłego lekarza wyznaczonego przez sąd, że skoro potrafi odezwać się inteligentnie (potrafi), to jej odpowiedzi "nie pamiętam" (tak, ma kompletnie zdewastowaną pamięć) na każde poprzednie pytanie o przebieg choroby... - uwaga - "STWARZAJĄ WRAŻENIE SYMULACJI". Tak... I pewnie siedzi w domu starców i sika w gacie, bo lubi takie symulacje.
  Szanowny Żalku. Bardzo cię interesuje życie poczęte do momentu narodzin. Wszystkich "prolajfersów" interesuje ono tak obsesyjnie, że znika im z oczu fakt, że kobieta to nie inkubator i nie jest mniej ważna od zarodka. Ale to, co potem robi to państwo ludziom chorym i niepełnosprawnym, którzy już mają pecha żyć, to, co robią urzędnicy tego państwa, jego instytucje, jego orzecznicy ZUSu, jego sądy, jego biegli "lekarze" (oni się nadają tylko w cudzysłów) - to JEST eugenika. To JEST eutanazja. To JEST walka Polski przeciwko obywatelom tego chorego kraju, upokarzająca, ciężka, niszcząca walka, która sprawia, że i ci ludzie, i ich bliscy zadają sobie pytanie - może lepiej, gdyby umarł/a?
  W Polsce jest o niebo łatwiej posprzątać po zmarłym i załatwić pogrzeb, niż żyć z chorobą. Polska to jest kraj ANTYLUDZKI. Jeśli tego nie widzisz, to jesteś kolejnym świeto*ebliwym hipokrytą i niczym więcej. NICZYM WIĘCEJ.

 • jinx-1

  Oceniono 30 razy 2

  Pomijając jego sadyzm, ten facet kłamie i manipuluje. Po pierwsze - w przypadku niektórych wad, urodzenie i śmierć krótko po porodzie jest dla dziecka o wiele większym cierpieniem, niż aborcja na wcześniejszym etapie ciąży. Wypowiadali się na ten temat lekarze np. z Niemiec: można podać narkozę, wtedy płód zasypia razem z matką, ewentualnie jego cierpienie jest nie większe, niż w czasie naturalnego porodu. Po drugie: manipulacją językową jest używanie określenia człowiek niepełnosprawny. Słysząc określenie "niepełnosprawny" widzimy osobę na wózku, albo inne tego typu schorzenie. To nie ma nic wspólnego z wadą, polegającą na nie wykształceniu się szczęki, a w konsekwencji płuc, gdzie dziecko dusi się po porodzie. Nie mylmy pojęć. Ten sadysta może sobie gadać, bo nigdy nie poniesie konsekwencji swoich słów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX