Wielowieyska ma kandydata na następcę Kaczyńskiego: Bezwzględnie lojalny i wierny, organizuje prezesowi wakacje

- Antoni Macierewicz nie ma szans na bycie liderem PiS - oceniła Dominika Wielowieyska w TOK FM. Choć szef MON zajmuje wyjątkową pozycję w partii. I ma wpływy o jakich większość może pomarzyć. Zdaniem dziennikarki, największe szanse na zostanie następcą Jarosława Kaczyńskiego ma polityk, którego nie ma w rządzie Beaty Szydło.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"W PiS nie ma drugiego polityka, którego tyle uchodziłoby na sucho. To się nie zmieni, bo Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz wzajemnie trzymają się w szachu" - pisze w "Newsweeku" Michał Krzymowski.

Dominika Wielowieyska zgadza się, że szef MON zajmuje w partii pozycję wyjątkową. Ale według gospodyni "Poranka Radia TOK FM", Macierewicz nie ma szansy na zajęcie miejsca Jarosława Kaczyńskiego.

Dominika Wielowieyska stawia na Joachima Brudzińskiego. - Widać, że prezentuje bezwzględną lojalność i wierność Kaczyńskiemu. Na razie się schował, nie aspirował chyba do stanowisk rządowych. Ale pamiętam, że to Joachim Brudziński organizował prezesowi wakacje. To wydaje się symptomatyczne.

Po wygranych przez PiS wyborach, w październiku 2015 roku, Joachim Brudziński został wicemarszałkiem Sejmu.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM