Bohater serii negatywnych materiałów "Wiadomości" ujawnia prawdę o swoich "powiązaniach" z red. Wróblem

- Jestem zdumiony, że kiedy tak wiele ważnych rzeczy dzieje się na świecie, media publiczne poświęcają tyle uwagi organizacjom pozarządowym. Na razie próbujemy zobaczyć, z jakiego powodu ten "pancernik" strzela - mówił w TOK FM Jakub Wygnański. Współtwórca polskiego trzeciego sektora jest jednym z bohaterów serii oskarżycielskich materiałów "Wiadomości".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziennikarze śledczy z telewizji publicznej kilkukrotnie już informowali o powiązaniach między Wygnańskim a - między innymi - córką prezesa TK Różą Rzeplińską i Zofią Komorowską, córka byłego prezydenta.

- Nie śledziłem "Wiadomości", tak uważnie jak powinienem, ale jak rozumiem główny zarzut polega na tym, że wszyscy się znają, bo wywodzą się z jednego środowiska. Dodam - ze środowiska "ożenionego" z komuną. To że w takiej atmosferze ręką rękę myje, to zawsze do tego samego wiaderka się mleko wleje - komentował Jan Wróbel.

- Gdyby tak na to spojrzeć, że wszyscy się znają, to... No to musimy to ujawnić! Redaktor Wróbel uczył moją żonę. A moja teściowa pracowała z nim w jednej szkole społecznej - "ujawnił" Wygnański.

Żeby już wszystko było jasne, Jan Wróbel obwieścił, że w jednej szkole uczył razem z... Wandą Nowicką.

"Jestem dumny, że znam tych ludzi!"

Zdaniem Jakuba Wygańskiego, seria materiałów poświęconym organizacjom pozarządowych przygotowanych przez telewizje publiczną, to przeprowadzony w s]obrzydliwy sposób atak na dzieci polityków. - A czym powinny się zajmować dzieci polityków, jeśli nie służbą publiczną - pytał retorycznie.

- Przypomniałem sobie to trudne dla nas zdarzenia z 10 kwietnia 2010 roku... I dla zwolenników prostych wyjaśnień, spieszę poinformować, że to Róża Rzeplińska ze stowarzyszenia harcerskiego była tą, która zadzwoniła do innych organizacji. Żeby powiedzieć, że trzeba iść pod Pałac Prezydencki, bo pewnie tam ludzie przyjdą się organizować. Jestem dumny, że znam tych ludzi! Jeśli mam zaszczyt mówić do prof. Strzembosza wuju Adamie, to jestem dość odporny na komentarze pana Zaradkiewicza na temat tego, czy rzeczy są przejrzyste czy nie - mówił Wygnański w TOK FM.

Lizut przepytuje Różę Rzeplińską: Może sprawy by nie było, gdyby nie nazywał się pani Rzeplińska?>>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Bohater serii negatywnych materiałów "Wiadomości" ujawnia prawdę o swoich "powiązaniach" z red. Wróblem
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 55 razy 13

  Nic tak nie wiaze jak wspolny skok na kase podatnika, mloda rzeplinskiego niedawno w prostych zolnierskich szczerych plynacych z serca slowach przyznala

  To prawda, że 60 proc. wpływów idzie na pensje?

  - A na co ma iść? Na ksero? Większość kosztów stowarzyszenia to koszty wynagrodzeń.
  Ktos chce utrzymywac dziewcze ktore literlnie do niczego sie nie nadaje to jego sprawa i poki nie jest to podatnik to jest to kwestia bilateralna, podobnie poki zaprzyajznieni czlonkowie endziosow nie przejezdzaja przechodniow swoimi brykami przechodniow na pasach to rowniez nie nasza to sprawa.

 • 66kropek

  Oceniono 26 razy 12

  Niech pan Wygański nie udaje głupka,To bardzo miło, ze wszyscy się znacie i panuje taka przyjacielska, by nie rzec rodzinna ,atmosfera, ale nawet nie o to chodzi w tej dyskusji o fundacji Rózi i Zuzi tylko o to co te fundacje konkretnie dokonały i za ile. Sprawozdanie finansowe zamieszczone na stronie opiniotwórczego portalu MamPrawoWiedziec.pl. jest nieco ogólne. i raczej mętne co charakteryzuje sprawozdania finansowe wielu fundacji non profit, których członkowie, przez przypadek, tworzą własnie taką wspólną, miłą ,malownicza grupę.

 • 68jacekw

  Oceniono 43 razy 9

  Córka p.Rzeplińskiego na pytanie dlaczego jej fundacja 60 % dotacji wydaje na swoje pensje?" "A na co mamy wydawać,na ksero?".Jak widać typowa działaczka społeczna co sobie odejmie ,a innym odda.

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 28 razy 8

  A dzieci polityków na kasie w Biedrze to nie mogły by popracować? Predystynowane są do życia z państwowych dotacji? Nadzwyczajna kasta kolejna?

 • zdzisek1949

  Oceniono 25 razy 5

  Czyli wszystko jest w normie jak słyszę kwik świń oderwanych, odrywanych
  od koryta: kwik,kwik,kwik !

 • rosswatowski

  Oceniono 25 razy 5

  "Gdyby tak na to spojrzeć, że wszyscy się znają, to..." --- no właśnie co? hy ja tam szanownego Pana nie znam :) i z publicznej kasy nie żyję

 • Włodek Kołacz

  Oceniono 16 razy 2

  W PiS też się wszyscy znają i jaką kasę zgarniają Ci wszyscy misiewicze pisiewcze janingery czy czarneckie nie wspominając o żoneczkach hieneczkach......

 • laerke

  0

  Mylacy tytul!

  Czy pan Wygnanski ujawnia swoje powiazania z redaktorem Wroblem?
  Czy taka wiadomosc artykul mial przekazac w tytule! Poprawcie!
  :D

 • candid13

  Oceniono 6 razy -2

  dopadla was swolocz cwiczona przez agenta ruskiego z Torunia, pseudonim trujacy muchomor, ktory przecwiczony przez KGB w Moskie dostal do uzytku pasma nalezace do GRU(ruski wywiad wojskowy) ze stacji przekaznikowych w Krasnojarsku i Samarkandzie, za co lasil sie do stop samego Putna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX