Dubois: Prokuratura chce aresztu dla Piniora. Jestem zdumiony

Wg prokuratury, prócz b. senatora, w areszcie powinien zostać jego asystent Jarosław W. i jedna z pozostałych osób zatrzymanych przez CBA. - Wychodzimy z założenia, że nie ma jakichkolwiek powodów, by stosować środek izolacyjny. Wniosek o areszt składa się, kiedy zachodzi obawa matactwa. A w tym wypadku nie zachodzi żadna obawa matactwa - mówił w TOK FM mec. Jacek Dubois. Pełnomocnik Józefa Piniora spodziewa się, że decyzję sądu możemy poznać wczesnym popołudniem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Prokuratura podjęła decyzję, że wystąpi do sądu z wnioskiem o areszt. W tej sprawie jest jakaś teoria prokuratury, która powinna być zbadana przez sąd. Bo to sąd przesądzi o winie lub niewinności mojego klienta. Ale nie ma żadnego powodu, by do czasu, gdy zapadnie prawomocne orzeczenie sądu, mój klient był izolowany. Nie zachodzi żadna obawa matactwa - mówił Jacek Dubois w "Poranku Radia TOK FM".

Adwokat nie krył, że decyzją poznańskiej prokuratury jest "zdumiony". Tym bardziej, że część spośród 11 zatrzymanych przez CBA w wtorek, została zwolniona.

- Mam nadzieję, że sąd oceni prawidłowo wagę zarzutów. Charakter zarzutu, kwity, osoba podejrzanego Józefa Piniora nie usprawiedliwiają decyzjo o aresztowaniu. Mam wrażenie, że wracamy do złych praktyk. Pamiętamy, jak przez lata Polska była ganiona przez trybunał w Strasburgu za nadużywanie aresztu tymczasowego - ocenił mec. Jacek Dubois.

Jak stwierdził adwokat, odkąd rząd PiS połączył stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego, to częściej stosuje się areszt. - Nie mam statystyk, ale tak wynika z mojego doświadczenia.

Józef P. nie przyznaje się

Poznańska prokuratura postawiła byłemu senatorowi PO Józefowi Piniorowi dwa zarzuty o charakterze korupcyjnym. Miał przyjąć w sumie 46 tys. zł. Wśród zatrzymanych jest jego asystent.

Mec. Dubois nie zna całości akt sprawy.

- Mam więc wiele pytań, na które nie znam odpowiedzi. Pojawiają się nagrania, w niektórych rozmowach pojawia się głos mojego klienta. Trudno polemizować z zarzutami, nie wiedząc skąd się wywodzą. Mój klient odmówił składania wyjaśnień. Nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (180)
Dubois: Prokuratura chce aresztu dla Piniora. Jestem zdumiony
Zaloguj się
 • fortuna1972

  Oceniono 31 razy 23

  A ja się dziwię, że pan mecenas się dziwi. Taki zaprawiony w bojach w obronie opozycjonistów wyjadacz nie zna bolszewickich mechanizmów? Się dziwię.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 39 razy 23

  No nic..
  Nie pozostaje mi nic innego tylko napisać że bohaterów pomścimy a truchło narodowych pokrak z Wawelu się wykopie. Razem z Dziwiszem. Żywym lub martwym.

 • karo80.0

  Oceniono 25 razy 21

  Czy po "senatora" Biereckiego (SKOKi) i jego mocodawcę Kaczyńskiego też w końcu przyjdą o świcie? Bo oni już ukradli miliardy złotych.

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 19

  No to I etap mamy za sobą.

  Bo NIE WAŻNE, czy Pinior winien czy nie. WAŻNE, że celnie goownem obrzucony.

 • kzet69

  Oceniono 21 razy 17

  Ostatnio Piniora zamknęło SB w 1983 ziobro - siepacze mają dobre wzorce...

 • kraken1981

  Oceniono 19 razy 17

  Przyjdzie wiosna będzie MAJDAN, a na drzewach zamiast liści będą wisieć PISLAMIŚCI !

 • fctheduck

  Oceniono 18 razy 14

  Brawo dzielne orły z Narodowej Prokuratury. Nie ma to jak nocne naloty, aressztowania w blasku fleszy i gnojenie ludzi. Ale tych drugiego sortu, bo pierwszy sort nawet jak kradnie może spać spokojnie.

 • dziadekjam

  Oceniono 24 razy 14

  Dlaczego mnie to nie dziwi...przecież to klasyczne "łapać złodzieja!!!"

 • jezierskiadam

  Oceniono 23 razy 13

  Prosty prokurator jest jak żołnierz szeregowiec.
  Rozkaz Zera (Ziobra) to rozkaz.
  Ruki po szwam !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX