"Może chodzi o to, żeby Kaczyński miał spokój?" - Brejza o ograniczeniach dla sprawozdawców sejmowych

W południe przed Sejmem rozpoczęła się pikieta dziennikarzy. To protest przeciwko pomysłom dotyczących pracy korespondentów sejmowych. - Może chodzi o to, by korytarze sejmowe przypominały te z siedziby PiS? Tam Jarosław Kaczyński ma spokój, nikt nie podejdzie i nie zada pytania - komentował w TOK FM Krzysztof Brejza z PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Kancelaria Sejmu chce znacząco ograniczyć dostęp dziennikarzy do posłów i relacjonowanie prac parlamentarzystów. Propozycja zmian to pomysł marszałka Marka Kuchcińskiego z PiS.

Nie będzie już można nagrywać posłów w sejmowych korytarzach, a tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Zamknięta dla dziennikarzy będzie sejmowa galeria. Wstęp będzie możliwy jedynie po wcześniejszych zgłoszeniu. ale nie będzie można nagrywać ano robić zdjęć. Mniej dziennikarzy będzie mogło wchodzić do Sejmu. Każda redakcją będzie mogła akredytować tylko dwie osoby. Dziennikarze będą pracować na zmiany.

Dziennikarze o 12 rozpoczęli demonstrację przeciwko proponowanym zmianom.Zdaniem posła Krzysztofa Brejzy, pomysły Kancelarii Sejmu to ostrzeżenie dla dziennikarzy.

- Wracamy do PRL, wtedy była przecież jedna telewizja. Choć niektórzy posłowie narzekają, że dziennikarze zadają im pytania, to dla samej higieny, zdrowia politycznego powinna istnieć elementarna kontrola dziennikarska. Każdy parlamentarzysta, minister, a nawet poseł Kaczyński powinien wiedzieć, że jak wchodzi do Sejmu, to może paść niewygodne pytanie. A ona ma obowiązek udzielić odpowiedzi - mówił poseł PO w "Poranku Radia TOK FM".

Szykowane obecnie zmiany to pierwsze tak poważna próba ograniczenia praw dziennikarzy od 1989 roku.

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (128)
"Może chodzi o to, żeby Kaczyński miał spokój?" - Brejza o ograniczeniach dla sprawozdawców sejmowych
Zaloguj się
 • azteci

  Oceniono 33 razy 27

  Augiasz mógłby się zawstydzić widząc poczynania naszego Naczelnika. Oj, będzie koopę sprzątania po nim.

 • musa-kusa

  Oceniono 30 razy 24

  Przecież wierchuszka pisu (nomina sunt odiosa...) to banda ćpunów i alkoholików. Niezataczanie się po korytarzach sejmowych i zachowywanie przez cały dzień postawy wyprostowanej to dla nich ponadludzki wysiłek...

 • kubadziu

  Oceniono 30 razy 22

  Gdzie wyznawcy PiS-u? Nie wstyd wam? Podoba wam się ograniczenie informacji nt. tego co wyprawiają urzędnicy na Wiejskiej, którym wszyscy płacimy za ich "ciężką" pracę.

 • endrju1521

  Oceniono 29 razy 21

  Totalny, faszystowski zamordyzm ! ! ! ! !

  ...czekam na pierwszą noc kryształową...

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 22 razy 18

  Sqrwysyny najwyrazniej zapomnialy ze to narod jest ich pacodawca, a im sie wydaje ze sa wladcami i wlascicielami calej masy panszczyznianych chlopow. Za ryj i do kloaki z tym pis-dzielstwem.

 • ukw8087

  Oceniono 26 razy 16

  demokracja ... po pissowsku ... A ten Psychol ciągle na wolności przebywa ... Co za pisdnięty Kraj , jakieś Muppet-Show ...

 • acototak

  Oceniono 22 razy 14

  Waadza ludowa chce żeby o niej pisano albo dobrze, albo wcale. To tak ja o ........

 • qube77

  Oceniono 20 razy 14

  Zapamiętajcie sobie psie syny z Wiejskiej że jesteście na NASZYCH - suwerena usługach i pracujecie tam za NASZE ciężko zarobione pieniądze i MY suweren mamy święte prawo wymagać od was i kontrolować was na każdym waszym kroku. Choćby przy pomocy wścibskich dziennikarzy. Jak wam się taki układ nie podoba to wyper dralac na szczaw.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 18 razy 14

  w dziedzinie mediów Piotrowiczom i Spółce udało się udało się przywrócić PRL w 12 miesięcy, znów koszulka z podobizna Wałęsy w telewizji "Polskiej" to akt odwagi a "Polskie" radio przypomina radio Erewan...
  wczoraj także przegłosowali powrót do PRL-owskiego systemu edukacji, jeszcze tylko pozbędą się TK i resztki niezawisłych sądów, Macierewicz powoła swoje ORMO, wystąpimy z lewackiej UE i zgrzebna epokę neo-Gomułkowską będzie można zaczynać od nowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX